Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 О, не! Звяр в града!

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
5tani5lav

5tani5lav


Брой мнения : 27
Age : 29
Localisation : Разград
Registration date : 09.02.2014

О, не! Звяр в града! Empty
ПисанеЗаглавие: О, не! Звяр в града!   О, не! Звяр в града! EmptyПет 21 Мар 2014, 02:26

О, не! Звяр в града!
/ рол-плей игра/ записване и разяснения


[size=16]Идеята: Реших, че ми се играе рол-плей, хаха. Не, не се шегувам всъщност.
   Тъй като съм виждал няколко успешни подобни начинания в други форуми, реших да пренеса опита тук, за да се позабавляваме заедно. Надявам се, четейки по-надолу да ви допадне и да започнем същинската игра.
 
study 
 

[/size]

Цитат :
Разказвачът на историята:Кой е звярът? Какво търси в града? Или може би кого? Как да го спрем, за да не даваме повече жертви?

Звярът е върколак! Да, космат, хапещ и гневно опасен за жалките ви човешки животи. Ще го победите ли? Въобще какъв е шансът ви?


[size=13]За да направим историята по-интересна и завъртим един як рол-плей, усложняваме играта със следните обстоятелства:

- намираме се в град, в центъра на страната, някъде около Търново!
- не, датата не е март 2014-та, вие сте селяни, а годината е 1630-та! Абстрахирайте се от реалността и модерността на нашето време.
- звярът не е нападнал никого до сега, кога и как ще се случи е тайна, коя ще е първата му жертва - съдба!
- играе се с роли, като преди да ги раздам е нужно да се запишат поне 6 участника; как? пишете тук, в темата!

[/size]




ВЪВЕДЕНИЕ:
В град Търново, старопрестолната столица на българското царство, преди вече над 200 години, днес се сбира събор - хора от всички крайща на родината се събират по случай Великденските празници - ломчани, врачани, плевенчани, търновлий, дори и русенци. Ах, какви хора ще се вият и колко вино ще се изпие! Пост ли? Никакъв пост! Попа да блажи.
Около огньовете, още от дълбока древност и по стара традиция, се разказват истории. От кои някои страшни, други смешни, а трети пък за славни и велики герои. От уста на уста и от поколение на друго.
Непознат човек, слепец, разказва за невиждан до сега звяр. Нарича го върко-лак. Значело, че това същество било полу-човек, полу-вълк. Не знаеше много подробности, освен, че по време, когато месечината е най-високо и свети най-ярко, той бива вълк и броди из горите. А около Търново беше пълно с гори. Буйни и дълбоки. Може би тук се крие подобен звяр?




За почва записването за рол-плей играта! Направете го, пишейки тук! Обяснете на останалите селяни колко много сте се стреснали от тази история на слепеца. Вярвате ли го? Чували ли сте нещо подобно? Страх ли ви е?
Пожелание: как изглежда и се казва героят ви? как го характеризирате?
Върнете се в началото Go down
ivodim

ivodim


Брой мнения : 4
Age : 29
Localisation : Bulgaria,Silistra
Registration date : 13.06.2014

О, не! Звяр в града! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: О, не! Звяр в града!   О, не! Звяр в града! EmptyПет 13 Юни 2014, 23:44

Искам да се запиша
Върнете се в началото Go down
SatanicSlayer

SatanicSlayer


Брой мнения : 602
Age : 42
Localisation : Grind Line - Arabasta
Registration date : 26.01.2013

О, не! Звяр в града! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: О, не! Звяр в града!   О, не! Звяр в града! EmptyСъб 14 Юни 2014, 21:22

Първо ще те помоля да пише на една големина и в някакъв нормален цвят, защото направо ми оттекоха очите, докато го прочета.
Второ - от къде си взел ролевата игра?
Върнете се в началото Go down
http://satanicslayer.blogspot.com/
5tani5lav

5tani5lav


Брой мнения : 27
Age : 29
Localisation : Разград
Registration date : 09.02.2014

О, не! Звяр в града! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: О, не! Звяр в града!   О, не! Звяр в града! EmptyСря 18 Юни 2014, 02:18

Форумът нещо не ми позволява да оправя нещата. Така беше с пускането на самата тема - шрифт, цвят, нищо..  Mad Честно казано се ядосах тогава, защото не ми се е случвало в други части на форума.
Самата игра съм я взел от форума на една онлайн ролева игра. Там имаше успех и беше доста интересна. Дано, ако се съберем достатъчно хора и тук се получи така.

Мнения и предложения са добре дошли, все пак играта си е за нас!! Smile
Върнете се в началото Go down
SatanicSlayer

SatanicSlayer


Брой мнения : 602
Age : 42
Localisation : Grind Line - Arabasta
Registration date : 26.01.2013

О, не! Звяр в града! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: О, не! Звяр в града!   О, не! Звяр в града! EmptyСря 18 Юни 2014, 17:41

Питам, защото ми напомня на една тъпа настолна игра наречена Върколаци. Там всеки си има своята роля и всяка вечер един от играчите умира.
Целта на Върколаците в играта е да убият всички играчи.
Целта на играчите е да намерят и убият върколаците преди те да са го направили.
Върнете се в началото Go down
http://satanicslayer.blogspot.com/
SatanicSlayer

SatanicSlayer


Брой мнения : 602
Age : 42
Localisation : Grind Line - Arabasta
Registration date : 26.01.2013

О, не! Звяр в града! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: О, не! Звяр в града!   О, не! Звяр в града! EmptyСъб 12 Юли 2014, 11:49

Все пак като инициатор очаквам да започнеш пръв, а другите понеже не знам дали знаят какво е форумна ролева игра, може да им допадне идеята и да се включат.
Върнете се в началото Go down
http://satanicslayer.blogspot.com/
Sponsored content





О, не! Звяр в града! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: О, не! Звяр в града!   О, не! Звяр в града! Empty

Върнете се в началото Go down
 
О, не! Звяр в града!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Какво бихте разказали за града си?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Вашето творчество :: Ролеви игри-
Идете на: