Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Добри филми по книги

Go down 
+3
Арлина
Riddle
Магнолия
7 posters
АвторСъобщение
Магнолия
Finite Incantatem
Магнолия


Брой мнения : 624
Registration date : 13.02.2011

Добри филми по книги Empty
ПисанеЗаглавие: Добри филми по книги   Добри филми по книги EmptyПет 25 Ное 2011, 14:51

Е, има ли такива?
Всички знаем за ужасните примери с екранизациите на Кинг или цялата "Здрач" работа (въпреки, че там и книгата... както и да е ;D )
Кажете, има ли добри филми по книги? Кои?

Аз давам пример с "Парфюмът: историята на един убиец" от Патрик Зюскинд. Филмът е добър, хареса ми, въпреки че Грьонуй е ебаси грозния изрод в книгата, а във филма не е такъв. Това се сещам в момента.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Добри филми по книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри филми по книги   Добри филми по книги EmptyПет 25 Ное 2011, 15:16

Освен "Мъглата", тя е страхотна екранизация по Стивън Кинг.
Върнете се в началото Go down
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Добри филми по книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри филми по книги   Добри филми по книги EmptyПет 25 Ное 2011, 15:19

"Интервю с вампир" ми хареса даже повече от книгата. Ан Райс си имаше добрите моменти, но според мен е доста надценена.

"Dangerous liaisons" (екранизацията) също ми хареса повече от романа на Шодерло Лакло. Може би просто не харесвам епистоларни романи, ама е факт.

Харесвам си и екранизациитe на LOTR. И The Green Mile + The Shawshank redemption.

като по-малка бях гледала и "451 по Фаренхайит" и ми беше харесало, но беше отдавна, трябва да си опресня паметта .

иначе искам да прочета Eat, pray, love, филмът беше супер як.
Върнете се в началото Go down
Jane Undead
A Strange Kind of Woman
Jane Undead


Брой мнения : 366
Registration date : 07.05.2011

Добри филми по книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри филми по книги   Добри филми по книги EmptyЧет 01 Дек 2011, 01:16

Почвам с български - "Няма нищо по-хубаво от лошото време" и "Вчера". Сигурно има и още, на които не съм чела книгите.
За Бонд филмите - "Diamonds are forever", макар че там книгата е блудкава. Мюзикъла "Фантома от операта", работата с книгата е същата. Ще се сетя и за още, но сега точно не мога.
Върнете се в началото Go down
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo
xRainbowx


Брой мнения : 2496
Age : 30
Localisation : In a cereal box, The Supermarket
Registration date : 25.05.2007

Добри филми по книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри филми по книги   Добри филми по книги EmptyЧет 01 Дек 2011, 14:09

Супер очевидните - Requiem for a dream и Fight Club.
Първата е супер куцо написана.
Втората, самия Чък Паланюк казва че харесва филма повече от собствената си книга. Иначе аз харесвам и двете. Може би филма малко повече, защото накрая има песен на любимата ми група и е по-въздействащ. Very Happy Чувстваш се все едно са ти промили мозъка, но в добрия смисъл.
Върнете се в началото Go down
SatanicSlayer

SatanicSlayer


Брой мнения : 602
Age : 42
Localisation : Grind Line - Arabasta
Registration date : 26.01.2013

Добри филми по книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри филми по книги   Добри филми по книги EmptyПон 28 Яну 2013, 23:21

Тъмната половина е много добра екранизация по едноименния роман на Стивън Кинг.

Зеленият път също.
Върнете се в началото Go down
http://satanicslayer.blogspot.com/
life. love. regret.

life. love. regret.


Брой мнения : 473
Registration date : 30.08.2010

Добри филми по книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри филми по книги   Добри филми по книги EmptyВто 29 Яну 2013, 23:32

Естествено филмите на Стенли Кубрик.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Добри филми по книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри филми по книги   Добри филми по книги EmptyЧет 31 Яну 2013, 17:29

Като споменахме екранизации на Стивън Кинг, какво мислите за филмите по книгите му? Защото много хора считат, че изобщо не са сполучливи и че е някакво такова неуспешно явление Д:
Върнете се в началото Go down
SatanicSlayer

SatanicSlayer


Брой мнения : 602
Age : 42
Localisation : Grind Line - Arabasta
Registration date : 26.01.2013

Добри филми по книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри филми по книги   Добри филми по книги EmptyЧет 31 Яну 2013, 17:33

SatanicSlayer написа:
Тъмната половина е много добра екранизация по едноименния роман на Стивън Кинг.

Зеленият път също.

За мен филмите по Стивън кинг са си ок - Кери, Те понякога се завръщат, Тъмната половина са много добри екранизации.

Филмът То - не е точно по книгата, но това не пречи да ми е от любимите филми. Само като се сетя, че се събуждах нощем, целия в пот и настръхнал.
Върнете се в началото Go down
http://satanicslayer.blogspot.com/
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Добри филми по книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри филми по книги   Добри филми по книги EmptyЧет 31 Яну 2013, 17:36

За жалост, аз не знам страшното във филма "То", защото го гледах на Нова година с компания от веселяци, които с коментарите си го превърнаха в комедия... Very Happy И то ебаси яката комедия, не съм се смяла повече. :Д Но знам, че принципно би трябвало да е доста страшен, защото много хора са ми казвали, че са имали проблеми със спането след него....
Върнете се в началото Go down
SatanicSlayer

SatanicSlayer


Брой мнения : 602
Age : 42
Localisation : Grind Line - Arabasta
Registration date : 26.01.2013

Добри филми по книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри филми по книги   Добри филми по книги EmptyЧет 31 Яну 2013, 17:40

Silence написа:
За жалост, аз не знам страшното във филма "То", защото го гледах на Нова година с компания от веселяци, които с коментарите си го превърнаха в комедия... Very Happy И то ебаси яката комедия, не съм се смяла повече. :Д Но знам, че принципно би трябвало да е доста страшен, защото много хора са ми казвали, че са имали проблеми със спането след него....

Бях някъде на 13 или 14 години. Тогава нямах опит с хорърите. Сега вече съм друга бира. Ходя на кино за даден хорър и докато другите пищят от сцените, аз се смея с пълен глас. Дори ме изгониха на филма Нероденият.
Върнете се в началото Go down
http://satanicslayer.blogspot.com/
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Добри филми по книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри филми по книги   Добри филми по книги EmptyЧет 31 Яну 2013, 17:42

Сериозно? :Д: Д:Д
Бтв, за мен най-"страшните" филми са гнусните. Искам да кажа, наистина не мога да ги гледам. Не издържам на подобни гледки.... Затова и никога няма да мога да изгледам "Убийствен пъзел".
Върнете се в началото Go down
SatanicSlayer

SatanicSlayer


Брой мнения : 602
Age : 42
Localisation : Grind Line - Arabasta
Registration date : 26.01.2013

Добри филми по книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри филми по книги   Добри филми по книги EmptyЧет 31 Яну 2013, 17:48

Убийствен пъзел не е гнусен филм. Той си е просто интересен.

Мога да ти спомена готин ужас, който сюжета, актьорската игра, убийствата, гнусотията и развръзката са повече от качествени.

Просто гледай Дагон. Екранизация е по Хауърд Лъвкрафт
Върнете се в началото Go down
http://satanicslayer.blogspot.com/
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Добри филми по книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри филми по книги   Добри филми по книги EmptyЧет 31 Яну 2013, 17:53

А... ти просто не познаваш храносмилателните ми навици.
При мен се наблюдава явлението храната в стомаха ми да се бунтува да излиза навън всеки път като видя gore сцени.
Но (!) мисля, че имам мааалко подобрение.

Бих го гледала, ама трябва да се навие някой с мен. Very Happy
(желаещи ще се намерят)
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Добри филми по книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри филми по книги   Добри филми по книги Empty

Върнете се в началото Go down
 
Добри филми по книги
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» 3D филми
» Любими филми [Топ 3]
» Болни филми
» документални филми
» кратки филми

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Филми и телевизия-
Идете на: