Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Обичате ли да четете фенфикшъни?

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Обичате ли да четете фенфикшъни? Empty
ПисанеЗаглавие: Обичате ли да четете фенфикшъни?   Обичате ли да четете фенфикшъни? EmptyСря 09 Ное 2011, 21:01

И смятате ли, че "канонът" на книгата трябва да се спазва, или хората могат да си позволят известни волности?

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Обичате ли да четете фенфикшъни? Unname11
Върнете се в началото Go down
lisavegan.
ab igne ignem.
lisavegan.


Брой мнения : 1580
Age : 31
Localisation : Nowheresville.
Registration date : 06.06.2007

Обичате ли да четете фенфикшъни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обичате ли да четете фенфикшъни?   Обичате ли да четете фенфикшъни? EmptyСъб 12 Ное 2011, 12:39

Мразя фенфикшъни. Някак си не мога да обясня защо ми влияят така, но не определено не ги харесвам.
Или просто не съм попаднала на такъв, който да ми хареса наитина.
Върнете се в началото Go down
Jane Undead
A Strange Kind of Woman
Jane Undead


Брой мнения : 366
Registration date : 07.05.2011

Обичате ли да четете фенфикшъни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обичате ли да четете фенфикшъни?   Обичате ли да четете фенфикшъни? EmptyПон 14 Ное 2011, 22:35

Аз много обичам, но само ако оригиналната книга или филм имат кусури за оправяне. (Тука ще ме биете много, ама...) За такава книга считам Хари Потър. Затова много харесвам фенфиковете по Хари Потър, особено ако са добре написани. На руски има много добри, на английски са повече като бройка, но пак има хубави. На български са пълна боза, децата, които ги пишат, най-често си нямат представа от правопис и граматика. Знам че тука си подливам сериозно вода, щото и аз пиша фенфик на български, но се надявам да не е толкова ужасен, колкото другите. Имам нелош архив от финфикове по ХП (основно на руски и няколко добри на български, не са мои разбира се) и ако някой иска, с радост ще му ги пратя. На английски препоръчвам James Potter and the Hall of Elders' Crossing, има я в нета и се намира лесно.
Обмислям да прочета и фенфик по нещо друг, само да не е Здрач, че от оригиналните книги ми се повдига. Някакви препоръки?
Върнете се в началото Go down
Saalik

Saalik


Брой мнения : 191
Age : 29
Localisation : In the land of the crimson moon.
Registration date : 10.11.2011

Обичате ли да четете фенфикшъни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обичате ли да четете фенфикшъни?   Обичате ли да четете фенфикшъни? EmptyПет 18 Ное 2011, 15:25

Да, защо не? Но предпочитам книгите все пак.
Върнете се в началото Go down
Jane Undead
A Strange Kind of Woman
Jane Undead


Брой мнения : 366
Registration date : 07.05.2011

Обичате ли да четете фенфикшъни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обичате ли да четете фенфикшъни?   Обичате ли да четете фенфикшъни? EmptyПет 18 Ное 2011, 20:22

Между другото, за фенфикшън не мисля че канона трябва да се спазва, поне не на 100%. Освен ако не става въпрос за история, която се развива точно преди или точно след оригиналната. Иначе в един момент усещаш, че все едно някой се е опитал да пренапише книгата, но не е успял съвсем.
Върнете се в началото Go down
Guardian Angel

Guardian Angel


Брой мнения : 8
Registration date : 06.12.2011

Обичате ли да четете фенфикшъни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обичате ли да четете фенфикшъни?   Обичате ли да четете фенфикшъни? EmptyВто 06 Дек 2011, 21:47

Голям почитател съм на фенфикшъните, особенно тези за Хари Потър, което може би се дължи на недоволството ми от финала написан от Роулинг. И главо заради съдбата на любимият ми герой от поредицата. Финфикшъните ми представят събда различна то нелепата му смърт. Както и да е, не мога да се насладя на достатъчно добри български фенфикшъне затова прибягвам до руски или английски сайтове където ги има в изобилия и много от тях заслужават да бъдат прочетени.
Jane Undead твоят фенфикшън ме впечатли и пробуди любопитството ми надявам се да не го изоставиш. Рядко чета български фен творби както вече споменах и за това съм приятно изненадана и сщастлива, че попаснах на твоята.
Върнете се в началото Go down
Jane Undead
A Strange Kind of Woman
Jane Undead


Брой мнения : 366
Registration date : 07.05.2011

Обичате ли да четете фенфикшъни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обичате ли да четете фенфикшъни?   Обичате ли да четете фенфикшъни? EmptyСря 07 Дек 2011, 15:14

Мерси за милите думи, Angel. Да разбирам ли, че Снейп ти е любимия герой от Хари Потър, понеже на мен ми е той? Макар че аз се разочаровах от съдбата, отредена му от Роулинг, още като уби Дъмбълдор. Не знам защо, но винаги съм го виждала по-скоро незъл, а просто строг и взискателен и мразещ Хари, защото малката гадинка си го заслужава.
Колкото до моя фенфик, има периоди, в които го наричам "Сапунката" или "Личная драма с сопли и сахара", но истината е че съм много привързана към него. Отделила съм много време и внимание в написването му, мисля го още от десети клас в гимназията (което прави около седем години!) и непрекъснато вкарвам по някой щрих, когато ми се пише. За съжаление, явно не съм кой знае какъв драскач (да не се бърка с писател!) и ако го завърша, сигурно ще се хвана за главата като видя каква сапунка съм сътворила.
Върнете се в началото Go down
Guardian Angel

Guardian Angel


Брой мнения : 8
Registration date : 06.12.2011

Обичате ли да четете фенфикшъни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обичате ли да четете фенфикшъни?   Обичате ли да четете фенфикшъни? EmptyСря 07 Дек 2011, 23:11

Правилно предположи за Сивиръс , може би отчасти се дължи и на актьора изиграл ролята - Алън Рикмън за мен е перфектният Сивиръс Снейп. Той е един от либимите ми актьори, обичам всеки един негов персонаж.
А относно писането независимо дали ще завършиш тази история или може би ще започнеш нещо свое не си отказвай - и защо един ден да не се наречеш писател.
Върнете се в началото Go down
Jane Undead
A Strange Kind of Woman
Jane Undead


Брой мнения : 366
Registration date : 07.05.2011

Обичате ли да четете фенфикшъни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обичате ли да четете фенфикшъни?   Обичате ли да четете фенфикшъни? EmptyЧет 08 Дек 2011, 01:35

Ох, от къде да започна с Алън Рикман?! Действително, всяка негова роля е забележителна, особено по-късните му. Sweeny Todd, Sense and Sensability (където най-накрая игра добричък), Хари Потър... Шапка му свалям, че на 60 и кусур години успява да играе толкова добре, при това в ролята на 37-8 годишен. И има един такъв дълбок глас, особено в Sense and Sensability, където чете поезия, е направо неотразим.
А пък за писател не знам дали искам да се наричам. Познавам разни хора, които се имат за такива и трябва да ти кажа, че не са много приятни. Предпочитам да си драскам разни неща и после сама да си ги хейтя. pirat
Върнете се в началото Go down
Guardian Angel

Guardian Angel


Брой мнения : 8
Registration date : 06.12.2011

Обичате ли да четете фенфикшъни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обичате ли да четете фенфикшъни?   Обичате ли да четете фенфикшъни? EmptyЧет 08 Дек 2011, 18:19

Обожавам Разум и чувства и въпреки, че през 2008 излезе нова версия на ВВС, доста по подробна от тази от 95, немога да преглътна да гледам друг полковник Брандън. Пробвах преди време да потърся фенфикшъни но не попаднах на нищо, което да ме впечатли.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Обичате ли да четете фенфикшъни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обичате ли да четете фенфикшъни?   Обичате ли да четете фенфикшъни? EmptyНед 14 Окт 2012, 01:00

нещо ми се причетоха фенфикшъни
знаете ли хубави i can\'t get it

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Обичате ли да четете фенфикшъни? Unname11
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Обичате ли да четете фенфикшъни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обичате ли да четете фенфикшъни?   Обичате ли да четете фенфикшъни? Empty

Върнете се в началото Go down
 
Обичате ли да четете фенфикшъни?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Обичате ли да спорите?
» Коя книга четете в момента?
» Четете ли книги на други езици?
» Обичате ли есента? На какви чувства ви навява? Спомени?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Книги-
Идете на: