Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 книгата, която промени живота ви.

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
odd soul
like she's nothing and water is all



Брой мнения : 821
Registration date : 01.01.2013

книгата, която промени живота ви. Empty
ПисанеЗаглавие: книгата, която промени живота ви.   книгата, която промени живота ви. EmptyЧет 13 Мар 2014, 22:19

просто изведнъж усетих, че трябва да имаме такава тема.

коя беше книгата, която промени живота ви? как, с какво, кога? дали е била първата ви любима книга, книгата, която промени идеалогиите ви, книгата, която ви научи да мечтаете, книгата, която ви запозна с много приятели? смятате ли, че ви промени за добро?
Върнете се в началото Go down
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

книгата, която промени живота ви. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: книгата, която промени живота ви.   книгата, която промени живота ви. EmptyПон 14 Апр 2014, 22:25

ух, много амбициозен въпрос.
Ами, аз без ташак ще кажа Хари Потър, няма какво да си кривя душата
(само дето няма да кажа само Хари Потър)
но, да, покрай тази книга - форуми, контакти, плакати, сънища, рисунки, детство, цялата мания, да станеш на 11 и да стоиш буден до полунощ, защото си чакаш совата и после да плачеш насън, да упражняваш тайно "Експелиармус" с борови клончета....абе, да, знаете.

обаче.

да, тази книга промени живота ми, той обаче - може би в следствие от това - придоби тенденцията да се променя постоянно, така че наистина много книги го промениха, променяха го отново и отново, деформираха го, моделираха го etc.
книгите винаги са били от най-основните двигателни сили в живота ми

"То" - първата книга на Кинг, която прочетох и която откри пред мен наистина нови хоризонти
"Улица Консервна" - тя ме запозна със Стайнбек и може би със меланхолията, която не можех точно да определя, преди да се запозная със "beatniks" като определение
"По пътя" - разбира се. Вероятно и без нея щях да се озова на пътя, но....всичко е в това "но"
"Под мрежата" на Айрис Мърдок. Тя е като отбелязка в ключов период от живота ми. Не е като Айрис да няма по-добри книги, но аз винаги си мисля за тази.

Екзюпери и Шекспир.

Мога да продължа да изброявам, но просто ще спра - книгите променят живота ни всеки ден, всеки абзац е ново начало, всяка страница е нова пътека, всяка нова пътека те отвежда до нови места и от тези нови места виждаш и дърветата, и пейките, и хората от различна перспектива.
Ако кажа, че Пратчет е променил живота ми, ще обидя Удхаус, ако кажа Гогол, ще обидя Пушкин, ако кажа братя Стругацки, ще обидя Айзък Азимов....

Изписах цял докторат по въпроса, но самият въпрос ме гложди и ме връща векове назад. Всички тези страници. Всички тези оръфани корици. И колко много прах.
Върнете се в началото Go down
 
книгата, която промени живота ви.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Промени в живота ви?
» Книгата ми ;[
» Търся книгата...
» Съдите ли за книгата по корицата?
» Все още влюбена в теб

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Книги-
Идете на: