Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 books fall open, you fall in

Go down 
+7
(r)evolution
dayana.v
Riddle
ερsilonε
bella_3p
Annabelle
Chocolate
11 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Chocolate
forever whatever



Брой мнения : 550
Age : 26
Registration date : 26.06.2010

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyПон 06 Май 2013, 20:54

видях тоя въпросник в един друг форум и реших и тук да го пусна, щото... не знам, интересно ми е. цялостната тема за книгите като тема за разговор ми е толкова пристрастяваща. може да не съм чела повечето книги, които хората обиквовено обсъждат, обаче самата мисъл за разговори за книги ми пълни сърцето.

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти от книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа отдолу), оставяш книгата отворена?
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
9. Какво четеш в момента?
10. Коя е последната книга, която си купи?
11. От тези хора, които четат само по една книга ли си или можеш да четеш по няколко наведнъж?
12. Имаш ли си любимо място/време за четене?
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
14. Има ли книга или автор, които препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора, т.н.)

и някак не се сдържам да добавя,

16. любима поза за четене?
17. обичаш ли да душиш книгите? миризмата на нови или стари книги предпочиташ? (на мен това ми се превръща в мания ;d)
18. често ли препрочиташ любими книги?
19. за/против спойлерите? убиват ли настроението според теб?

... м да. засега е това. ;д
Върнете се в началото Go down
Annabelle

Annabelle


Брой мнения : 103
Registration date : 13.09.2010

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyПон 06 Май 2013, 21:17

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? - Не. По-скоро се случва, докато уча, щото дотолкова не ми се учи, че само се чудя с кво да се разсейвам... Тогава ям, квото ми попадне, най-често нещо сладко, шоколад да речем... Сега се сещам, че много често се случва да закувам/обядвам/вечерям, докато чета книги...
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? - Амии вода, чай...
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти от книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява? - Абсолютно ме ужасява! За сметка на това обаче на много от книгите, които съм чела може да намерите малки петънца от шоколад или друга храна, разляна от невнимание по нея. xD Иначе като стигна до интересно място, ставам и си го записвам. Понякога се опитвам да запомням къде съм прочела съответното нещо, за да го запиша после, но никога не се полуава - забравям...
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа отдолу), оставяш книгата отворена? - Идеята да прегъвам страниците също ме ужасява. Най-често слагам парчета от някакъв лист, оставям книгата отворена или просто помня докъде съм стигнала...
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? - И двете са интересни, но чета повече художествена.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? - Спирам си.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? - Оо, абсолютно! Аз съм много капризна за книги, просто обичам да чета само неща, които ми харесват - при мен го няма този инат "да завърша на всяка цена", е разбира се, ако не е нещо за училище, там е наложително понякога. Но да - много често оставям книгите с много малко прочетени страници, просто защото не ми допадат...
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? - Не, но ако майка ми е наблизо, питам нея. xD Ако думата е с ключово значение или се повтаря дълго, ще стана да я потърся.
9. Какво четеш в момента? - Опитвам се да чета "The strange case of Dj. Jekyll and Mr. Hyde" на английски, обаче ми идва малко сложна. =D Иначе чета и една книга за Тибет...
10. Коя е последната книга, която си купи? - "Джобна енциклопедия на мистериите", обаче честно казано съм малко разочарована. :/ Очаквах да е малко по-сериозно. Не ми харесва особено.
11. От тези хора, които четат само по една книга, ли си или можеш да четеш по няколко наведнъж? - Само ако дадена книга не ми харесва, започвам втора. Случва се често.
12. Имаш ли си любимо място/време за четене? - Амии, обичам да чета почти по всяко време, може би най-много следобяд. Обичам да чета в къщи - на леглото или на дивана. Също и навън...
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? - Самостоятелни.
14. Има ли книга или автор, които препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? - Да! "Момо" на Михаел Енде. xD Много си харесвам и "Тоби" на Томоте дьо Фомбел, но нея си я кътам по-ревниво и я споделям с много малко хора.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора, т.н.) - По издателство, по поредици, по големина, по цвят дори.

и някак не се сдържам да добавя,

16. любима поза за четене? - Амии да легна на леглото с опрян в стената (или на възглавници) гръб и да чета с книгата на колене. След време се уморявам и лягам като хората, като се въртя понякога от едната на другата страна. xD
17. обичаш ли да душиш книгите? миризмата на нови или стари книги предпочиташ? (на мен това ми се превръща в мания ;d) - Много! Стари книги.
18. често ли препрочиташ любими книги? - Някои да - други не. Имам любими книги, които от години не смея да прочета пак, не знам защо.
19. за/против спойлерите? убиват ли настроението според теб? - не ги обичам, развалят го.
Върнете се в началото Go down
bella_3p
Mad to live
bella_3p


Брой мнения : 239
Age : 25
Localisation : Highway to hell
Registration date : 29.12.2012

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyПон 06 Май 2013, 22:42

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Не, не ям нищо докато чета, дори и ако книгата не ми е особенно интересна
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Същото нещо, не пия нищо докато чета...мога да направя пауза за вода
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти от книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Бих могла да си отбележа любим пасаж с някакво листче, но не и да драскам по книгата
4. Как отбелязваш последната прочетена страница - книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа отдолу), оставяш книгата отворена?
С кникоразделител, но ако не мога да си го намеря (сестра ми го е откраднала) прегъвам страницата
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
Предпочитам художествена, но мисля, че бих могла да чета всичко
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Държа да прочета главата до край, но ако заспивам, а ми остава още много я оставям Very Happy
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Да, не ми е чак толкова трудно да оставя накоя започната книга, ако не ми харесва авторът или просто не ми е интересно.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Ако е ключова, да, но иначе не.
9. Какво четеш в момента?
"Окото на Света" първа книга от поредицата „Колелото на Времето“ на Робърт Джордан, малко и се мъча на тая книга, но ми казаха, че е страхотна така че...
10. Коя е последната книга, която си купи? - Книга 8 от поредицата "Братството на черния кинжал"
11. От тези хора, които четат само по една книга ли си или можеш да четеш по няколко наведнъж?
мога да чета по няколко наведнъж, но ако започна втора книга то е защото първата не ми е била особено интересна...
12. Имаш ли си любимо място/време за четене?
по принцип чета вечер в леглото, но ако книгата ми е много интересна мога да я взема и в тоалетната Smile
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
и двете ги харесвам еднакво
14. Има ли книга или автор, които препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
Книги не толкова колкото автори... Стивън Кинг, Дж. К. Уорд, Стефани Майер, Агата Кристи, Джак Керуак и др.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора, т.н.)
По принцип ги подреждам по собствени предпочитания, от тези без които не мога да живея до тези, които са хубави.
16. любима поза за четене?
Облегната на стената или по корем Very Happy
17. обичаш ли да душиш книгите? миризмата на нови или стари книги предпочиташ?
Предпочитам новите книги само защото миризмата на старите ме кара да кихам като побъркана xD
18. често ли препрочиташ любими книги?
Да, прекалено често, моето се доближава до болестно състояние...има една книга, коята съм чела около 11 пъти...
19. за/против спойлерите? убиват ли настроението според теб?
Хмм, против спойлерите съм, нооо не мога да кажа, че не търся такива за някои изнервящи книги... Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyСря 08 Май 2013, 09:07

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? Доста често да понеже чета продължително. Но нямам определена храна. По-често ми се случва да нагъвам нещо сладко или някой плод.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? Вода или чай(ако е студено).
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти от книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?Драскам, дори коментари си пиша, обичам да виждам книги по които има коментари или са драскани. Освен душата на книгата виждаш и тази на читателя.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа отдолу), оставяш книгата отворена? И трите. Попринцип много не ми допада да подгъвам отдолу, но се случва супер често поради липса на книгиразделител. Ако книгата я оставям за малко, то тогава просто я обръщам.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? И двете.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? Ако е интересна ще прочета до края на главата и дори ще почна новата... Ако е по-безинтересна спирам само до края на главата и я оставям.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? Да. Щом не ми е интересна, значи в момента тази книга не ми е полезна по никакъв начин и няма смисъл да се силя да я чета.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? Понякога да, понякога не. Зависи колко е изчанчена и дали се подразбира от контекста.
9. Какво четеш в момента? Тери Пратчет - Жътварят и разказите на Селинджър.
10. Коя е последната книга, която си купи? Тери Пратчет - Жътварят
11. От тези хора, които четат само по една книга ли си или можеш да четеш по няколко наведнъж? По няколко наведнъж ми се случва да чета често. Но предпочитам да се съсредоточа само върху една попринцип и после да продължа следващата запланувана.
12. Имаш ли си любимо място/време за четене? Една градинка ( <3 ), леглото ми, вилата. Изобщо сред природата... Любимо време нямам, всяко време е подходящо за четене. Може би рано сутрин към 8 или 9 когато няма никой в градинките и парковете от гледна точка на това, че не обичам да ми се мяркат разни хора. Веднъж от 6 до 8 съм чела и беше страхотно.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? И двете, но винаги зависи от това дали автора ми допада. По-често чета самостоятелни издания, по незаангажиращи са.
14. Има ли книга или автор, които препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? Селинджър, Стайнбек, Милър, Уортън, Екзюпери, Блага Димитрова. Има и още ама това са ми едни от най-любимите. Книги също препоръчвам, но доста рядко защото направо казвам: прочети нещо от еди-кой си автор.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора, т.н.)
Не ги организирам, защото имам супер малка стая и в нея няма много място. Рядко си купувам книги, защото ги взимам от библиотеката... Соу йеа... Някой ден ще имам голяма библиотека и ще видя как най ми харесва да си ги подреждам.
16. любима поза за четене? Седнала на стол или пейка / Легнала в леглото, подпряла се на възглавница / По корем(издържам супер малко)
17. обичаш ли да душиш книгите? миризмата на нови или стари книги предпочиташ? (на мен това ми се превръща в мания ;d) Да, винаги ги душа. Имам си любима миризма на книги от новите. Иначе повечето стари не миришат много яко и ми предизвикват кашлица :Д
18. често ли препрочиташ любими книги? Дам.
19. за/против спойлерите? убиват ли настроението според теб? МРАЗЯ ГИ, МРАЗЯ ГИ, МРАЗЯ ГИ! Ако ще някой да ми каже, че след три реда ще убият мухата цеце ще го изгледам супер много на кръв. Тук, разбира се си говорим за книги, които са ми супер интересни. Ако не са ми толкова зор, нямам нищо против дори края да ми кажат.
Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyСря 08 Май 2013, 09:12

Цитат :
14. Има ли книга или автор, които препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? - Да! "Момо" на Михаел Енде.

Уникална книга! Моята се е изгубила някъде и ми е много тъжно ://
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyСря 08 Май 2013, 18:12

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? - Да, обожавам. Чипс, примерно, пуканки.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? - кола.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти от книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява? - второто.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа отдолу), оставяш книгата отворена? - обикновено забравям да сложа книгоразделител, затварям я и после търся раздразнено.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? - художествена
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? - зависи колко ми е интересно това, което чета
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? - да
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? - не
9. Какво четеш в момента? - древни загадки
10. Коя е последната книга, която си купи? - как да рисуваме готик лолита
11. От тези хора, които четат само по една книга ли си или можеш да четеш по няколко наведнъж? - мога и няколко, ама ми е изнервящо
12. Имаш ли си любимо място/време за четене? - вкъщи, на леглото
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? - няма значение
14. Има ли книга или автор, които препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? - филидор, джуджето и архонта (матю хюз)
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора, т.н.)
- А, тя майка ми ги е наредила още от както сме малки и аз моите си ги слагам в опредлени рафтове, ама е и рандъм понякога

16. любима поза за четене? - легнала
17. обичаш ли да душиш книгите? миризмата на нови или стари книги предпочиташ? (на мен това ми се превръща в мания ;d) - нови и да
18. често ли препрочиташ любими книги? - вече не
19. за/против спойлерите? убиват ли настроението според теб? - ПРОТИВ ПРОТИВ ПРОТИВ и МРАЗЯ като ВЪПРЕКИ че кажа на някого да не казва, той се чувства ДЛЪЖЕН да ми каже, ше ви счупя ейй Д:

_________________
Nihil verum est licet omnia.

books fall open, you fall in Unname11
Върнете се в началото Go down
dayana.v




Брой мнения : 53
Localisation : Under the stars
Registration date : 07.05.2013

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyСря 08 Май 2013, 21:38

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? Гледам да не ям доакто чета, защото обичам да си пазя книгите и да не ги цапам.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? Каквото има -вода, кола, сок...
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти от книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?Не си дрскам по книгите. Ако нещо ми харесва, си го записвам отделно.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа отдолу), оставяш книгата отворена? С книгоразделител винаги.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? Стига да ми харесва, няма значение кое от двете е.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? По принцип така предпочитам, но често ми се случва да спра на средата, вследствие на преумора от твърде много четене.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? Бих могла, но почти винаги се старая да дочитам, за да имам обективно мнение.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? Много рядко.
9. Какво четеш в момента? Уж чета три книги, ама скоро не съм чела особено активно.
10. Коя е последната книга, която си купи? Не си спомням.
11. От тези хора, които четат само по една книга ли си или можеш да четеш по няколко наведнъж? Мога по две-три наведнъж максимум.
12. Имаш ли си любимо място/време за четене? Не бих казала.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? Няма значение, стига да е интересно (това май ми е основното изискване... Very Happy )
14. Има ли книга или автор, които препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? Гордоста и предразсъдъци, Отнесени от вихъра, Птиците умират сами, Тютюн, Конникът без глава...
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора, т.н.) Нямам определен принцип на организация.
16. любима поза за четене? Легнала (и по гръб, и по корем)
17. обичаш ли да душиш книгите? миризмата на нови или стари книги предпочиташ? (на мен това ми се превръща в мания ;d) Обожавам миризмата на книги! <3
18. често ли препрочиташ любими книги? Ми да, сравнително често.
19. за/против спойлерите? убиват ли настроението според теб? Не ги харесвам, но не са краят на света.
Върнете се в началото Go down
Chocolate
forever whatever



Брой мнения : 550
Age : 26
Registration date : 26.06.2010

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyВто 21 Май 2013, 00:12

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? много обичам. гледам само да не е нещо мазно тип чипс, защото после няма да знам как да си отгърна страниците и да ги запазя чисти същевременно. ;д (това не ме спира да ям полуразтопен шоколад и да обръщам страниците с брадичка ама ;д) и да се рони върху книгата ми много мразя. обикновено ям пуканки или нещо от рода, ако въобще ям, докато чета.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? нищо не пия. освен ако не ожаднея твърде много, естествено.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти от книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява? много обичам да си пазя всичко подредено и чистичко, затова никога не смея да си драскам в книгата. (тия от училищната библиотека не се броят, там оставям насоки и ключови фрази за тия, дето ще си я вземат след мен и ще трябва да се въртят около ключовите неща ;д) обикновено си ги записвам на някакъв лист, или, ако лаптопът ми е включен или е наоколо, като един самоуважаващ се internet addict, си го отбелязвам с функцията за прогрес с дадена книга в goodreads :3 (тоя сайт притежава част от душата ми is2g)
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа отдолу), оставяш книгата отворена? използвам книгоразделители (привързана съм към малки календарчета и твърди етикети от дрехи), а ако съм сигурна, че никой няма да ми я премести от мястото, си оставям книгата отворена надолу. мога да чета и без да си отбелязвам до коя страница съм стигнала, винаги запомням, обаче в същото време изпадам в неописуеми истерии, когато без да искам си затворя книгата, без да съм отбелязала къде съм стигнала. ;d
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? художествена.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? ако ми е интересна - естествено, че ще я дочета до края. и даже ще се оставя на cliffhanger-а, за да си държа напрежение, че така е по-интересно Very Happy зарязвам по средата на главата ако съм много уморена или просто не ми е интересно.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? о, не. като стане дума за това, съм инато магаре и не се успокоявам, докато не я дочета. МРАЗЯ да оставям книги недочетени. поредици също. още ме глождят незавършените поредици, които зарязах миналите месеци ;d
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? обикновено се опитвам да разбера значението й от контекста.
9. Какво четеш в момента? касандра клеър - 'град от кости'
10. Коя е последната книга, която си купи? 'къде беше?' - гейл форман
11. От тези хора, които четат само по една книга ли си или можеш да четеш по няколко наведнъж? по една. искам да се съсредоточа изцяло върху нея. ако дадена книга не ми е интересна, я оставям за по-късно дочитане и почвам втора, обаче почти никога не чета повече от една едновременно.
12. Имаш ли си любимо място/време за четене? ако чета нещо наистина поглъщащо - нощем, на леглото, на нощна лампа <3 иначе мога да си чета в доста условия - на чина, под чина, на пода, по дивани, легла, фотьойли, в горички (I love you), плажове, пейки, влакове. в автобуси е гадно, защото много се тресе и те заболява главата. обичам да чета, когато денем спрат тока, за да правят профилактика, защото няма какво да ми отвлича вниманието Very Happy
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? хубавото на поредиците е, че разгъват портретите на героите и им показват много повече страни и ме оставят да опознавам и тях, и миналото им, и бъдещето им. обаче като че ли предпочитам самостоятелни издания, защото нямат толкова голям шанс да сбозят яко цялата история. ;д много прекрасни първи книги се развалят, когато се превърнат в поредици. при самостоятелните издания всичко е сравнително простичко и те оставя да помислиш сам какво може да стане по-нататък. поредиците понякога доста разочароват. да не почвам и с това, че като започна първата книга, се чувствам длъжна да прочета и останалите, даже и да не са ми харесали толкова. ;д
14. Има ли книга или автор, които препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? понеже моите приятели са lazy idiots, дето даже не са се докосвали до книга от месеци, аз се опитвам да ги привлека с някоя лесна за четене young adult книга. и винаги им препоръчвам лорън оливър.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора, т.н.) първо са поредиците, после по жанрове. или както на мен ми дойде отвъртре.
16. любима поза за четене? облегната на стената зад леглото или легнала настрани. обаче нищо не може да се сравни с някакво удобно място за сядане и табуретка/каквото и да е, върху което да си кача краката. :3
17. обичаш ли да душиш книгите? миризмата на нови или стари книги предпочиташ? да, да, да <3 нови книги предпочитам, от старите бях травмирана душевно през 2008 и 2009 Very Happy плюс това не миришат чак толкова хубаво.
18. често ли препрочиташ любими книги? бях спряла да чета в продължение на доста време (и аз не знам защо) и гледам да не препрочитам особено често книги, защото и без това имам МНОГО за наваксване.
19. за/против спойлерите? убиват ли настроението според теб? УЖАСНО МРАЗЯ. и най-малкия спойлер може да ми развали кефа. най-любимото ми нещо спрямо четенето е тръпката да разбереш какво става нататък и да отгръщаш страници като полудял. ако знам какво ще стане, ми се убива цялото това чувство. даже книгите, които не харесвам не обичам да си спойлвам, защото очаквам лъч светлина и искам да го видя, когато му дойде времето Very Happy примерно 'тръпка' толкова да не ми хареса, а още не смея да отворя уикипедия и да прочета как свършва, защото ще ми е гадно, че съм прочела направо спойлер. ;д
Върнете се в началото Go down
(r)evolution
kozmic blues



Брой мнения : 446
Age : 30
Registration date : 20.01.2010

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyСря 29 Май 2013, 00:40

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
по едно време го имах тоя навик, да ям докато чета, но напоследък не. просто някво ми е жал да не направя книгите на гъз (макар че повечето са станали с течение на времето)
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
нищо
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти от книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
от време на време някакви силни цитати и моменти да, ама гледам да е с молив ако имам наоколо.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа отдолу), оставяш книгата отворена?
рандъм листче най-често
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
художествена главно, по биографии обаче също си падам. популярна психология, книги за самопомощ, етц не мога да чета.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
ако е на глави предпочитам, да.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
не мисля, че някой автор може да ме дразни. но ако книгата не ми допада има шанс да не я дочета да.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
не
9. Какво четеш в момента?
ни вест от гурб и препрочитам по пътя
10. Коя е последната книга, която си купи?
ни вест от гурб
11. От тези хора, които четат само по една книга ли си или можеш да четеш по няколко наведнъж?
предпочитам по една, но често се случва по няколко
12. Имаш ли си любимо място/време за четене?
не
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
самостоятелни като цяло, въпреки че хари потър са ми най-любимите книги на всички времена
14. Има ли книга или автор, които препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
хари потър, респективно роулинг, буковски
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора, т.н.)
най-големите ми книги са най-отгоре в ляво, после харипотърхарипотърхарипотър и после кое както се побере, тоест е някъв хаос
16. любима поза за четене?
седнала, легнала
17. обичаш ли да душиш книгите? миризмата на нови или стари книги предпочиташ? (на мен това ми се превръща в мания ;d)
да. ама и на двете ми е няква окей миризмата
18. често ли препрочиташ любими книги?
преди по-често, сега нещо нямам време
19. за/против спойлерите? убиват ли настроението според теб?
против. ако знам какво става накрая много рядко ше дочета книгата
Върнете се в началото Go down
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyСъб 08 Юни 2013, 14:16

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?

Всичко върши работа. Най-добре е нещо сухо, което не се разлива и не залепва и....абе, семки.


2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?

Чай!!!!11!!едноедно!


3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти от книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?

Боже, драскам, и то как. пиша си посвещения. бележки (асоциации). идеята да драскам ВЪРХУ това, което е написал авторът, ме ужасява. Белите полета и вътрешната страна на кориците- не.


4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа отдолу), оставяш книгата отворена?

Или ушички, или я оставям от ворена (което из нот вери гуд), но най-често просто я затварям и после си търся страницата


5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?

И двете. Но повече художествена, неизбежно. Аз съм художествен човек.


6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?

Гложди ме, ако не я дочета, да, сякаш зарязвам героите сами, когато е най-напечено ; <

7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Да! Правила съм го. Не мога да търпя Борис Виан. Не се чувствам задължена да чета абстрактни глупости.

8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Не спирам. Продължавам и гадая...Евентуално търся после...

9. Какво четеш в момента?
*Препрочитам в момента "Крадецът на книги" на Зюсак.

10. Коя е последната книга, която си купи?
"Изгнанието и царството" на Албер Камю.


11. От тези хора, които четат само по една книга ли си или можеш да четеш по няколко наведнъж?
По няколко наведнъж. Но ми е по-хубаво да се съсредоточа върху една, да я оставя да ме всмуче изцяло.

12. Имаш ли си любимо място/време за четене?
Дъ! Нарича се "в леглото преди да заспя". Или по-скоро "в леглото докато не заспя".

13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
Няма място за избор. Няма смисъл от избор. И двете. И първото, и второто носят достатъчно очарование.

14. Има ли книга или автор, които препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
Всичко на Екзюпери! В с и ч к о.
Ако вече са чели нещо на Кинг- прочетете Тъмната кула, бе!
Четете Маркъс Зюсак и Джонатан Сафран-Фойер!
Но хората сами трябва да намерят своите книги. Ако не, книгите ще намерят тях.


15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора, т.н.)
....никак : ?

и някак не се сдържам да добавя,

16. любима поза за четене?
Нито една! Аз имам супер неудобно тяло. Все му е криво, все трябва да се върти, да се мести....но ако трябва да избера една, по корем, с крака във въздуха.


17. обичаш ли да душиш книгите? миризмата на нови или стари книги предпочиташ? (на мен това ми се превръща в мания ;d)
разбира се, обичам. новите книги миришат на прясна хартия. старите- на спомени и истории. душа всички :з


18. често ли препрочиташ любими книги?
По-сто-ян-но

19. за/против спойлерите? убиват ли настроението според теб?
Против! Мразя ги! Побиват ме тръпки от тях! Когато чуя, че някой разказва на някого сюжета на непрочетена от него книга, ставам агресивна.

този въпросник е удоволствие за книжните плъхове, браво :З
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyНед 09 Юни 2013, 23:50

Що бе, къв е тоя Борис Виан?

_________________
Nihil verum est licet omnia.

books fall open, you fall in Unname11
Върнете се в началото Go down
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyПон 10 Юни 2013, 13:15

гнусен. и доста харесван, по неизвестни за мен причини.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyПон 10 Юни 2013, 17:47

За 1 път го чувам.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

books fall open, you fall in Unname11
Върнете се в началото Go down
NanaSky
positive spirit
NanaSky


Брой мнения : 1452
Age : 30
Localisation : on top of the world
Registration date : 07.04.2010

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyПон 10 Юни 2013, 22:19


1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Не.

2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Прясно мляко с кокосови стърготини/черен чай

3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти от книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
По-скоро второто. Преписвам си в тетрадка

4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа отдолу), оставяш книгата отворена?
Книгоразделител, който ми е подарък от мама и всъщност е много красив.

5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
И двете. Но напоследък научно-популярна

6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Преди държах, но сега не. Просто страницата трябва да бъде завършена.

7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Да захвърля не, но да я псувам и ругая - много.

8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Да

9. Какво четеш в момента?
"Космос" на Карл Сейгън

10. Коя е последната книга, която си купи?
"Трансформиращо НЛП" на Сиси Уилямс

11. От тези хора, които четат само по една книга ли си или можеш да четеш по няколко наведнъж?
По принцип чета по 2-3 наведнъж, но напоследък не, защото се обърквам, пък и нямам време.

12. Имаш ли си любимо място/време за четене?
Място да, време не.

13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
Самостоятелни издания.

14. Има ли книга или автор, които препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
"Малкият принц"
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора, т.н.)
Пълен хаос.

и някак не се сдържам да добавя,

16. любима поза за четене?
Нямам май...

17. обичаш ли да душиш книгите? миризмата на нови или стари книги предпочиташ? (на мен това ми се превръща в мания ;d)
Обожавам. На нови и на обгорени стари книги

18. често ли препрочиташ любими книги?
Не, рядко. Само "Малкият принц" всяка седмица вече

19. за/против спойлерите? убиват ли настроението според теб?
Зависи. Понякога против, друг път - за. За, когато нямам време и нерви да допрочета книгата.
Върнете се в началото Go down
http://winter.ucoz.com/
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyВто 11 Юни 2013, 01:38

Не ти ли омръзва всяка седмица? Аз нищо не бих могла да препрочитам толкова често.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

books fall open, you fall in Unname11
Върнете се в началото Go down
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyВто 11 Юни 2013, 23:32

И на мен ми се случва всяка седмица. Само с отделни пасажи, обаче.
аз предлагам (за да не се затваря темата), който има интересни въпроси, да ги добавя към анкетата^^
бидейки нощна смяна, аз имам няколко.

20. Често ли плачете над определени книги? Над кои?
21. Коя книга най-ясно се откроява в детството ви?
22.Представяте ли си понякога книгите като пиеси или филми?
23. Сънувате ли ги (книгите, де) ?
24. Опитвали ли сте се да рисувате илюстрации към някои книги?

и тъй
уил би бек лейтър.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyСря 12 Юни 2013, 00:17

20. Често ли плачете над определени книги? Над кои? - На Зеления път, уфф. >.<
21. Коя книга най-ясно се откроява в детството ви? - Златко Енев, "Паркът на призраците"
22.Представяте ли си понякога книгите като пиеси или филми? - Амии представям си образите, значи се брои като филм?
23. Сънувате ли ги (книгите, де) ? - Случвало ми се е. Най-яко беше като сънувах Волдемор, (бебинцето ми хахахахаха Very Happy:D:D:)
24. Опитвали ли сте се да рисувате илюстрации към някои книги? - Да, ХП и Властелина.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

books fall open, you fall in Unname11
Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyСря 12 Юни 2013, 15:06

az preprochitam malkiq princ wsqka godina. towa mi e mnogo lubima kniga <33
Върнете се в началото Go down
Annabelle

Annabelle


Брой мнения : 103
Registration date : 13.09.2010

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyСря 12 Юни 2013, 19:27


20. Често ли плачете над определени книги? Над кои? - в последно време плача на всяка книга, като стане малко по-тъжна =D най-често като някой умре или е много болен илии нещо друго xD
21. Коя книга най-ясно се откроява в детството ви? - ами... "Капитан Блъд", "Том Сойер"... "Без дом", "Аз съм един сън"
22.Представяте ли си понякога книгите като пиеси или филми? - като филми - винаги
23. Сънувате ли ги (книгите, де) ? - не се случва често... 
24. Опитвали ли сте се да рисувате илюстрации към някои книги? - да, често, не се получава много xD 
Върнете се в началото Go down
bella_3p
Mad to live
bella_3p


Брой мнения : 239
Age : 25
Localisation : Highway to hell
Registration date : 29.12.2012

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyСря 12 Юни 2013, 19:36

20. Често ли плачете над определени книги? Над кои? - Да, напоследък плача над всяка книга, което е много глупаво, ако книгата е тъжна добре, но аз плача и на хубавите моменти :Д Не знам какво ми става, сигурно е от хормоните XD
21. Коя книга най-ясно се откроява в детството ви? - Пипи дългото чорапче и Приказка без край 
22.Представяте ли си понякога книгите като пиеси или филми? - Да, като филми почти винаги
23. Сънувате ли ги (книгите, де) ? - Не, аз по принцип рядко сънувам, но много ми се иска...
24. Опитвали ли сте се да рисувате илюстрации към някои книги? - Ха, всъщност не... странно, трябва да нарисувам някой герой в скоро време :Д
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyСря 12 Юни 2013, 20:31

Annabelle написа:

20. Често ли плачете над определени книги? Над кои? - в последно време плача на всяка книга, като стане малко по-тъжна =D най-често като някой умре или е много болен илии нещо друго xD
21. Коя книга най-ясно се откроява в детството ви? - ами... "Капитан Блъд", "Том Сойер"... "Без дом", "Аз съм един сън"
22.Представяте ли си понякога книгите като пиеси или филми? - като филми - винаги
23. Сънувате ли ги (книгите, де) ? - не се случва често... 
24. Опитвали ли сте се да рисувате илюстрации към някои книги? - да, често, не се получава много xD

Без Дом и Том Сойерр <333 

_________________
Nihil verum est licet omnia.

books fall open, you fall in Unname11
Върнете се в началото Go down
odd soul
like she's nothing and water is all



Брой мнения : 821
Registration date : 01.01.2013

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyВто 09 Юли 2013, 22:52

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? когато в някоя книга почна да чета за храна, започва да ми се яде. [забележка: с 'игрите на глада' беше така само понякога!11!] и тогава си оставям книгата и ям каквото има ;дд
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? принципно такива дейности не върша по време на четене. ама ако съм много жадна - водичка. кола също, евентуално.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти от книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява? зависи. ако някоя книга не ми е особено скъпа - бих драснала нещо. като се замисля не се ужасявам чак толкова много, по-скоро ме кара да се усмихвам. но все пак не го правя, обичам да ми е чисто и прегледно ;д
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа отдолу), оставяш книгата отворена? като бях малка си оставях книгата отворена - никога отново. прецаква се книгата просто. миналата година се 'бих' с мои приятелки в една книжарница за разделители ;ддд в крайна сметка взех всички и сега си ги ползвам! /не съм ужасен човек, нее
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? художествена. нехудожествена бих чела, само ако материята ми е интересна, иначе ми се доспива бая.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? няма такива при мен ;д ако не ми е интересно - спирам.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? сигурно ;д зависи как точно ме дразни??2
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? мне, много рядко ще ми се случи да го направя. ако думата се повтаря често и е съществена за историята - да, но иначе не.
9. Какво четеш в момента? старогръцка митология.
10. Коя е последната книга, която си купи? не помня :c ужасно.
11. От тези хора, които четат само по една книга ли си или можеш да четеш по няколко наведнъж? мога да карам и с пет, ако искам. даже много често чета по няколко книги наведнъж. не ми пречи, харесва ми.
12. Имаш ли си любимо място/време за четене? ммм, не. чела съм къде ли не. когато се потопя в книгата, и земетресение да се случи, няма да разбера.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? не ме бърка, стига да са добре написани, с интересен сюжет и герои.
14. Има ли книга или автор, които препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? аз всъщност като се зарибя по нещо и всички разбират, тъй че баш постоянно да препоръчвам нещо - не.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора, т.н.) азбучен ред (:

и някак не се сдържам да добавя,

16. любима поза за четене? много мразя да чета седнала. излягам се на една страна <3
17. обичаш ли да душиш книгите? миризмата на нови или стари книги предпочиташ? (на мен това ми се превръща в мания ;d) оле, дадада. нови книги предпочитам.
18. често ли препрочиташ любими книги? постоянно ;д
19. за/против спойлерите? убиват ли настроението според теб? ох, ами зависи. попринцип, ако усещам, че книгата ще ми стане много скъпа и много ще си я обичам, не искам. ако пък е книга, която като й чуя заглавието съм тип 'meh', тогава може. ;д

иии сладурските допълнителни въпроси:
20. Често ли плачете над определени книги? Над кои? като стане нещо тъжно, плача. емоционален човек съм, а ако съм в правилното настроение мога да се разрева и само заради едно изречение. което даже не се води тъжно, ама като се замисли човек ии.. да.
21. Коя книга най-ясно се откроява в детството ви? мечо пух <3 даже в първи клас писах продължението! xD и книгити на ерих кестнер. 'двойната лотхен' сигурно 30 пъти съм я чела. даже тази година пак си я препрочтох.
22. Представяте ли си понякога книгите като пиеси или филми? не.
23. Сънувате ли ги (книгите, де)? рядко сънувам каквото и да е, но се случва.
24. Опитвали ли сте се да рисувате илюстрации към някои книги? само веднъж. аз не обичам да рисувам, защото съм старшно неталантлива в тази област и винаги става грозотия.
Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyВто 09 Юли 2013, 23:53

20. Често ли плачете над определени книги? Над кои? Хм, да, над "Малкия принц". Понякога както каза ларка прочиташ едно изречение и то е достатъчно да те разреве. Също рева над "Спасителят в ръжта" винаги.
21. Коя книга най-ясно се откроява в детството ви? Хари Потър, Момо, Страната на хилядите желания, приказките на Андерсен...
22.Представяте ли си понякога книгите като пиеси или филми? Да, доста често.
23. Сънувате ли ги (книгите, де) ? Ммда, случвало ми се е ако прекалено много ме грабне някоя книга.
24. Опитвали ли сте се да рисувате илюстрации към някои книги? Да, май веднъж или два пъти, но попринцип не ми се е занимавало.
Върнете се в началото Go down
*true.

*true.


Брой мнения : 15
Registration date : 09.07.2013

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyСря 10 Юли 2013, 00:03

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Не похапвам, защото когато чета изолирам всичко около мен. :д
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Обичам да пия кола.За предпочитане със сламка.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти от книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Драскам ужасно често по книгите. Отбелязвам най- вече важни неща които смятам, че ще ми трябват. Също така доста често си надписвам книгите.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа отдолу), оставяш книгата отворена?
Колкото и странно да е - запомням страницата.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
Горещо предпочитам художествената литература.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Държа да довърша цялата книга преди да я оставя. Или поне половината.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Да и много често съм го правила.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Спирам и най- често питам майка ми , баща ми или който е най- близо.
9. Какво четеш в момента?
"Братството на черния кинжал"
10. Коя е последната книга, която си купи?
"Момче за всичко"
11. От тези хора, които четат само по една книга ли си или можеш да четеш по няколко наведнъж?
Предпочитам да чета една книга за да мога да вникна в историята.
12. Имаш ли си любимо място/време за четене?
Обичам да се вмъкна в леглото към три сутринта и да започна да чета.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
Поредици.
14. Има ли книга или автор, които препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
Не, няма. Не обръщам особено голямо внимание на авторите. Важна е книгата.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора, т.н.)
По азбучен ред.

и някак не се сдържам да добавя,

16. любима поза за четене?
Седнало положение.
17. обичаш ли да душиш книгите? миризмата на нови или стари книги предпочиташ? (на мен това ми се превръща в мания ;d)
Само старите.
18. често ли препрочиташ любими книги?
Прекалено често. Майка ми сигурно мечтае да изхвърли поредицата ми за "Хари Потър".
19. за/против спойлерите? убиват ли настроението според теб?
Мразя ги.

Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in EmptyСря 10 Юли 2013, 00:08

*true написа:
18. често ли препрочиташ любими книги?
Прекалено често. Майка ми сигурно мечтае да изхвърли поредицата ми за "Хари Потър".

и аз в 6-ти клас си мислех, че това е заветната мечта на баба ми :Д
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





books fall open, you fall in Empty
ПисанеЗаглавие: Re: books fall open, you fall in   books fall open, you fall in Empty

Върнете се в началото Go down
 
books fall open, you fall in
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Audio Books

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Книги-
Идете на: