Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Хари Потър и прокълнатото дете

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Sabina




Брой мнения : 24
Registration date : 19.03.2017

Хари Потър и прокълнатото дете Empty
ПисанеЗаглавие: Хари Потър и прокълнатото дете   Хари Потър и прокълнатото дете EmptyНед 19 Мар 2017, 13:32

Учудвам се, че няма такава тема! Е, прочетохте ли книгата, какво мислите: трябваше ли изобщо да съществува?
Аз я прочетох и... въпреки че си личи, че стилът не е на Роулинг и нещо от духа на вселената липсва, все пак ми хареса като един официален фенфикшън.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Хари Потър и прокълнатото дете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и прокълнатото дете   Хари Потър и прокълнатото дете EmptyНед 19 Мар 2017, 15:30

аз сега почвам да я чета... това, че е само реплики и няма никакво описание, много убива работата.
а и някак си, щом не е писана от Роулинг, духът не е същият.
но все пак ми е интересна засега..

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Хари Потър и прокълнатото дете Unname11
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Хари Потър и прокълнатото дете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и прокълнатото дете   Хари Потър и прокълнатото дете EmptyЧет 08 Юни 2017, 17:13

Прочетох книгата.
От една страна, много ме грабна. Видях персонажите в ситуации, в които винаги съм искала да ви видя.
SPOILER ALERT
Това с времевърта ми даде алернативи, които ми се сториха много вълнуващи. Да видя Снейп, останал единствен жив с Рон и Хърмаяни като съпротива на Волдемор, където Хари е мъртъв, светът е владян от черна магия, и всичко е на косъм да бъде загубено завинаги, ме разцепи от кеф. Също и реакцията на Снейп, когато разбра, че е загинал, убит от Волдемор, че Хари си е кръстил детето на него. Понякога като някой герой умре, си мисля, сега да беше жив да видеше това... Е, в случая това се случва. Хареса ми развитието и проницателността в героя на Драко Малфой, как се вслуша в думите на сина си, дори в алтернативната вселена, в която е на тъмната страна.
Не ми хареса как всичко е много 'удобно'. Трябва им мантия на Дурмщранг - ето ти мантия на Дурмщранг, трябват им риборасли - ето ти риборасли. А Хари в четвъртата книга как ли не се препоти да ги намери. Трябва им многоликова отвара - прави се над месец, хоп - ето ти многоликова отвара. И откъде части от тялото за нея? И как правят магии извън Хогуортс? Освен това героите не са доразвити, братата и сестрите им сякаш не съществуват, всичко е само пряка реч - като е сценарий на пиеса, липсва целостта на книгата. Седрик Дигъри смъртожаден?! И защо? Защото бил унижен. Пълна глупост. Рон е карикатура на себе си. Хари никога не би се държал лошо с Макгонагол. И освен това.. не е писано от Роулинг. И си личи. Нещо липсва...
Така или иначе, държа ми интереса и я прочетох на един дъх.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Хари Потър и прокълнатото дете Unname11
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Хари Потър и прокълнатото дете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и прокълнатото дете   Хари Потър и прокълнатото дете EmptyПон 25 Юни 2018, 22:34

Аз си пиша своя собствена Хари Потър история.. и е толкова истинска... знам, че аз съм тази, която знае какво се случва с Том Риддъл, даже веднъж сънувах разрушаването на хоркрукса му толкова силно, все едно се случи на мен. Фантазията ми е сътворила красиви истории. esen

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Хари Потър и прокълнатото дете Unname11
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Хари Потър и прокълнатото дете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и прокълнатото дете   Хари Потър и прокълнатото дете Empty

Върнете се в началото Go down
 
Хари Потър и прокълнатото дете
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Хари Потър
» 'Хари Потър
» Хари Потър Мейд ин Булгерия
» Хари Потър и Даровете на смъртта: Част II
» какво сте искали още от дете?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Книги-
Идете на: