Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Книгата ми ;[

Go down 
+17
ερsilonε
Rose_Fiorello
Field of Innocence
Riddle
Eileen
Leen
Umbrella
Fantin
Allaya
Марико
*Insomnia*
Little_sinner
smilexxagain
wabbit
Джо
xRainbowx
Temples Of Death
21 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Temples Of Death
Little retro rock star.



Брой мнения : 393
Age : 30
Localisation : Sky...
Registration date : 11.06.2007

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyЧет 23 Авг 2007, 13:46

Не е честно. Книжката ми. Новичка и с хубави корици и листи и ... Вече не е нова, ами намачкана и полята с нещо оранжево. Аз я дадох, за да може да я чете, а той... какво правил с нея. Не можах да я позная, когато ми я върна. Щях да се разплача.



А вие давате ли вещите си на друг човек? За услуга?
Какво бихте дали и какво бихте отказали да дадете?
Как бихте реагирали, ако ви върнат нова, запазена книга, като парцал?
Върнете се в началото Go down
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo
xRainbowx


Брой мнения : 2496
Age : 30
Localisation : In a cereal box, The Supermarket
Registration date : 25.05.2007

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyЧет 23 Авг 2007, 19:14

Мда. И аз така сега дадох две книжки на една приятелка да ги чете, но до сега съм й доверявала книги и не ми ги е връщала като баници, така че не се притеснявам за съдбата им.
А иначе някой, ако ми върне така, както ти описа книга повече книжно изделие от мене няма да види...
Върнете се в началото Go down
Джо
Чувствителен люляк™
Джо


Брой мнения : 1683
Age : 31
Registration date : 21.05.2007

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyПет 24 Авг 2007, 09:10

Мразя да си давам на книгите на друг,освен на Ради {Айа} .Просто като ги знам всички,че нямат никакво уважение към такива неща и...книга,която прилича на парцал за мен не е книга...И ако някой ми я върне така,не само повече няма да види книга от мен,ами и мен самата няма да види...егати хората са това...поне от уважение към собствеността на другия да пазят малко повече;мен ще ме е срам да върна нещо такова.

_________________

    you better know that in the end it's better to say too much
    than never to say what you need to say.
Върнете се в началото Go down
http://lilaclovesdandelion.blogspot.com/
wabbit
bionic



Брой мнения : 162
Registration date : 26.08.2007

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyНед 26 Авг 2007, 22:05

Ами знам какво е като си дадеш любимата,новата книга на някой...аз не мога да откажа, такава съм си...но пък винаги много пазя чуждите книги...макар да предпочитам да не искам от друг, а да си ги взимам от библиотека.


Последната промяна е направена от на Пет 28 Дек 2007, 21:08; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
smilexxagain
la tua cantante.
smilexxagain


Брой мнения : 238
Registration date : 20.06.2007

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyПон 27 Авг 2007, 09:25

Ам... доста интересна тема.

Аз обичам да давам книгите си само на познати, за които знам, че ще ги пазят. А колкото до взимането - вземам от библиотеката. Но ако там няма някоя книга и ми я дане познат, гледам да я пазя да не се измачка, за да не създъм лошо впечатление. Smile
Върнете се в началото Go down
Little_sinner
MaggoT
Little_sinner


Брой мнения : 29
Localisation : Hell...
Registration date : 24.08.2007

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyПон 27 Авг 2007, 09:51

Преди време много харесвах книжките на Уич.Една приятелка ми поиска няколко,за да ги чете.Дадох и 4 книжки,като я помолих до 2 седмици да ми ги върне.Дойде и ми ги върна.Едната книжка беше измачкана и с петно от нещо мазно на едно от листчетата.И ми върна само 3.Оправданието й беше:"Занесох си ги на село и едната я изгубих".Щях да полудея и си поисках парите,а тя не искаше да ми ги даде.Скарахме се и накрая ми даде парите.От тая случка нищо не й давам.Вече давам книжки само на хора,които могат да ги пазят.
Върнете се в началото Go down
*Insomnia*
Rock the Mic
*Insomnia*


Брой мнения : 83
Age : 32
Registration date : 08.06.2007

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyПет 31 Авг 2007, 18:24

Аз попринцип не давам нещата си на никой, а за книгите ми пък най-много си ме боли...помня веднъж в 3-4ти клас като си дадох на едно момче да чете Хари Потър и философския камък и ми я върна с няква огромна драсканица на последната страница Suspect от тогава КРАЙ!Склонна съм да давам единствено на мойта фр-ка щото тя също си цени книгите и ги пази...
Върнете се в началото Go down
Марико
Тода - сама
Марико


Брой мнения : 43
Age : 30
Localisation : В Япония, ама преди 500 години :)
Registration date : 26.05.2007

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyНед 02 Сеп 2007, 02:03

Красотата на една книга не се съдържа в това колко запазена е тя и колко лъскава е корицата й...
За мен захабената, препрочитаната книга е най - великолепното нещо. Защото вече не е просто книга... А книга със своите истории, безсънни нощи, излети горещи шоколади, смях, сълзи, петна от изцапани пръсти. Книга, която наистина е била четена всеотдайно и с удоволствие Wink


А иначе аз си раздавам книгите на който ми падне... И ще съм най - благодарна, ако ми я върне такава, че да разбера, че я е прочел, насладил й й се и я е оценил. Егати, дори се моля на някои хора да я вземат, за да я прочетат. Защото знам, че ще им хареса Rolling Eyes А пък наистина няма нищо по - хубаво от това.
А някъде прочетох нещо за парите. Лелее, ако исках парите за всички книги, които не са ми били върнати... Laughing Laughing
Вече щях да съм бая по - богат човек.
Не се излагайте. Книгата е книга. Тя няма нищо общо с парите, които сте дали за нея. Един път пипнете ли я, забравете, че сте я купили... Тя е вече нещо ваше, ваша собствена вещ. При положение, че давате тази свещена вещ на ваш познат, поемате и рисковете. Ако толкова ви е страх за тези 15 лева... Защо въобще сте я дали?!
Върнете се в началото Go down
http://levski.bg
Allaya

Allaya


Брой мнения : 45
Age : 30
Registration date : 01.06.2007

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyЧет 13 Сеп 2007, 12:03

Аз съм... услужлив човек. Но книги не давам. Книги-не. Друго давам, но не и книги. Обожавам си книжките и много ги пазя- внимателно разгръщам страниците, за да не ги смачкам, внимателно ги подреждам на лавицата, идеално са запазени. И ми ги връщат в ужасно състояние- надраскани, смачкани. Не обичам хората да нямат уважение към чуждите вещи. Дрехи назаем също не давам. Иначе, за друго може. Това не го правя от егоизъм... но не е честно... ти си пазиш нещо, а някой го унищожава... като не пазят собствените си неща, да пазят чуждите....
Върнете се в началото Go down
http://forums.index-bg.net/roleplay/
Fantin

Fantin


Брой мнения : 2
Age : 29
Registration date : 13.09.2007

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyЧет 13 Сеп 2007, 13:46

Наистана гадна ситуация..Аз много си обичам книгите и за мен те са много ценни вещи.Един път,когато бях малка /8-9 годишна/ бях дала книгата си на едно съседско дете и то ми я върна след месеци при това цялата омачкана..приличаше на някакъв парцал..Та..от тогава не си давам книгите..Друго давам,но не и книгите си..Защото аз съм ги пазела толкова години и за мен книгата е ценна вещ и просто искам да съм си я запазила..Не че съм егоист,просто..
Върнете се в началото Go down
http://www.mincheto.piczo.com
Umbrella
Unfair Rebel Child™
Umbrella


Брой мнения : 19
Age : 29
Localisation : Take your hand and walk away...
Registration date : 25.05.2007

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyПет 21 Сеп 2007, 21:59

Преди три месеца си дадох три книги на една съученичка.Днес ми ги върна, под формата на тоалетна хартия. Suspect
Върнете се в началото Go down
http://www.yoursumbrella.deviantart.com
Leen
lifelong prisoner of Ka.
Leen


Брой мнения : 361
Registration date : 21.06.2007

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyСъб 22 Сеп 2007, 08:43

Аз пък никога на си давам книгите. Никога. Не им стига тфа дето се случва вкъщи ми още някой да ги малтретира.. Да, бе да.
Много си обичам книгите. Може би те са нещото с което се чувствам най-добре. Един път дадах учебника си (Laughing) на една.. И тя не ми го върна.
От тогава не давам нищо. Никакви книги. Абе.. Стиснат човек съм..
Върнете се в началото Go down
Eileen

Eileen


Брой мнения : 41
Age : 30
Localisation : Там където не си си и помислял,че е възможно...
Registration date : 12.09.2007

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyСъб 22 Сеп 2007, 14:17

Аз пък винаги давам книги...Учебници...Абе каквото на който му потрябва винаги давам...И да си призная не съм кой знае колко внимателна с учебниците,но с книгите съм...Но попринцип моите приятели са много предпазливи и винаги ми ги дават в състоянието,което съм им ги дала аз...В каквото и състояние да са ви я върнали(макар,че не е хубаво да не мойш да разчетеш какво пише в нея),не мисля че ще има голямо значение ако тя им е харесала,прочели са я...Вие сте споделили нещо хубаво с другите...
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyНед 02 Мар 2008, 23:47

Според мен пък е доста неетично да върнеш нечия книга намачкана и сплескана като баница. Първо, че въобще не е уважение към вещите на другите, второ, че е адски грозно да съсипеш някоя книга, особено пък ако не е твоя.
Аз обичам книгите ми да са в изряден вид, а не изпонадраскани и намачкани. Харесва ми, когато разтворя някоя книга, тя да изглежда нова и запазена.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Книгата ми ;[ Unname11
Върнете се в началото Go down
Джо
Чувствителен люляк™
Джо


Брой мнения : 1683
Age : 31
Registration date : 21.05.2007

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyПон 03 Мар 2008, 10:42

Beatrice La'Croix написа:
Според мен пък е доста неетично да върнеш нечия книга намачкана и сплескана като баница. Първо, че въобще не е уважение към вещите на другите, второ, че е адски грозно да съсипеш някоя книга, особено пък ако не е твоя.
Аз обичам книгите ми да са в изряден вид, а не изпонадраскани и намачкани. Харесва ми, когато разтворя някоя книга, тя да изглежда нова и запазена.
И още да мирише на ново! Леле, обичам да мириша книги :(H):

_________________

    you better know that in the end it's better to say too much
    than never to say what you need to say.
Върнете се в началото Go down
http://lilaclovesdandelion.blogspot.com/
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyСъб 08 Мар 2008, 18:13

Да, обожавам мириса на нови книги. Like a Star @ heaven

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Книгата ми ;[ Unname11
Върнете се в началото Go down
Field of Innocence
Autumnal Melancholy
Field of Innocence


Брой мнения : 237
Registration date : 31.01.2008

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyСъб 08 Мар 2008, 19:13

Ужасно е да ти върнат книга така...
Много пъти съм се заричала да не давам книги, но.. Някой като ми дайде на гости веднага възкликва: "Я, колко много книги имаш, дай някоя на заем"
И въпросния "някой" си тръгва с 10 книги от мен... и ги връща след четири-пет месеца, и то ако го подсетя.
А мен ми е неудобно да подсещам... Sad
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyПет 16 Май 2008, 21:36

Аз си давам книгите на хора,които ще ги прочетат и ще ги пазят.Все пак това е уважение не само към самата книга,но и къв човекът,от който си я взел.

Ако взема книга от приятелка или приятел,я подвързвам,докато я чета,за да не стане гаф.
А преди да почна да чета си мия ръцете,че е много кофти с маз ните пръстчета по страниците :(shake):.Направо откачам!
Като цяло човек трябва да е така не само с книгите си,но и с другите си вещи. :(nod):
Върнете се в началото Go down
Rose_Fiorello

Rose_Fiorello


Брой мнения : 2
Registration date : 04.11.2008

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyВто 11 Ное 2008, 14:31

През лятото получих като подарък от една приятелка книгата "Тайният дневник на Лора Палмър".Беше чисто, нова.После като казах на една друга приятелка, че я имам - понеже тя и е голяма фенка, и тя ми я поиска.Аз и я дадох като даже още не бях я прочела, нито прегънала, ама нищо.И когато след 3-4 седмици ми я върна...бях потресена беше залята предната и корица с каже, имаше лепени дъвки по нея и предната и страница беше надраскана.Просто бях ужасена.Как има такива хора, който да не оценяват чуждите вещи.Идеше ми да я убия с книгата.
Между другото и аз обичам миризмата на нови книги.
Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyВто 15 Дек 2009, 21:57

Хах аз точно обратното. Искам книгите ми да са възможно по нацапани и измачкани. Да има разкъсани страници и драсканици с химикал. Цитати от песни, рисунки, подписи. Просто когато дам на някой нещо даже го карам да направи книгата по-разкъсана и надраскана. И когато отново отворя книгата се сещам за всеки момент, за този който го е направил. Просто една недокосната книга не пази никакви спомени. Тези дето са изпомачкани пазят в себе си толкова много емоции, че не само като четеш книгата изпитваш там определено чувство, но и си спомняш други неща. Ясно, гледатте шокирано. Не ме разбирате. Не се притеснявайте, много често се случва. А попринцип аз винаги съм различна и мисля по точно обратния начин, а не като другите. Се тая. Обичам намачкани и стари книги които са надраскани. Като си купя втора употреба учебник винаги гледам дали няма нещо в него, но тея хора не си правят много труд. Аве...луда съм. Very Happy
Върнете се в началото Go down
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo
xRainbowx


Брой мнения : 2496
Age : 30
Localisation : In a cereal box, The Supermarket
Registration date : 25.05.2007

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyВто 15 Дек 2009, 22:22

eli4ka95 написа:
Хах аз точно обратното. Искам книгите ми да са възможно по нацапани и измачкани. Да има разкъсани страници и драсканици с химикал. Цитати от песни, рисунки, подписи. Просто когато дам на някой нещо даже го карам да направи книгата по-разкъсана и надраскана. И когато отново отворя книгата се сещам за всеки момент, за този който го е направил. Просто една недокосната книга не пази никакви спомени. Тези дето са изпомачкани пазят в себе си толкова много емоции, че не само като четеш книгата изпитваш там определено чувство, но и си спомняш други неща. Ясно, гледатте шокирано. Не ме разбирате. Не се притеснявайте, много често се случва. А попринцип аз винаги съм различна и мисля по точно обратния начин, а не като другите. Се тая. Обичам намачкани и стари книги които са надраскани. Като си купя втора употреба учебник винаги гледам дали няма нещо в него, но тея хора не си правят много труд. Аве...луда съм. Very Happy
Нали? И аз така.
Обичам любимите ми книги да са безобразно намачкани, да си личи че съм се късала да ги чета, да ги нося всеки ден в чантата си, в леглото си и пр. То и така става де. Със сестрата кат си менкаме книги ВИНАГИ и то не нарочно има някви петна по тях или са супер намачкани и винаги подчертаваме и заграждаме любимите си страници. Аз дори като заминавше за Полша взех книгата, която си беше приготвила за там и не беше чела и залепих малки бележчици на всичките си любими/нелюбими моменти.
Дори като четохме "Здрач" книгите са супер омачкани, на едната даже и се отлепя корицата и има какви ли не петна. На втората има петно от олио тя докато си правела салата, на друга пък си спомням, че съвсем случайно бях убила една муха с нея и вътре имаше.. кръв. xD
Върнете се в началото Go down
clara eat machines

clara eat machines


Брой мнения : 27
Registration date : 17.10.2009

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyНед 20 Дек 2009, 20:30

хаха, да.. и аз много обичам изпокъсани и изподраскани книги.
ако добавим и това, че са стари, напрово си умирам.
за това и обичам да ходя по библиотеки и читалища, и да ровя в бабината библиотека или мазе,
просто ей така, за да открия възможно най парцалената на вид, книга, без значение от кой автор.
пък и като се замисля, такива винаги се оказват най - интересни. (:
Върнете се в началото Go down
NanaSky
positive spirit
NanaSky


Брой мнения : 1452
Age : 30
Localisation : on top of the world
Registration date : 07.04.2010

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyСря 07 Апр 2010, 15:20

Съжалявам за книгата ти. :/
Аз си давам всичко
и после си го получавам в.. прилежен вид.. Нямам оплаквания..
Обичам и да подарявам :3
Върнете се в началото Go down
http://winter.ucoz.com/
FragmentVSKC

FragmentVSKC


Брой мнения : 155
Age : 32
Localisation : Sofia
Registration date : 02.07.2010

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyПет 02 Юли 2010, 17:41

Аз обикновено като дам... не си я получавам обратно. Заобиколена съм от абсолютни блейки...
Така че съм приключила с даването. На който и да е Smile
Върнете се в началото Go down
http://moarein.blogspot.com/
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ EmptyПет 02 Юли 2010, 21:25

аз обичам и двете- еднакво много- старите, наръфани, оцветени дори листи на книгите...и миризмата на чисто нова книга, топла още, така да се каже.^^носят ми различни усещания, и двете приятни.

и все пак, предпочитам аз да си правя книгите на лайна. не искам да ми ги връщат със липсващи листи или раздрани корици.

и, ако не друго, старая се да пазя чуждото. веднъж щях да разлея супа върху "Колелото на времето", нямаше да си простя, ако го бях направила. :д
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Книгата ми ;[ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата ми ;[   Книгата ми ;[ Empty

Върнете се в началото Go down
 
Книгата ми ;[
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Книги-
Идете на: