Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Нищо не е такова, каквото изглежда.

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Нищо не е такова, каквото изглежда. Empty
ПисанеЗаглавие: Нищо не е такова, каквото изглежда.   Нищо не е такова, каквото изглежда. EmptyНед 30 Юли 2017, 16:33

Бързо ли съдите хората?
Какво е нещото, което в началото ви се е струвало по един начин и сте осъждали, но после сте проумяли в дълбочина?
Какво не е такова, каквото изглежда?

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Нищо не е такова, каквото изглежда. Unname11
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Нищо не е такова, каквото изглежда. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нищо не е такова, каквото изглежда.   Нищо не е такова, каквото изглежда. EmptyПон 31 Юли 2017, 14:01

На мен пък много често ми се е случвало всичко да е точно такова, каквото изглежда... Често имам вътрешно чувство за това какво мога да очаквам от един човек и после БАМ - прави нещо, което го доказва. ~ най-често улавям, че трябва да се пазя, че не мога да разчитам за разбиране и подкрепа.
Това, което не е така, както изглежда... отношенията вкъщи. И по принцип животът на другите. Никога не можеш да си напълно сигурен какво преживява, особено ако не си особено запознат с него. Затова няма смисъл да се бърза със завиждането, може на другия да му е по-зле, отколкото на теб.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Нищо не е такова, каквото изглежда. Unname11
Върнете се в началото Go down
Vanko




Брой мнения : 751
Age : 25
Registration date : 08.12.2015

Нищо не е такова, каквото изглежда. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нищо не е такова, каквото изглежда.   Нищо не е такова, каквото изглежда. EmptyПет 01 Сеп 2017, 00:19

Честно казано, ако просто с наблюдение може да прецените човек. Не съм Шерлок Холмс, но дори и аз разбирам какъв е човека пред мен. А ако се стигне до разговор, просто няма как да сбъркам Very Happy Разбира се, ако говорим за хора. Защото има много неща, които не са така както изглеждат. Медиите, политиката....дори разбирането за света може да е напълно грешно
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Нищо не е такова, каквото изглежда. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нищо не е такова, каквото изглежда.   Нищо не е такова, каквото изглежда. EmptyПон 05 Авг 2019, 13:54

Ние дори не предполагаме колко е обширно всичко, в което участваме.
angel

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Нищо не е такова, каквото изглежда. Unname11
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Нищо не е такова, каквото изглежда. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нищо не е такова, каквото изглежда.   Нищо не е такова, каквото изглежда. EmptyПет 09 Дек 2022, 15:36

Има едно такова усещане под картинката. На английски се нарича gut feeling.
Ако едно нещо изглежда добре, ако те уверяват в някаква истина, но усещаш дискомфорт, значи имаш spider sense и трябва сериозно да се замислиш какво се случва всъщност.
Толкова много от реалността е скрита под невидим воал за нас, така че никога не трябва да сме самоандеяни, че сме разбрали всичките страни в определена ситуация.
Най-малкото, дори не можем да се запознаем със самите мисли на отсрещния човек. Нито присъстваме навсякъде, нито знаем реалните кармични причини и т.н.
Затова се казва с право, че не трябва да сме осъдителни. Да не говорим, че има субективен фактор на собственото Его.
И така... едно поне е сигурно. Ако някой те убеждава, че ще свърши нещо или че изпитва нещо, но ти усещаш студенина, значи не бива да го взимаш насериозно.
Сърцето усеща интуитивно какво го сгрява.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Нищо не е такова, каквото изглежда. Unname11
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Нищо не е такова, каквото изглежда. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нищо не е такова, каквото изглежда.   Нищо не е такова, каквото изглежда. Empty

Върнете се в началото Go down
 
Нищо не е такова, каквото изглежда.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Мойто нищо =]

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Общи приказки-
Идете на: