Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Потребителски рецензии на книги

Go down 
АвторСъобщение
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Потребителски рецензии на книги Empty
ПисанеЗаглавие: Потребителски рецензии на книги   Потребителски рецензии на книги EmptyСъб 20 Яну 2024, 18:19

Like a Star @ heaven
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Потребителски рецензии на книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Потребителски рецензии на книги   Потребителски рецензии на книги EmptyСъб 20 Яну 2024, 18:21

„Махабхарата – разказана от Кришна Дхарма“

Потребителски рецензии на книги 12Pqsy6W2O-600x315

Основната тема на Махабхарата е идеята за свещения дълг (дхарма).
Всеки герой в епоса е роден в определена социална група и трябва да
спазва задължението, предписано от свещения закон. Героите, които правят
това, биват възнаграждавани, докато тези, които не го правят, са наказани
чрез карма.
В този епос се описва животът като дълго пътуване, в което неморалността
зависи от преследването на справедливостта; накрая моралът триумфира.
Отговорност на индивида е да последва правилния път, тъй като животът в света е краткотраен.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Потребителски рецензии на книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Потребителски рецензии на книги   Потребителски рецензии на книги EmptyСъб 20 Яну 2024, 20:07

Петър Дънов - "Космос"

Потребителски рецензии на книги Kosmos

Както винаги съм обяснявала на всички, които се интересуват, ако искате адекватен и надежден източник на космическа мъдрост, исторически събития, астрологични тълкувания и езотерични учения с научна подкрепа, трябва да се обърнете към Петър Дънов.
"Космосът" е истинско съкровище, което променя гледната точка на материалистичното и безжизнено разбиране за Вселената.
Книгата дава прозрения за енергията на Бог, която блести навсякъде и отличава типичното разбиране на мита за Адам, който е толкова символично завоалиран (за да го предпази от лоши хора), поради което в наши дни хората просто пренебрегват съществуването на Бог автоматично.
Наистина Бог е спирала, която може да се види във всяка структура и форма във Вселената. Езотеричните изображения на Цветето на живота отговарят на 100% на откритата от учените структура на атома.
За мен най-голямото влияние на книгата беше, че ме накара да си спомня слънцето. Колко важно е то благодарение на жизнената си Любов и топлината, която дава на планетата Земя. То буквално ни дава живот и никога не ни изоставя, дори ако извършваме много жестоки действия.
„Космосът“ ме накара да си спомня колко е важно да обичам слънцето и да го усещам непрестанно да гали тялото и бузите ми. Колко важна е зората, посрещната първа от петлите и колко внимателно трябва да се отнасяме към планетата. Защо използваме слънчевите лъчи, за да изгаряме животни и т.н. с нашите пороци, лъчите, които трябваше да галят и лицата им... не само хората са важни на планетата... изобщо...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Потребителски рецензии на книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Потребителски рецензии на книги   Потребителски рецензии на книги Empty

Върнете се в началото Go down
 
Потребителски рецензии на книги
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Книги-
Идете на: