Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 За смъртта и след нея.

Go down 
+5
Ange_Macabre
FragmentVSKC
ερsilonε
NanaSky
Riddle
9 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Ange_Macabre
Fresh from the Grave
Ange_Macabre


Брой мнения : 288
Age : 29
Localisation : Висящата градина
Registration date : 28.08.2010

За смъртта и след нея. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За смъртта и след нея.   За смъртта и след нея. - Page 2 EmptyСъб 09 Окт 2010, 21:50

Цитат :
една бутка оцветена в черно.
Погребална егенция, peut etre? Laughing

До нас има цели две. И да, цените са маниакални. Дори за едно напълно опростено погребение. Neutral
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

За смъртта и след нея. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За смъртта и след нея.   За смъртта и след нея. - Page 2 EmptyПон 14 Дек 2015, 21:43

смъртта е мила, когато те убива, и жестока, когато ти отнема близките.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

За смъртта и след нея. - Page 2 Unname11
Върнете се в началото Go down
SchiZzZo !!

SchiZzZo !!


Брой мнения : 55
Age : 34
Registration date : 29.07.2014

За смъртта и след нея. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За смъртта и след нея.   За смъртта и след нея. - Page 2 EmptyЧет 17 Дек 2015, 19:48

Понякога се чудя какво ще стане, ако някоя от личностите ми умре. Другите в траур ли ще бъдат? Или ще се освободи малко повече място...
както не се разбират..
Върнете се в началото Go down
KingOfTheFall

KingOfTheFall


Брой мнения : 52
Age : 24
Registration date : 04.05.2016

За смъртта и след нея. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За смъртта и след нея.   За смъртта и след нея. - Page 2 EmptyПет 20 Май 2016, 10:33

Истината е, че всеки се бои от смъртта. Разбира се, че в смъртта няма нищо красиво и героично.

Хората вярват в Рая само защото се надяват след като умрат да отидат на едно по-добро място. Познайте, всички отиваме в земята, където ще гнием, докато малките насекоми изядат плътта ни.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

За смъртта и след нея. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За смъртта и след нея.   За смъртта и след нея. - Page 2 EmptyПет 20 Май 2016, 19:15

Или душата ще напусне плътта, която ще се превърне в нежива материя и ще си гние без да е вече част от нас?
Защо да е задължително библейския рай, както хората преди 2000 години са си описали по един приказен начин нещо много по-ефирно и абстрактно, отколкото съзнанията им са можели да възприемат?
Както ултравиолетовите лъчи са невидими, така е и душата, но това не значи, че не е там. Или че след смъртта  й се случват точно тези неща, които хората очакват от готови остарели писания.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

За смъртта и след нея. - Page 2 Unname11
Върнете се в началото Go down
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

За смъртта и след нея. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За смъртта и след нея.   За смъртта и след нея. - Page 2 EmptyПет 20 Май 2016, 21:43

нито има нещо и героично в смъртта, нито има защо да се страхуваме от нея.
аз поне разбирам все по-малко какво има за страхуване.
Да се страхуваш от умирането, да. Дробове, пълни с вода или дим, разкъсани черва, смазан гръден кош и тн- не е първосигналната ми представа за приятна петък вечер. Обаче смъртта?
мен лично любопитството вече ме гложди доста, не мога да подкрепя на 100 процента нито прераждането, нито продължаването на духа към друг свят/друго ниво на съществуване по простата причина, че не знам, но това , което знам е, че нещо има. Всички знаем, защото сме по-стари и мъдри, отколкото изглежда, само че  сме забравили.
и тъй, чакам момента, в който вече ще знам с детско любопитство.

отвращават ме погребенията. и как сме превърнали нещо, което е толкова естествено, колкото и живота, в табу. сякаш да умреш е нещо гнусно, срамно и неприлично, за което трябва да се говори тихо и с половин уста.
ако говориш за това със спокоен тон - проява на лош вкус. ако засегнеш темата пред възрастен човек - влизаш в сферата на престъпното.
В реквизита на една чудесна пиеса присъстваше ковчег - как само се разакхака дамите, когато го изнесоха на сцената! Някои станаха и си излязоха. Заради един паралелепипед от дървени летви.
Аз си мисля за Джордж Харисън - как, според близките му, се  е готвел за това като за обикновено пътуване. Мисля си за Пратчет и Дейвид Боуи. Те успяха да се сбогуват и не вярвам, че ги е било страх. Мисля си и се надявам когато моментът дойде да не съм се променила дотолкова, че любопитството ми да е закърняло.

явно съм си изхабила способността да пиша къси постове ; /
но да завърша подобаващо, с Шекспир и Юлий Цезар:

"Cowards die many times before their deaths;
The valiant never taste of death but once.
Of all the wonders that I yet have heard
it seems to me most strange that man should fear,
seeing that death, a necessary end,
will come when it will comes."
Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

За смъртта и след нея. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За смъртта и след нея.   За смъртта и след нея. - Page 2 EmptyСъб 21 Май 2016, 04:59

Цитат :
Да се страхуваш от умирането, да. Дробове, пълни с вода или дим, разкъсани черва, смазан гръден кош и тн- не е първосигналната ми представа за приятна петък вечер. Обаче смъртта?

именно, супер мн ме е страх от самото умиране и дали ще боли. и всеки път сменям теориите си относно след като умреш. най-често си мисля, че няма нищо и просто се разпадаш и срастваш с всичко без вече да чувстваш, а ставаш част от общата енергия.

Цитат :
отвращават ме погребенията. и как сме превърнали нещо, което е толкова естествено, колкото и живота, в табу. сякаш да умреш е нещо гнусно, срамно и неприлично, за което трябва да се говори тихо и с половин уста.

да... и как трябва да си задължително разплакан примерно. след като близък за мен човек почина аз просто исках да пея In the deathcar на Иджи където и да отида, щото това беше начина да се справям с болката, но ми беше сууупер неудобно. сякаш дори е забранено да се усмихваш на спомените, само защото "така трябва"

Харесва ми какво мисли Селинджър по темата...

Boy, when you're dead, they really fix you up. I hope to hell when I do die somebody has sense enough to just dump me in the river or something. Anything except sticking me in a goddam cemetery. People coming and putting a bunch of flowers on your stomach on Sunday, and all that crap. Who wants flowers when you're dead? Nobody.

не че не слагам цветя... но е супер егоистично, по-скоро май правим всичко това, за да можем ние самите да продължим.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





За смъртта и след нея. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За смъртта и след нея.   За смъртта и след нея. - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
За смъртта и след нея.
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» страх ли ви е от смъртта?
»  Може ли да има красота в смъртта?
» Хари Потър и Даровете на смъртта: Част II

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Общи приказки-
Идете на: