Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Робърт Джордан

Go down 
5 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
kykyrqchka
raindrop
kykyrqchka


Брой мнения : 235
Age : 36
Registration date : 07.03.2010

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyПон 26 Юли 2010, 12:04

... и Колелото.
Обожавам го, мразя само факта, че поредицата е незавършена. Купих последната книга от новия автор (избран от Джордан да го замени след смъртта му) и за мой "късмет" открих липсващи страници, не една, не две Evil or Very Mad
В началото на книгата реших, че Новият я е скапал, но после разликата започна да поизчезва и дори ми зазвуча като самия Джордан.
Последната книга ще бъде разделена на 3 части (тъй като записките на Джордан са много подробни и не могат да се поберат в една), първата от които е вече факт и в България (проверете страниците, мисля, че около 500 и нещо или 600, за да не ви липсват и на вас).
Кой го обича?
А някой разочарован има ли?

П.П. Иска ми се да познавам Нинив!
Върнете се в началото Go down
http://dulgokoska.blogspot.com/
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyПон 26 Юли 2010, 12:11

Докато се преобличам, ще драсна, пък като се върна- по обстойно.
Та, за Брандън.
според мен направи супер достойно завръщане на поредицата!
Така де, в няколко от частите Джордан беше прекалил с роклите, пиенето на чай и...мудното действие.
обичам Колелото, но така беше.
във 12 част виждам стегнато действие, що се отнася до стила- наистина звучи като Джордан. И то не като пошла имитация. Браво за това.

Обичам въображението на Джордан. Това нещо, което ТРЯБВА да кажа. Целият този свят, напълно изфантазиран, Ата-ан-Миере, Сеанчанците, шангреалите, айилците, нравите, обичаите, типичните "визии" за всеки народ, Айез Седай- естествено, страхотна идея- о, и Избраните.
не знам, обичам Избраните и разговорите им. Демандред ми е доста интересен.
колкото до Тъмния...като идея, очакваше се да го има.
тоест, вечното противопоставяне светлина- сянка.
Саурон, Волдемор, сещате се. :Д

и същевременно, той също е интересен. Може би защото след толкова части си остава завоалиран. Знам доста малко за него. Знам му хилядите имена. Робърт Джордан Icon_smile
Сърцезъбия ми е любимото.

Ъ, така, имам да пиша километри за героите, така че- после.

Върнете се в началото Go down
kykyrqchka
raindrop
kykyrqchka


Брой мнения : 235
Age : 36
Registration date : 07.03.2010

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyПон 26 Юли 2010, 12:33

Аз пък малко се пообърках сега с този Моридин. Колко е близък до Тъмния и Ранд, нали му беше помогнал в Шадар Логот (само да не сбъркам някое име в бързането си), после нали беше нqкакъв "върнат" от смъртта, т.е. избран и не е ли той Ишамаел? Пфу, уж всичко е написано последователно и ясно, пък... не ми е Very Happy И в това е хубавото.

Мисля, че точно защото обичаш светът на Джордан трябва да простиш тия чайове, рокли и пр. Нали те изграждат детайлите и различията, и единството. Не, че не го знаеш, но трябва и тоwа се каже (:
Всъщност скоро ми се случи да прочета три книги на Фийст (по два тома всяка, т.е. общо 6) и там има доста неща, които се срещат във четените от мен фентъзите, като май Фийст ги е написал пръв. И сега се чудя е ли Джордан позаемал и вълшебно развивал идеите, или това е просто магия на фентъзито, която сама въвлича авторите и им се показва, без да са се опознавали един друг...

Нямам търпение да видя какво мислиш за персонажите, дано само не възникнат кървави сражения между гледните ни точки Very Happy

Пък междувременно:

http://fc02.deviantart.net/fs16/f/2007/205/9/9/Braid_Tug_by_Aeternus_Spero.jpg Very Happy

http://fc02.deviantart.net/fs34/i/2008/306/9/3/WoT_4_by_Lorrain.jpg тук харесвам Нинив

http://fc05.deviantart.net/fs34/i/2008/306/0/a/WoT_1_by_Lorrain.jpg тук Моарейн

http://th08.deviantart.net/fs5/PRE/i/2004/348/1/7/The_Dragon_Reborn_by_HidekoDahlia.jpg

Върнете се в началото Go down
http://dulgokoska.blogspot.com/
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyВто 27 Юли 2010, 00:00

Ахаххх, рисунката с плитката е супер яка. :д
Обаче Ранд е РУС, а съблазнителната мацка с пръста се колебая коя е ? :Д

Та...да, Моридин е Ишмаел. Не разбрах кое не ти е ясно. Робърт Джордан Icon_smile
Тъмния може да съживява хора, които не са изтрити с белфир от Шарката. Просто им дава нови тела.

Цитат :
Мисля, че точно защото обичаш светът на Джордан трябва да простиш тия чайове, рокли и пр.
Прощавам ги, един вид, но не може да се очаква да им се радвам. :Д

Ах, героите....
що-годе свикнах със Нинив, но по едно време НЕКОНТРУЛИРУЕМО ме дразнеше. Исках да и хвана плитката, да я омотая няколко пъти около врата и и да стискам, да стискам...
Не мога да обясня точно аспектите, в които ме дразни, но ако има нещо ТИПИЧНО женско в нея, то в мен тва го няма. :Д

Такааа, Файле също ме дразнеше безумно- преди да се ожени за Перин- оттам нататък нещата се пооправиха. От Перин също ми причерняваше.
Един мъж категорично НЕ трябва да е толкова безгръбначен. Иначе тва с вълците е страхотен пауър.

Авиенда ми харесва, един вид. И Биргит. Тя оглежда мъжете, надпива ги и се харесаха с Мат Каутон. А да, аз обичам Мат. :Д
Винаги ме е разсмивал.
"Сватбата" им с Тюон също беше голям майтап.

Както споменах- Избраните са ми интересни. Обикновено имам някакъв афинитет към лошите или ПОНЕ към несъвършените, със склонност да минат на тъмната страна. :/Д
Та, обичам диалозите между Избраните, супер двойнствени са и всеки лъже всеки. luv it.

За Ранд...и аз не знам. На моменти ми идеше да бръкна по някакъв начин ВЪВ книгата, да го хвана за русата глава и да го раздрусам като зряла круша. Друг път ме радваше.
О, сетих се кого харесвам- Логаин. no visible reasons.

Още се чудя какво има да става с Мазрим Таим...ясно ми е, че не е от добрите, Мраколюбец или..кой знае..Избран?
но няма да гадая.

Ами Моарейн? през ЦЯЛОТО време си знаех, че не е мъртва. чаках го. но наистина не знам каква ще е ролята и.
Верин, например, ме изненада.

И, като за финал, - Елейн ме дразни (каква изненада)- могат да ми повтарят колкото си искат колко е смела, скромна и прочее, според
мен е глезено момиченце. Бременна на 17, лол, като в сапунен сериал.

Както и да е, дори голям процент от героите да ме побъркват, други са ми любимци, а и съм очарована от света.
Супер детайлен е!
Всеки град със особеностите си, постоянно се открива нещо ново за Приказния Век, шангреалите, Айез Седай- всичко.

И все още идея си нямам какъв ще е краят.

ооооо, забравих едно нещо, важно нещо : Ранд не убива жени
...
КАКВО, за Бога? :Д
Това винаги ме е разсмивало.
Защо? Защото са дами? Това проклета война ли е или празничен бал? Това момче наистина трябва да се научи да НЕ бъде сексист, лол.

Та, толкова от мен засега. :Д
(а забележи, мога да пиша и още)
Върнете се в началото Go down
kykyrqchka
raindrop
kykyrqchka


Брой мнения : 235
Age : 36
Registration date : 07.03.2010

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyВто 27 Юли 2010, 00:41

Сега бързам, но...

как кое не ми е ясно за Моридин, нали се сещаш за видението на Мин, пък и ония неща от книгите на стареца-философ, т.е. че тримата ще стават едно,а не просто Ранд и Луз Терин, но и Ишамаел май... точно това беше в последната книга, мисля, че точно накрая беше, дето Ранд се "изясни" с разните си части (и онази, Вярната сила, с която го примамиха да се освободи от Семирага), след което настана "слъчева дупка", лъч надежда (: не ми е ясно защо ги омешаха в един, Моридин ли ще става добър, Ранд ли ще бъде пак на ръба... ей такива работи. Някак много зависими един от друг...


П.П. Съблазнителката, според авторката, е Берелайн.
Рус? хм, май е м/у русо и червено, сега вече и аз се обърках... но май го помня червеникъв, т.е. меден, нито е едното, нито другото, дам. Даже съм сигурна Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://dulgokoska.blogspot.com/
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyВто 27 Юли 2010, 11:38

kykyrqchka написа:
ония неща от книгите на стареца-философ, т.е. че тримата ще стават едно,а не просто Ранд и Луз Терин, но и Ишамаел май...
Ама нали тук ставаше въпрос за Каландор?
Тоест....за да се използва Каландор, трябва да се свържат в кръг мъже и жени (две жени и един мъж или двама мъже и една жена, не знам), та, Кацуан и Мин поне стигнаха до този извод.
не знам.

Впрочем, Вярната сила още ми е много хикс. Тоест, как Ранд успя да я използва? Всеки ли може? До какво води честата употреба? (освен до онези черни кръгчета в очите :д)

Рижав е Ранд, според мене, обаче това на картинката си беше чисто доматено червено. :Д
Забелязвала ли си как винаги на кориците на книгите героите са представени по различен начин на всяка корица?

иначе, ето някои рисунки, които ми допадат:

доста добра Моарейн.
страхотна рисунка, по мое мнение (за жалост недовършена)
една от малкото рисунки на Мат, които намерих. явно е труден за представяне.
рандъм Айез Седай
Демандред
Грендал
Могедиен
ии.. Нинив
Върнете се в началото Go down
kykyrqchka
raindrop
kykyrqchka


Брой мнения : 235
Age : 36
Registration date : 07.03.2010

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyВто 27 Юли 2010, 12:51

Онова за Каландор е друго. Четох книгите преди месеци, затова не мога да ти цитирам точно, но като ги препрочета, ще поместя цитати (:
Видението на Мин беше, че двама или трима мъже стават едно, а в 12та книга обясняваха, как докато изучавала онези тонове на Фел (май така беше), за да помогне на Ранд, попада пак на нещо подобно.
А за Каландор, да, точно Кацуан му казва, че е избил и неговите хора и сеначанците, не защото Каландор е повреден, а защото трябва да се използва в кръг от две преливащи жени и един мъж.

Вярната сила, доколкото разбрах, я "отпуска" Тъмния, затова и Луз Терин полудя като се докопаха до нея и започна да плаче, че е по-добре да умрат и пр. И аз не помня до какво води, но май имаше лоши последствия, защото Избраните си мислеха, че Моридин прекалява и че те не биха използвали толкова много и често...

Пфу, а кориците хич не ги харесвам. Трудно ги свързвам с определена сцена и се дразня както на рисунките, така и на композицията. Мисля, че можеха да са къде-къде по-хубави.

Когато четох книгите за пръв път хич не харесвах Мат в началото. Изглеждаше ми алчен и някак си надут, но нали беше болен... после му простих Very Happy
А Елейн я харесвам, нищо, че изглежда глезена, но е супер съобразителна относно политическите игри и всякакви такива, пък и като една горда девойка, не приемаше Лъвския трон от Ранд, а искаше сама да го заеме Very Happy
Всъщност май всички герои са ме и дразнели, и са ми били симпатични. Хм, май само Том не ми е бил като отрицателна емоция, или поне не помня такъв случай. Но как само се забъркаха, а? Том и Моарейн, хи хи Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
http://dulgokoska.blogspot.com/
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyВто 27 Юли 2010, 13:17

Да, Том е пич. Наистина ми е интересно каква по-точно е връзката му с Моарейн.
А колкото до Мат...болният му период изобщо не трябва да се брои. Робърт Джордан Icon_smile
Винаги много ме разведрява- начинът, по който мразеше всички лордове и всичко, свързано с тях и накрая стана Принц на Гарваните, връзката му с Тюлин (лол), и, естествено, най-цветистите псувни в книгата.
Робърт Джордан Icon_smile
"Скапано масло с праз и овчи дръндери".
"Кръв и кървава пепел".
както и "проклет" и "скапан" на всеки ъгъл. :Д

Що се отнася до Вярната сила, чудя се всеки...абсолютно всеки би могъл да се докопа до нея?
защото ако я използваш само веднъж- дваж явно не вреди.

Интересно ми е какво става с Мазрим Таим, изцяло го пропуснаха в 12 книга.
13 излизаше есента, мисля?
Върнете се в началото Go down
kykyrqchka
raindrop
kykyrqchka


Брой мнения : 235
Age : 36
Registration date : 07.03.2010

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyСря 28 Юли 2010, 00:32

Не знам кога излиза 13, но със сигурност ще да я искам за библиотеката си (: някак няма да ми е толкова сладка за четене, ако е чужда.

Аз пък помня Мат и с "пръч по гъза да цуна, ако...", както и "е, това уби козата" или както там беше второто (става дума за момента преди да нашляпа здравата "неблагодарната" Айез Седай) хи хи, даже с приятелят ми редовно ги прилагахме тия ругатни Very Happy

За Вярната сила и аз не съм сигурна, но днес се захванах да препрочета 12та книга и даже видях онова, за което ти говорех: Моридин го боли лявата ръка (която Семирага рани на Ранд, нали после е с чуканче), пък и Грендал си отбелязва, че те (Моридин и Ранд) много си приличали визуално. Нататък май има още такива податки, само дето не е ясно накъде точно водят (:
Върнете се в началото Go down
http://dulgokoska.blogspot.com/
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyСря 28 Юли 2010, 00:41

kykyrqchka написа:
"е, това уби козата"
Да, леле, това го обичам, трябва да си направя Мат-речник.
^^
колкото до Моридин и Ранд...да, забелязах болките и приликата във външността...обаче "Тримата ще са едно"
наистина не мога да си го представя.
и кой е третият?
баси, не ми се чака до есента. Робърт Джордан Icon_smile

о, и винаги съм искала някой да измисли хубава мелодия на Jack O` the Shadows. ;d
Върнете се в началото Go down
FragmentVSKC

FragmentVSKC


Брой мнения : 155
Age : 32
Localisation : Sofia
Registration date : 02.07.2010

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyЧет 29 Юли 2010, 01:01

Аааа само като чета и се дарзня, дразня. Много искам да си допрочета поредицата, обаче... съм збаила на 6та книга посредата ( и даже не знам къде точно посредата) ииии не мога да продължа. Някак си ми трябва страаашно много време, защото обичам да потъвам в самото действие и книгата. И имам нужда да чета с часове. Иначе мис е накъсва действието. Да не говорим,ч е оттолкова години се каня да продължа, чеее вече не помня почти нищо и ще с еналожи да зпаочвам от начало. Не е като да не ми харесва . Напротив. Страшно ми харесва, но имам нужда да я проччета като ценител, а не ей така на две на три. Което супер много ме дразни. Иска ми се да можех прото да седна и да чета и тва е. Наскоро се бях хванала отново и ... пак спрях... и запчнах с разни по- малки книги. Не знам.
Ужасно много ми харесва целия свят, който е оформил толкова подробно. Трябва да си на ръба на лудостта, ако не и стабилно луд, за да напишеш подобно нещо. Тва въображение простое завидно. ЦЯЛ ШИБ*Н СВЯТ! Просто не е реално. И точно - обиаите, начина на живот... всичко. Оформено... всеки герои със супер грандиозната и сложна история... супер интересен.
Това си е книга (поредица)... която не се чете ей така.

Върнете се в началото Go down
http://moarein.blogspot.com/
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyЧет 29 Юли 2010, 20:41

Тъй е, колкото и да искам да обеся Нинив на плитката и (според израза на един приятел :р) ужасно уважавам хората, които са способни да сътворят свят.
Не просто да вземеш наготово Ню Йорк, не просто да вземеш наготово всички създадени вече традиции и правила, а да ги изтриеш...и да съградиш нещо ново.


P.S. не е хубаво да запецваш сега, шеста книга беше добра, виж, на осма, девета или десета - може. :Ддд
Най-слабите от поредицата, мисля.
Единадесета беше доста добро завръщане.
Върнете се в началото Go down
FragmentVSKC

FragmentVSKC


Брой мнения : 155
Age : 32
Localisation : Sofia
Registration date : 02.07.2010

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyЧет 29 Юли 2010, 22:35

^^ Ще се помъча. Там е въпроса ,че ми се ете супер много, но искам да си имам време само за Колелото. Да ги изям всички на един дъх и да съм готова вече и доволна ^
А ги мъча от 9 клас... Не е истина просто!
Върнете се в началото Go down
http://moarein.blogspot.com/
NanaSky
positive spirit
NanaSky


Брой мнения : 1452
Age : 30
Localisation : on top of the world
Registration date : 07.04.2010

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyПет 30 Юли 2010, 02:17

Само аз ли не съм чела нещо от този автор? /или поне не помня да съм чела нещо негово/
shame on me. silent
Върнете се в началото Go down
http://winter.ucoz.com/
FragmentVSKC

FragmentVSKC


Брой мнения : 155
Age : 32
Localisation : Sofia
Registration date : 02.07.2010

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyПет 30 Юли 2010, 02:33

Еми подхващаш първата книга от Колелото на времето и си готова ^ Razz Вероятно ще те грабне. Магьосник е ^
Върнете се в началото Go down
http://moarein.blogspot.com/
NanaSky
positive spirit
NanaSky


Брой мнения : 1452
Age : 30
Localisation : on top of the world
Registration date : 07.04.2010

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyПет 30 Юли 2010, 02:52

I hope so ^^
Върнете се в началото Go down
http://winter.ucoz.com/
kykyrqchka
raindrop
kykyrqchka


Брой мнения : 235
Age : 36
Registration date : 07.03.2010

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyВто 12 Окт 2010, 20:39

на 2ри ноември излиза книга 13 "Towers of Midnight".
На български... дано преди Нова година Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://dulgokoska.blogspot.com/
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyВто 12 Окт 2010, 21:18

Оле...ще трявба да пестя пари, че я няма вече Ден да ме снабдява. : (
2 крачки до финала, представяш ли си!
Върнете се в началото Go down
kykyrqchka
raindrop
kykyrqchka


Брой мнения : 235
Age : 36
Registration date : 07.03.2010

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyСря 13 Окт 2010, 09:21

Аз не си представям как ще изчакам превода Sad току-виж дойде като 12та - чаааак април-май...
Върнете се в началото Go down
http://dulgokoska.blogspot.com/
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyСря 13 Окт 2010, 15:25

Да, ще е голямо обратно броене...ама пък няма смисъл да я вземам непреведена, щото съм я почнала на бг и няма да схвана половината. Ако я бях почнала от първа част...
уви. -_-
Върнете се в началото Go down
kykyrqchka
raindrop
kykyrqchka


Брой мнения : 235
Age : 36
Registration date : 07.03.2010

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyЧет 14 Окт 2010, 10:44

Все пак разбрах, че май ще е приоритетна и преводачите ще се стараят над нея веднага след излизането. Smile
Друго, което прочетох в единствения свестен и пълничък български форум, който намерих, беше, че:
въпросните кули май се намират в Сеанчан;
ще се разказва главно за Мат, Том (и Ноал), които спасяват Моарейн;
Перин ще срещне Галад (има сцени с тях още в пролога) [предполагам, че най-сетне Мургейз ще бъде разкрита];
"нещо" ще преследва Перин и той ще трябва най-сетне да намери начин да се помири с вълка в себе си (но то нали си го преследват Отстъпници и мраколюбци, защото е "един от краката на триножника"; пък и Масема си мислеше, че лично Ранд му се е явил със заповед да премахне ковача)
и такива разни.
Ох, нямам търпение bounce
Върнете се в началото Go down
http://dulgokoska.blogspot.com/
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyЧет 14 Окт 2010, 14:27

Омгггг, ще става въпрос за Мат, йес <33
Мат= обич.
Надявам се, че най-сетне ще разкрият Мургейз, че вече ми писна да повтарят как Ранд я е убил.
Smile
Цитат :
Перин ще срещне Галад
Тва ще е интересна работа.

данодано да побързат с превода.
!
Върнете се в началото Go down
kykyrqchka
raindrop
kykyrqchka


Брой мнения : 235
Age : 36
Registration date : 07.03.2010

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyЧет 14 Окт 2010, 15:18

Да, и на мен ми омръзнаха тия криви истини. Като чета за злобата на Гавин към Ранд и ми иде да кресна на книгата, та да спре с глупостите Very Happy
Всъщност за Перин и Галад като че ли имаше препратка още в 12та книга, но тъничко. Май си спомням някакъв коментар за посоката на Перин и че "напред" били/идвали Бели плащове. М? Или пък си измислям Laughing
В онзи форум правиха интересни заключения: според някои Файле щяла да стане кралица (заради онова със Счупената корона); Берелайн пък най-сетне щяла да си получи предречения от Мин "мъж в бяло" или както там беше (т.е. Галад като Бял плащ); Перин като станел крал заради Файле, щял да предостави на Ранд още няколко държави, та да са обединени в Последната битка. Дали има истина?! Искам да четааааааааа Sad
Върнете се в началото Go down
http://dulgokoska.blogspot.com/
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyЧет 14 Окт 2010, 17:24

АХаха, Галад и Берелайн...шок
!
Smile
Тва за Перин и плащовете е вярно, и аз се сещам.


Цитат :
Като чета за злобата на Гавин към Ранд и ми иде да кресна на книгата, та да спре с глупостите
Ами....тия слухове, човек..
"Носи се слух, че Ранд е убил Мургейз. Значи със сигурност е истина!!"
Ако се носи слух, че лилаво пони лети над Кемлин и пее Proud Mary, к`во?
Така е като нямат вестници. : (
Върнете се в началото Go down
Leen
lifelong prisoner of Ka.
Leen


Брой мнения : 361
Registration date : 21.06.2007

Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан EmptyЧет 14 Окт 2010, 17:32

от онзи ден ви чета коментаритеи преди два часа си обърна стаята наопаки, за да намеря първата книга.
ии, да, започвам.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Робърт Джордан Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Робърт Джордан   Робърт Джордан Empty

Върнете се в началото Go down
 
Робърт Джордан
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Книги-
Идете на: