Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Любима книга

Go down 
+20
James Raynor
Mey
bella_3p
odd soul
FragmentVSKC
xRainbowx
beeblebrox
Riddle
NanaSky
clara eat machines
ερsilonε
The_Crimson_King
Дирдри
echoes
shoe!
Elysium
Purple.
koalka
Джо
wabbit
24 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
James Raynor

James Raynor


Брой мнения : 187
Registration date : 22.03.2016

Любима книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любима книга   Любима книга - Page 2 EmptyЧет 24 Мар 2016, 01:58

Хмм. Не се сещам, обаче съм сигурен, че трябва да има. Ще проверя, обаче ако е прекалено добър разказът, романът или квото е там ще направя така, че да забравиш за този разговор и след 1-2 години ще те накарам да го прочетеш, за да не го очакваш Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://kingpeshko.byethost7.com/
PostMortem

PostMortem


Брой мнения : 298
Age : 30
Localisation : The Valley of Death
Registration date : 12.10.2010

Любима книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любима книга   Любима книга - Page 2 EmptyНед 27 Мар 2016, 01:00

4:

Trainspotting и По пътя са ми в топ 10 без съмнение
Върнете се в началото Go down
more




Брой мнения : 146
Age : 43
Registration date : 11.03.2017

Любима книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любима книга   Любима книга - Page 2 EmptyЧет 30 Мар 2017, 21:54

Спасителят в ръжта
Машината на времето
1984
Процесът
...и още сто поне Very Happy
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Любима книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любима книга   Любима книга - Page 2 EmptyСъб 18 Апр 2020, 20:02

"Пазителят, осъзнание" - Персус;
"Завръщане на свещеното познание на катара" - Александър Миланов;
"Роялът на Ангела" - Васил Пекунов;
"Творете с Вяра и Любов" - Диана Мечкова;
"Свещеното търсене" - Рона Хърман;
"Ти - Проявлението" - енциклопедия Когиталност;
"Сказание за времето на Самуила" - Антон Дончев;
"Древната тайна на цветето на живота" - Друнвало Мелхизедек;
Върнете се в началото Go down
Chocolate
forever whatever



Брой мнения : 550
Age : 26
Registration date : 26.06.2010

Любима книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любима книга   Любима книга - Page 2 EmptyПон 12 Сеп 2022, 04:24

все избягвам да отговарям на въпроса "коя ти е любимата книга", защото заради отговора винаги имам чувството, че съм пред разпъване на кръст Very Happy

но първосигналният ми отговор на този въпрос не се е променил вече 13-та година, така че...

"здрач". и гърба на монетата, "среднощно слънце" (която излезе 2020 и ме върна в пубертета).

след безкрайно много изчетени критики и собствени осъзнавания колко много безумия има в "здрач" сагата, и въпреки всички други книги, които съм чела след нея, емоционалната ми връзка с поредицата (и конкретно първата книга) е толкова силна, желязна едва ли не, че аз... ами, не мога да не я обичам. факт, в поредицата има толкова много детайли, от които да се хващаш за главата, но установих, че не ми дреме Very Happy

всеки път, когато се връщам за нов препрочит, си мисля "дали вече не съм я надраснала? дали най-накрая няма да видя защо толкова много хора я имат за литературно дъно?"

еми, не мога да видя Very Happy за мен "здрач" не е история в името на сюжета, а е просто една атмосфера, едно чувство, един вайб, дет се вика. до ден днешен се връщам към "здрач", защото между страниците й виждам нежност. не се връщам, за да търся и извличам някакво послание или тежка метафора. връщам се за нежност - нежността, с която пада снегът, с която те гали мъглата рано сутрин, с която глупавото ти гадже вампир гледа на теб и ти на него.

майър пише по един такъв прост и непретенциозен начин, и въпреки това аз не мога да спра да виждам стилът й като красив заради цялата атмосфера, с която думите й са пропити.

...

ии класацията оттам нататък: Very Happy

"топли тела" на айзък мериън. прочетох я за пръв път през 2013 и за втори чак тази година. наскоро на едно друго място бях написала във връзка с нея: "има романи, които съм прочела толкова отдавна, сякаш в друг живот, но такива корени са пуснали в сърцето ми, че дори насън да ме попитат горния въпрос, веднага ще се сетя за тях".
също така:

"deathless" на катрин м. валенте. попадна ми в много точен момент, когато много ми се четеше нещо деструктивно, ама пък поетично, но да не е идеализирано, обаче да не е и "брулени хълмове", защото още не й е дошло времето. "deathless" беше право в десятката - преработка на приказката за Маря и Кошчей Безсмъртни на фона на Санкт Петербург по времето между двете световни войни. брутално красив стил на писане. "ще те пазя само за себе си, Маря Моревна, мое черно огледало".

"съншайн" на робин маккинли. почти няма сюжет, обаче, отново, атмосферата е несравнима. "уютна вампирска книга с кулинарни описания" може би я описва най-добре.

забелязвам тенденция, че gravitate-вам към книги, в които все има главен герой, който е ходещ труп под някаква форма. speak about having a type :DDD

да разчупим тенденцията, "wallbanger" на алис клейтън - непретенциозно романтично романче, но, отново, имам прекалено тежка привързаност към главните герои вече 10 години. а хуморът на авторката просто е един път.

"моя мрачна ванеса" кейт елизабет ръсел - психологичният елемент е така майсторски изпипан... месеци, след като я завърших разправях на всички около мен за нея. от време на време пак се сещам за историята и ме побиват тръпки.

"гордост и предразсъдъци" на остин. отне ми 3 месеца да я избутам с мъка навремето, но след това години не спрях да мисля за нея с умиление. искам скоро да я прочета пак, вече както си трябва.

"1984" на джордж оруел и "разказът на прислужницата" на маргарет атууд. и двете след първия прочит ме оставиха с мисълта "ами... окей беше" и после с времето осъзнах, че всъщност са ми любими. и те чакат точния момент за препрочитане със заслуженото им уважение.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Любима книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любима книга   Любима книга - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Любима книга
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Филм по книга
» Вие да напишете книга?
» Коя книга четете в момента?
» Любим цитат от книга
» Любим герой от книга?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Книги-
Идете на: