Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Какво си представяте на фона на песен?

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Какво си представяте на фона на песен? Empty
ПисанеЗаглавие: Какво си представяте на фона на песен?   Какво си представяте на фона на песен? EmptyПет 06 Авг 2010, 15:18

Идеята е следната - давате линк към някоя песен и после описвате картина на това, което си представяте, докато я слушате!

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Какво си представяте на фона на песен? Unname11
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Какво си представяте на фона на песен? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво си представяте на фона на песен?   Какво си представяте на фона на песен? EmptyВто 10 Авг 2010, 22:56

=> https://www.youtube.com/watch?v=hP5yTEQQuRI&feature=related
Aenima - Pale

Представям си как това момиче е на брега на морето и пее, танцувайки. И това всичко става, когато вече е тъмно, и има новолуние, и лунната светлина се отразява на морето. А пък самото море прави впечатление, сякаш има звездички вътре в него, които игриво проблясват, сякаш някоя русалка си играе с морски звезди (специално украсени с някакъв специален материал на русалките, които ги правят блестящи като истински звезди). И та това момиче сяда на скала и вятъра почва да вее дългите й къдрави коси назад.
И освен това винаги ме кара да се чувствам някак сънена, понеже тази песен ме приспива.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Какво си представяте на фона на песен? Unname11
Върнете се в началото Go down
Джо
Чувствителен люляк™
Джо


Брой мнения : 1683
Age : 31
Registration date : 21.05.2007

Какво си представяте на фона на песен? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво си представяте на фона на песен?   Какво си представяте на фона на песен? EmptyСря 11 Авг 2010, 09:02

ако съм гледала клипа па песента, си представям него, на останалите никакви внезапни картини не ми изникват в съзнанието.

_________________

    you better know that in the end it's better to say too much
    than never to say what you need to say.
Върнете се в началото Go down
http://lilaclovesdandelion.blogspot.com/
Ая

Ая


Брой мнения : 83
Age : 30
Localisation : стоя на пръсти...накрая на света
Registration date : 29.06.2010

Какво си представяте на фона на песен? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво си представяте на фона на песен?   Какво си представяте на фона на песен? EmptyНед 22 Авг 2010, 18:38

Не разбрах само дали описваме песен, която е пусната преди нас илии си постваме своя
Така или иначе чух горната таа:
Представям си студ. Зима. Момичето се лута в огромен непознат град, навсякъде е пълно със светлинки и пъплещи хора, които се прибират от работа. Някои я бутат, настъпват без дори да забележат, че съществува. А тя е сама,изоставена, търсеща... себе си може би. Ииили нещо в този дух
https://www.youtube.com/watch?v=VcOvqpOWCwM Ааа това е само за представянеSmile
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Какво си представяте на фона на песен? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво си представяте на фона на песен?   Какво си представяте на фона на песен? EmptyНед 22 Авг 2010, 18:59

Идеята беше какво си представяш на фона на песен, която ти си избереш, а не която предишният е пуснал.
А иначе - много яко предстяване на Pale! sunny И за да не си си играла напразно да слагаш песен:
представям си циганки (от готините, дето са били.. абе сещате се), които са боси, с кърпи и рози на дългите черни къдрави коси, как танцуват пред вечерния огън. И горе в безоблачното небе пада падаща звезда. Нещо такова:
http://c2.api.ning.com/files/hcYNKJ5WJ0bcy-7SEHS5gquoItxTZK73eqywS2k2Wh-ErtQrXvJoMKuv*P4UD-zPopxOAHhhYm13SvtGh70-E4*d8Ckd9C6q/1920sgypsywheadscarf.jpg

Много яка песен, бтв.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Какво си представяте на фона на песен? Unname11
Върнете се в началото Go down
odd soul
like she's nothing and water is all



Брой мнения : 821
Registration date : 01.01.2013

Какво си представяте на фона на песен? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво си представяте на фона на песен?   Какво си представяте на фона на песен? EmptyЧет 21 Юли 2016, 19:31

с риск да прозвучи странно, първото нещо, което правя, когато чуя нова песен, е да определя към коя част от деня спада Very Happy някои песни са ми сутрешни, други ги виждам като залез слънце, трети като ранните часове на нощта, етц. определям какво е времето, мрачно ли е, слънчево ли е, вали ли и така нататък. също така ми е много важно от кой сезон/месец са Very Happy сега да не решите, че сядам и си ги мисля Very Happy всичко това го базирам на лично усещане (:

не си представям цели сюжети, по-скоро определени мъгляви образи като в символистичната поезия ;D

например https://www.youtube.com/watch?v=26eTqNgpUUw
залез, края на август/началото на септември, испания, стара очукана кола (червена Very Happy), прашен път

или пък https://www.youtube.com/watch?v=1G4oxm6YLN0
късно вечер към полунощ, април, малка квартална уличка, разлистени дървета, вятър, единствената светлина идва от уличните лампи... и така нататък Very Happy
Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

Какво си представяте на фона на песен? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво си представяте на фона на песен?   Какво си представяте на фона на песен? EmptyЧет 21 Юли 2016, 20:52

човек, аз пък всеки път като си намеря нова песен я слушам до побъркване (което е нещо нормално, доколкото знам), обаче и ест ми писва по някое време.
и примерно кат мине мн време, в ютуб листата ми, като се върна назад 3 години (примерно) и слушам тия песни и се едно се връщам назад във времето и си спомням някъв конкретен момент, в който съм слушала песента.

for instance:



се сещам за вечер, луната грее, и аз си лежа и слушам тая песен и имам чувството, че не съм от тоя свят. Laughing
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Какво си представяте на фона на песен? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво си представяте на фона на песен?   Какво си представяте на фона на песен? EmptyВто 13 Юли 2021, 13:30

на фона на песните си представям цели вселени.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Какво си представяте на фона на песен? Unname11
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Какво си представяте на фона на песен? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво си представяте на фона на песен?   Какво си представяте на фона на песен? Empty

Върнете се в началото Go down
 
Какво си представяте на фона на песен?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Песен в мой стил
» Препоръчай песен
» песен - спомен
» Поздрави с песен.
» Опиши се с песен

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Музика-
Идете на: