Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?

Go down 
+8
Vanko
Арлина
Chocolate
(r)evolution
ερsilonε
SatanicSlayer
odd soul
Riddle
12 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyНед 11 Яну 2015, 14:58

monkey

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Unname11
Върнете се в началото Go down
odd soul
like she's nothing and water is all



Брой мнения : 821
Registration date : 01.01.2013

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyНед 11 Яну 2015, 15:49

тая тема е създадена за мен сигурно Very Happy
та тъй, имало едно време едно момиче с ник odd soul, обаче тва момиче от малка не я бивало за нищо, което се прави с ръце - ни можело да си изреже картичките като хората в детската градина, ни имала хубав почерк, ни умеела да рисува, ни можело да готви (пък и техните твърде много ги е страх да й поверят такава задача), ни моела да прави сложни и хубави възли, примерно ;д. на всичкото отгоре тва момиче постоянно падало/блеело/не си гледала в краката/блъскало се в неща/чупила неща и като цяло било много ограничено кинетично, та пробвало да компенсира с акъл и умствена дейност, ама от скоро и тва не й се отдавало.

tl;dr: имам две леви ръце и сега не мога да се сетя специално за едно основно умение, ама ако ме накарате да направя нещо с ръцете си, 99% съм сигурна, че няма да се справя.
Върнете се в началото Go down
SatanicSlayer

SatanicSlayer


Брой мнения : 602
Age : 42
Localisation : Grind Line - Arabasta
Registration date : 26.01.2013

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyПон 12 Яну 2015, 21:40

97 процента от мъжете на света могат да храчат, а аз не мога. Sad
Върнете се в началото Go down
http://satanicslayer.blogspot.com/
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyПон 12 Яну 2015, 21:52

Хахахахаххххх, едно време бях много добра. Даже сто про, че още съм Very Happy

Иначеее кво не мога? Май въпроса е за какво нямам време, за да го мога... човек може всичко стига да иска.
Но. Едно няма да го преживея. Че не мога да летя. Само на сън... :/
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyПон 12 Яну 2015, 22:10

Аз пък съм стисната. Все си мисля, че пилея. Донякъде е добре, ама обременява.
Но напоследък гледам да си пречупя светогледа, така че хем да не пилея, хем да не съм евреин. Приятно и освобождаващо е.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Unname11
Върнете се в началото Go down
(r)evolution
kozmic blues



Брой мнения : 446
Age : 30
Registration date : 20.01.2010

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyПон 30 Мар 2015, 10:26

аз не можех да карам колело до преди около 1 година Very Happy
мечтата ми беше преди да стана на 20 да се науча и 2-3 дни преди рождения ми ден излязох в двора на училището до нас, заедно с баща ми, сестра ми и приятеля ми и успяях :д
а някакви деца се възмущаваха как не мога да карам колело като съм толкова голяма и т.н.

иначе до момента не мога особено да плувам. мога нещо да махам с крака и ръце, но не особено успешно.
липсва ми и умението да ставам рано. наистина ми е адски трудно, да не кажа невъзможно и е някво меега тъпо, защото изпускам супер много важни неща така. този семестър всичките ми лекции са от 9, което значи, че трябва да стана към 7и30-8, за да стигна навреме, а за мен това е НЕВЪЗМОЖНО хора. успявам например веднъж-два пъти седмично от пет дни лекции -.-
та, това е нещо което бих подобрила в себе си, даже четох някакви статии със съвети от рода на като станеш да ядеш, за да се научи тялото ти да се буди, защото очаква храна по това време и някакъв подобен булшит :д
абе, като цяло ми липсва и умението да съм навреме за където и да е.
Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyПон 30 Мар 2015, 12:05

Аз пък иссам най-накрая да се науча да ставам в 6, щото никога не ми стига времето.
И съм си обещала до края на годината да пиша с лява пъка, ама мн бавно се подобрявам в писането Very Happy
Върнете се в началото Go down
(r)evolution
kozmic blues



Брой мнения : 446
Age : 30
Registration date : 20.01.2010

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyСъб 04 Апр 2015, 15:34

ооо, това с лявата ръка е яко. като цяло, супер много деца започват да пишат с лява ръка и не разбирам защо трябва да им се налага да пишат с дясна, в смисъл майка ми например е почнала да пише с лявата ръка и в първи клас учителката й я е накарала да пропише с дясна.
също и според мен като цяло вместо детето да си избере само всички му казват пише се с дясна ръка, дърадъра, а според мен както свикнеш - така ти е по-лесно да пишеш.
иначе ако успееш да се научиш да ставаш в 6 моля те кажи ми как си успяла, тва ми е драмата на живота, честно Very Happy
Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyНед 05 Апр 2015, 20:44

оф, човек. мен драмата ми да стана в 6 не е, че не мога. а че трябва да върша работа като стана. а много ме мързи. ;( що съм толкова мързелива.
бях си казала, че ще уча по-серизоно, и наистина е по-сериозно... с 5% по-сериозно, което е нищо.

но един съвет: пий много вода, някак си помага за оросяването на мозъка и по-бързо функциониране, яж ядки, не яж бързи храни и сама ще усетиш, че имаш повече енергия. от както почнах да се храня по-здравословно, нямам такива проблеми със спането.
и примерно като легна, обръщам се, казвам си: "ще заспя дълбоко и утре ще се събудя в еди-колко-си-часа" и се опитвам да не мисля за нищо и да си прочистя съзнанието.

знам, че звучи малко сектантско, ама НАИСТИНА помага! :Д в смисъл... преди не ми стигаха по 10 и 12 часа, а са стане ли 8... вече просто не ми се спи/лежи и ставам.

но тва с 6 ми е непосилно. нали знаеш онова прекрасно чувство, да се събудиш в 6 да се надигнеш и да си кажеш: "ммм какви хубави завивки, вече няма даскало да се мъча с неизвинени и прочие, за какво ми е да ставам". просто по-яко нещо от това - няма.

П.С. ако децата ми искат да пишат с лявата ръка, да пишат. на мен ми е било по-лесно с дясна, но съм убедена, че ако исках с лява, щяха да ме отучат. не разбирам що родителите го налагат това, надали и ще разбера...
Върнете се в началото Go down
Chocolate
forever whatever



Брой мнения : 550
Age : 26
Registration date : 26.06.2010

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyПет 31 Юли 2015, 19:29

и аз не мога да карам колело. уж се бях научила като бях на 7 и после, ей така, забравих как става. не планирам и да карам кормуване, защото съм супер зле ориентирана и само от мисълта как мога да се забия някъде, ме полазват тръпки.

о, и ИСКАМ да ме влече да готвя. но не ме влече.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyПет 31 Юли 2015, 19:35

забравила си да караш колело?? супер странно, нали уж е като ходенето.. като 1 път го научиш, не се забравя.
ама ако си била доста малка и си пробвала доста по-късно... а и може да не си го затвърдила достатъчно преди да спреш да караш...

иначе за шофирането
аз съм толкова погълната от мислите си, че не мога да прослушам 1 песен нормално, толкова неща едновременно ме занимават, че ако отговарям за част от движението на пътя, просто ще предизвикам катастрофа.
освен това съм свръхневротична и при тая война на пътищата, няма да мога да отреагирам при кризисна ситуация и.. същият изход.
не съм за това нещо
а и ми харесва да се возя xD

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Unname11
Върнете се в началото Go down
Chocolate
forever whatever



Брой мнения : 550
Age : 26
Registration date : 26.06.2010

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyПет 31 Юли 2015, 19:38

ikr, возенето си е супер яко Very Happy

иначе аз колелото си го карах само в двора на къщата на баба ми и никога не са ме изкарвали на пътя, заради което не съм си затвърдила уменията. 3-4 години по-късно едни приятелки ме изведоха на едно нанагорнище, тикаха ме около 10 метра и после казаха ' сега продължавай сама!111!!!', което не ми подейства много мотивиращо. Laughing
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyПет 31 Юли 2015, 19:40

оф, много мразя, като някой ме пришпори да мога нещо, докато още не съм уверена дори, че съм ПОЧНАЛА да го усвоявам...

мда
нищо чудно, е така е станало ;д

споко
аз така и не можах да науча ролери
толкова се паникьосвам, като стъпя върху тях, че дори не мога да почна да се уча
тва е, че при тях без много падане не става, а аз съм бъзла
като скейтборда д;

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Unname11
Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyПет 31 Юли 2015, 21:11

хаха, мама също е можела да кара колело, но и тя е забравила, спокойно, не си сама!
иначе на мен ми беше мн трудно да се науча на кънки на лед, но не се отказах, сега и ролери ми се ще да карам, ама не намерих време за сега.

иначе за карането на кола, за мен няма такъв кеф, ама понякога вярно е доста рисково.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyПет 31 Юли 2015, 21:14

Иначе за кънките.. като трябваше сама да се уча, а другите си джиткаха край мен, бях постоянно залепена за парапета.. после бях с други хора и те бяха навити да ми придържат ръката, та за половин час някъде успях да направя така, че да се придвижвам по трасето, било то и супер дървено.. както и да е, вече нищо няма да мога пак. д;

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Unname11
Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyПет 31 Юли 2015, 21:24

абееее... то това не се забравя толкова лесно.
на мен бтв, най ми е кеф, да си сложа слушалки и да си джиткам с тях, но ако има много хора е рисковано :Д
но примерно има някви дни, в които сме 5 човека на пързалката и тогава е ебати фъна :Д
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyПет 31 Юли 2015, 21:27

е, аз не се научих съвсем, че да го помня XD
справих се.. що-годе
аз съм така, докато разкарвам кучето
купих си яки слушалки и искам да слушам музика, обаче ме е страх да не ги прегризе в няква ситуация ;д

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Unname11
Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyПет 31 Юли 2015, 22:35

хахаххх, аз още не съм си купила нови слушалки, ма един колега ми е обещал да ми подари за рд-то :Д :Д :Д
ше я видим тая работа :Д
май по се цаня на наргилето, дето искат да ми събират пари, ама има време Very Happy
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyПет 31 Юли 2015, 23:07

и двете неща са коварни, ако не изберат хубаво качество XD

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Unname11
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyВто 15 Дек 2015, 21:47

да карам ролери
да вдявам шевна машина
... да пускам кафемашина

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Unname11
Върнете се в началото Go down
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyСря 16 Дек 2015, 12:03

липсват ми много нормални човешки умения ;д
ако не се погнусявах от сравнението, щях да кажа, че съм като Бела от Туайлайт (е, минус голяма доза смотаност, все пак)

Координацията на крайниците ми често е печална. Лаская се с мисълта, че в определени моменти мога да съм даже грациозна или каквото там е близо до това, например когато танцувам на любими песни или карам кънки. Обаче.
Искате нещо да бъде счупено и не знаете как точно? дайте го на мен!
Взех новото ножче на Алберто да го разгледам и при отварянето отделих острието от дръжката. Счупих отварачката на Мила, отваряйки сайдера си (той не се отвори)
Счупих фиба, нагласяйки я в косата си.
Както и лаптопа на Мила, докато тичах да спра кафето.
Счупих блендера на едно момиче, докато си правехме кокосово мляко и даже не забелязах, така че когато просто вдигнах блендера цялото мляко се изля в мивката.
et cetera, et cetera...

Същата тази драма важи за чувството ми за ориентация.
Мислите, че е лесно да стигнете от точка А до точка Б вървейки 3 километра само по права линия ? лъжа и измама. Стига да знам общо взето накъде да вървя, вероятността да се изгубя е между 90 и 100 процента.
Разстоянието от спирката до блока на Вероника, което отнема няколко минути, преодолях сама за около половин час, при положение, че съм ходила у тях.
До изхода на Барселона....няма да обяснявам.
изобщо, в чужбина се оправях главно не знаейки къде съм точно и накъде вървя и оставяйки се на милостта на пътя и хората.

да, основната ми цел е да импрувна тези умения, а пък нещата, които искам, ще дойдат с тях.
Върнете се в началото Go down
odd soul
like she's nothing and water is all



Брой мнения : 821
Registration date : 01.01.2013

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyСря 16 Дек 2015, 14:53

^ човек. ЕДНО КЪМ ЕДНО. направо няма какво да добавя, абсолютно същата съм

/освен може би, че бъркам ляво и дясно, жалка история съм
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyСря 16 Дек 2015, 19:31

ади, майна, и все пак с твойте умения е още по-голямо геройство колко свят си обиколила ;д

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Unname11
Върнете се в началото Go down
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyЧет 17 Дек 2015, 12:41

аз точно така го приемам, не е кой знае какво, че съм пътувала, но че въпросното действие е извършено от  МЕН.
мен, АДИкватната и тн
Върнете се в началото Go down
Vanko




Брой мнения : 751
Age : 25
Registration date : 08.12.2015

Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? EmptyЧет 17 Дек 2015, 14:07

Колкото и да ви се струва странно, не мога да плувам Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?   Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш? Empty

Върнете се в началото Go down
 
Има ли 'основно' умение, което и до ден днешен не можеш?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Има ли нещо, което и до ден днешен не можеш да си простиш?
» Като колко свободен човек можеш да се определиш? Защо?
» Нещо, което ви е впечатлило.
» Кое е най-откаченото нещо, което си направил/а ?
» От какво,от което сте били ентусиазирани,сте се разочаровали

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Общи приказки-
Идете на: