Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 ХОБИТ

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Saalik

Saalik


Брой мнения : 191
Age : 29
Localisation : In the land of the crimson moon.
Registration date : 10.11.2011

ХОБИТ Empty
ПисанеЗаглавие: ХОБИТ   ХОБИТ EmptyНед 13 Яну 2013, 14:06

Не мога да повярвам, че още няма направена тема. Е? Хареса ли ви? Оправда ли ви очакванията?
Лично аз бях меко казано развълнувана да видя познатите места, герои. Просто... сърцето на човек се разтапя, когато види началната сцена, с музиката на Хобитово и Фродо, който се готви да посрещне Гандалф. Лично аз се чувствах така, сякаш съм се върнала преди десет години... Признавам Питър Джаксън. Това е човек, на когото Властелина и света на Толкин изобщо са му страстта и си личи, че се е старал максимално да го направи. За него е важно да е избарано перфектно, защото му е трудът на живота и не го е правил просто за пари, а защото наистина го чувства и иска.
Върнете се в началото Go down
Jane Undead
A Strange Kind of Woman
Jane Undead


Брой мнения : 366
Registration date : 07.05.2011

ХОБИТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ХОБИТ   ХОБИТ EmptyПон 28 Яну 2013, 02:46

Питър Джаксън прекалено много се отклонява от книгите. Вярно хубави картинки има във филмите му. И толкоз. Не знам Галадриел какви ги вършеше в Хобита и защо Торин се държеше като гъз. Сцената с троловете също я бяха прецакали. А да - Галдалф не разбрах един или двама човека го играят, обаче единия беше с доста кофти грим.
Като цяло не съм очарована, Питър Джаксън пак си е оставил ръцете.
Върнете се в началото Go down
SatanicSlayer

SatanicSlayer


Брой мнения : 602
Age : 42
Localisation : Grind Line - Arabasta
Registration date : 26.01.2013

ХОБИТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ХОБИТ   ХОБИТ EmptyПон 28 Яну 2013, 19:42

По принцип Галадриел няма никаква рола в Хобита, дори не се споменава. В началото грима на Гандалф е кошмарен. Когато влизат в ломидол не ги посрещат веселите елфи, които се гъбаркаха с отчаяната дружинка с много песни и закачки.
Върнете се в началото Go down
http://satanicslayer.blogspot.com/
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

ХОБИТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ХОБИТ   ХОБИТ EmptyНед 19 Май 2013, 19:44

Абе, отклонил се е, но според мен го е правил с любов.
И така ми харесва. Smile
Върнете се в началото Go down
SatanicSlayer

SatanicSlayer


Брой мнения : 602
Age : 42
Localisation : Grind Line - Arabasta
Registration date : 26.01.2013

ХОБИТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ХОБИТ   ХОБИТ EmptyНед 19 Май 2013, 22:46

Нека и аз да си кажа мнението по филма. Но като се сетя и започвам да се дразня от прекаленото разширяване от самата книга Хобит, която ми е една от любимите и я знам наизуст.

Да започнем от актьорската игра.

Билбо - колкото и да уважавам Артър Дент като актьор, не ми харесва как играе Билбо. Вместо да го представи като страхлив на места, го показва като нерешителен. В книгата ни най-малко нерешителност не се проявяваше, а само, че го беше страх да не се провали. Постоянното му говорене беше пелтечене, което адски дразни.

Гандалф - при репликата - аз съм Гандалф и Гандалф това съм аз, не трябва да има и миг забавяне, защото в книгата се усеща игривост примесена с мощ от произнасянето на легендарното си име. Тук сякаш мистър Магнето си е загубил репликата и доста време се чуди как да я произнесе. Освен това грима му в началото е просто кошмарен. Така са му затворили очите, сякаш е по-дърт отколкото във Властелина. Сори ама там си играеше перфектно ролята докато тук си е адски зле.

Джуджаците - прекалено лъскави са ги направили.

Торин - точно попадение, като актьор, като игра. Истински надменен крал. Точно такъв си го представях, точно такъв са го направили.

Големите минуси:

- Прекалено разкатаване и прибавяне на втори сюжет от главния такъв. Аз след като чакам да видя как се втурват да си търсят дома, значи това чакам, а не как Радагаст помага на своите животинчета или как Саруман чете лекции на Гандалф.
- Няма ги песните на елфите, когато джуджаците за първи път стъпват в Ломидол. Те ги скъсваха от майтапи, тук няма такова нещо. Да Елронд е с една идея по весел отколкото във Властелина, но дотолкова. Чаках весели песнички и закачки, но не ги видях и чух.
- Вкарване на трети сюжет с белия гоблин, който е арх енеми на Торин. Съжалявам ама е тъпо това и без това си има прекалено много екшън сцени по книга за да прибавяш нови такива. Джаксъъън върни се да правиш нови зомби филми, че нещо тотално си превъртял.
- Сцената в гоблинската пещера - очаквах чист chain lighting, поне така беше описано в книгата, но тук беше някакво смотано проблясване.
- Гатанки в мрака - поредната окепазена сцена. Амгъл никога не се движи чак толкова много. Той се приютява върху камък и така отговаря и задава въпроси. Билбо пък не го е страх чак толкова много заради наличието на Жилото.
- Когато се изкатерват върху дърветата, те не са разположени в края на скалата, а бяха по средата на поляна където се появяват вълците, където си организират своето съвещание. Оттам Ганди започва да ги замерва с огнените шишарки. Тук имахме битка между Торин и Белия гоблин, като нашия джуджак бива спасен от Билбо. Некви глупости. Поне орлите си бяха налични, че ако нещо друго ги беше спасил сигурно щях да метна сока си върху екрана.
- Имаше буря и в книгата се загатваше, че може да е битка между великани, защото падаха скали отвсякъде.

Ми това е. Следващия филм няма да го гледам на кино, а ще си го изтегля, защото това е моят бойкот срещу Джаксън и пренаписването на историята и то по начин, в който сякаш казва - Толкин е написал приказка, която на мен не ми харесва чак толкова много и за това ще сложа това и това, за да стане по яка.
Върнете се в началото Go down
http://satanicslayer.blogspot.com/
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

ХОБИТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ХОБИТ   ХОБИТ EmptyНед 19 Май 2013, 22:49

Е, за Гандалф, стар е човекът, сигурно си има своите болежки, ще му простим за играта, в смисъл на тия години не може да очакваме от хората да се изсилват, те имат нужда повече от спокойствие и почивка, а той скача, учи на изуст, цял ден е на крак...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ХОБИТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ХОБИТ   ХОБИТ Empty

Върнете се в началото Go down
 
ХОБИТ
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Филми и телевизия-
Идете на: