Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Отмъщението

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Отмъщението Empty
ПисанеЗаглавие: Отмъщението   Отмъщението EmptyСъб 18 Апр 2020, 19:32

Смятате ли, че отмъщението е форма на справедливост или само по себе си е не по-малко долна проява от самото нещо, което го е провокирало? Моля, обосновете се.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Отмъщението Unname11
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Отмъщението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отмъщението   Отмъщението EmptyСъб 18 Апр 2020, 19:33

Според мен идеята не е в отмъщението, а в просветлението. Трябват повече групи / братства, които да се занимават с космологичните и вселенски истини и да ги разпръсват по света с животворна и вълшебна светлина, способна да ни издигне много напред.. така ще видим, че понастоящем проблемите извират от собствения егоизъм, съградил закони, които се базират върху изкривени истини. Така че едно нещо да звучи уж като себе си, а всъщност - като отрицанието му. Според мен трябва братство, което да обърне изкривеното до естественото му състояние, и да покаже на хората, че е приятно да живееш в добрина и хармония. Само че... не става с отмъщение, както казах. Така мисля. Светлото войнство не воюва. То се дистанцира от това, което иска да го задърпа надолу, и работи за доброто, когато види, че има почва за това.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Отмъщението Unname11
Върнете се в началото Go down
Vanko




Брой мнения : 751
Age : 25
Registration date : 08.12.2015

Отмъщението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отмъщението   Отмъщението EmptyСъб 18 Апр 2020, 19:47

Отмъщението само по себе си е глупаво. Не сме във филм. Няма нужда години да кроим планове как да си го върнем на някого. Поне аз. На мен бързо ми минава яда и продължавам. Отмъщението е загуба на време и определено не е справедливост. Справедливост си има и без ние да се бъркаме.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Отмъщението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отмъщението   Отмъщението EmptyПет 09 Дек 2022, 15:50

Отмъщението е излишно трупане на карма и обикаляне в порочен кръг.
Първо, че лошите неща са кармични последствия, които трябва да отработим и в повечето пъти сами сме ги предизвикали.
Второ, и да са породени от лошо намерение на някого, ние сме тук, за да се изправим срещу изпитания и да калим характера си. Ако се снижим до нивото на някога, губим великодушието и сериозността си, спираме да реагираме като зрели хора; т.е. дори самоуважението си губим.
Като Христос е казал да обърнем другата буза, не е имал предвид да сме амеби, а да проявим нужната зрялост и да спрем да се държим като обидени деца. Ако се вкопчим в омраза, само предизвикваме лавина от още повече неща в същата посока. Колкото повече израстваш над ситуацията, толкова повече се отдалечаваш от нея и в един момент вече не ти се случват такива неща, защото си ги отработил и си пораснал за по-сериозни дела.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Отмъщението Unname11
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Отмъщението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отмъщението   Отмъщението Empty

Върнете се в началото Go down
 
Отмъщението
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Общи приказки-
Идете на: