Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Ново българско кино?

Go down 
+10
Джо
Атрофия
xRainbowx
Арлина
Lirael
mindlock
Crunch
(r)evolution
Riddle
Магнолия
14 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Магнолия
Finite Incantatem
Магнолия


Брой мнения : 624
Registration date : 13.02.2011

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyПет 04 Мар 2011, 11:15

Не мога да не споделя колко щастлива съм от факта, че българското кино се изправя на крака!
Напоследък се опитах да изгледам нашумелите нови български филми и съм доволна.
"Лов на дребни хищници" беше добър, хареса ми.
Само "Мисия Лондон" ми беше разочарование. Дали заради по-високите ми очаквания в следствие на цялата тая реклама и раздухване, дали заради липсата на всякаква динамика, не ме изкефи много.
"TILT" беше страхотен. Много добре е пресъздадена атмосферата от преди 20 години, доколкото аз, набор 93, мога да дам оценка за това, де. Определено води класацията.
Вчера гледах и "Стъпки в пясъка". Добър е, хареса ми много, само че очаквах да е нещо повече от Тилт, а не беше, противно на всички коментари и очаквания.
Сега чакам да излезе Love.net на първи април, да видим какво ще е.
Иначе в момента си тегля "Източни пиеси", току-що се дръпна, та после ще споделя мнение и за него.
Сериалите, т.е. "Стъклен дом" и "Забранена любов" не следя, но може би ще ги дръпна някой път.
И... абе... доволна съм, че се изправяме на крака, защото имаме много талантливи актьори.
Вие какво мислите по въпроса =р
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyПет 04 Мар 2011, 13:23

Дано и занапред да продължи това "пробуждане"!
Върнете се в началото Go down
Магнолия
Finite Incantatem
Магнолия


Брой мнения : 624
Registration date : 13.02.2011

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyПет 04 Мар 2011, 17:24

Сетих се и за "Шивачки", той също ми хареса.
Върнете се в началото Go down
(r)evolution
kozmic blues



Брой мнения : 446
Age : 30
Registration date : 20.01.2010

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyНед 06 Мар 2011, 01:38

А тва е ебаси яката тема!
Значи, Мила от Марс гледайте ВСИЧКИ. Супер любим ми е, не знам, просто, номном.
Печалбата не е издаван нито на двдта, нито никъде, обаче ако го хванете по БНТ или там сателитния, също го гледайте, защото е някакъв забавен и има супер добрите бъзици.
Пазачът на мъртвите го препоръчвам с две ръце, два крака и общо взето всичко дето имам. В хипермаркетите и в техномаркет или технополис едното от двете го продават на двдта по два-три лева, а тва ше са много добре похарчени три лева, наистина си струват! Всъщност главния актьор е Лимката от Лов на дребни хищници, като малък, може би 10-11 годишен, доста добър актьор.
Което ме навежда на Лов на дребни хищници, който също беше много-много хубав, супер забавен, не беше твърде тежък, но си имаше нотките на сериозност и общо взето на фона на филми от рода на Съдбата като плъх и тн е чудесен.
Мисия Лондон беше разочарование, наистина. В смисъл актьорите окей, обаче бъзиците и самия сюжет... Да.
Тилт и Стъпки в пясъка още не съм ги гледала, скоро обаче със сигурност ще отида да ги гледам, особено за Тилт много хубави отзиви чух.
Шивачки беше прекрасен също, малко тъжен, но определено много ми хареса.
Източни пиеси не ми хареса особено, честно казано. Имам предвид историята беше много красива, но нещо в начина на разказване просто куцаше :/.
Светът е голям и спасение дебне от всякъде също беше пре-кра-сен. Филма беше толкова интересен и мил и чудесен! Така че го препоръчвам.
Също Откраднати очи гледайте, просто... просто...
Весела Казакова ме подсеща и за Шантав ден, който на мен лично много ми хареса, беше някакъв интересен, странен, много красив и общо взето усмихващ.
За Емигранти, Бунтът на Л и Време за жени съм със смесени впечатления, но все пак щом е българско и родно, гледайте, пък ако не ви хареса, здраве да е.
Лист отбрулен препоръчвам!!!!!! Едновременно тъжен и смешен, просто невероятен филм. Пък и Весела Казакова(много я харесвам). Хел йеа.
Дзифт така и не го гледах, но не мисля, че съм изпуснала, в смисъл, че не ми звучи интересен като сюжет и тн.
Единствената любовна история, която Хемингуей не описа лично на мен не ми беше много интересен, но ако си падате по любовни истории.. мда, мисля че може да ви хареса Very Happy .
За Хиндемит и Прогноза съм чувала, че са яки, но още не съм ги гледала. Впечатления?
Ако не успеете да ги намерите тея филми по замунди, ала-бала, както казах в хипермаркетите или в технополис(техномаркет) се продават на двдта по левче-два-три-максимум-пет, а си струват, наистина.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyНед 06 Мар 2011, 01:49

"Пазачът на мъртвите" - това заглавие звучи доста интригуващо!
Върнете се в началото Go down
Магнолия
Finite Incantatem
Магнолия


Брой мнения : 624
Registration date : 13.02.2011

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyНед 06 Мар 2011, 10:04

(r)evolution написа:

Дзифт така и не го гледах, но не мисля, че съм изпуснала, в смисъл, че не ми звучи интересен като сюжет и тн.
Не си, наистина.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyНед 06 Мар 2011, 11:27

Брат ми много го харесва. Аз не съм го гледала, но не ме и влече нещо....
Върнете се в началото Go down
Crunch
Cutie Mark Crusader
Crunch


Брой мнения : 384
Registration date : 28.02.2011

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyНед 06 Мар 2011, 12:03

Дзифт не е лош, наистина. Прехвален е, но все пак...
Върнете се в началото Go down
mindlock

mindlock


Брой мнения : 66
Registration date : 01.03.2011

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyПон 07 Мар 2011, 03:56

Източни пиеси е велик. Хареса ми адски много по невероятно много причини. Беше просто...завладяващ.
Върнете се в началото Go down
Lirael
Grig's God
Lirael


Брой мнения : 701
Age : 30
Localisation : Моя малък свят
Registration date : 21.12.2009

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyПон 07 Мар 2011, 17:11

да, Източни пиеси наистина е велик.
и ицо, и начинът на поднасяне, и душата в хладилника.
и при психотерапевта
<3
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyВто 08 Мар 2011, 23:44

И..
пригответе се за феноменалната простотия.......................
От днес
не може
да се пуши
във филми
.

yeahhhhhhhhh
гениални са
Върнете се в началото Go down
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyСря 09 Мар 2011, 09:33

Някой ментално разстройство ли е получил? ЗА КАКЪВ КЛИН ЗА ТЕЗИ ГЛУПОСТИ? СМИСЪЛ...? йок.
Върнете се в началото Go down
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo
xRainbowx


Брой мнения : 2496
Age : 30
Localisation : In a cereal box, The Supermarket
Registration date : 25.05.2007

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyСря 09 Мар 2011, 12:29

Мех, нали е само за Бг филми, кво ви пука.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyСря 09 Мар 2011, 12:48

И пак си е дразнещо, няма смисъл от такива безсмислени неща...
Върнете се в началото Go down
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo
xRainbowx


Брой мнения : 2496
Age : 30
Localisation : In a cereal box, The Supermarket
Registration date : 25.05.2007

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyСря 09 Мар 2011, 13:08

НИЩО свързано с простотия и България не може да ме очуди или озадачи. НИЩО.
За тва не мисля, че е тъпо, а просто ТИПИЧНО. Тва е изцяло ново ниво на тъпотия.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyСря 09 Мар 2011, 15:57

Така смятали да ограничат тютюнопушенето....
yeah, al right
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyСря 06 Апр 2011, 13:32

А какво мислите (ако сте го гледали) за най - новото: "Столичани в повече"?
Мене ме кефи.


Последната промяна е направена от Riddle на Сря 13 Апр 2011, 21:54; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo
xRainbowx


Брой мнения : 2496
Age : 30
Localisation : In a cereal box, The Supermarket
Registration date : 25.05.2007

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyСря 06 Апр 2011, 21:29

ДА МИ
яде гъза бг киното
днеска гледах лов.нет
само се набутах 6лв
Върнете се в началото Go down
Атрофия
Pinocchio's Furniture
Атрофия


Брой мнения : 109
Registration date : 17.04.2010

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyСря 06 Апр 2011, 21:44

Love.net толкова го псуват, а му се бях наточила, язък, все пак, че не са го пуснали тук все още.
TILT последно ми хареса доста, само Beastie Boys, '89 и скейтърчета не ми се върза нещо, но като цяло ме изкефи, най вече часта с Германия и пичът, който превеждаше как 'всичко си е ебало майката'.
Емигранти за сега ми е любимият, като че ли, Деян Донков и Валери Йорданов са ми детска любов.
Върнете се в началото Go down
Джо
Чувствителен люляк™
Джо


Брой мнения : 1683
Age : 31
Registration date : 21.05.2007

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyСря 06 Апр 2011, 22:03

столичаните много ми харесват (: тая къдравата русата, дето на голям шеф се прави и попринцип озвучава рекламите за космодиск ;d, яко ме радва
Върнете се в началото Go down
http://lilaclovesdandelion.blogspot.com/
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyСря 13 Апр 2011, 21:56

Vegas написа:
ДА МИ
яде гъза бг киното
днеска гледах лов.нет
само се набутах 6лв
Отказваш ме да го гледам.
Е, аз така или иначе нямах особено намерение да ходя чак на кино ..
Върнете се в началото Go down
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo
xRainbowx


Брой мнения : 2496
Age : 30
Localisation : In a cereal box, The Supermarket
Registration date : 25.05.2007

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyЧет 14 Апр 2011, 15:03

не, сериозно
струва си само за едната историйка със мъжа, който изневерява на жена си
те бяха адски сладки
иначе филма беше
яка идея
кофти изпълнение
Върнете се в началото Go down
NanaSky
positive spirit
NanaSky


Брой мнения : 1452
Age : 30
Localisation : on top of the world
Registration date : 07.04.2010

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyЧет 14 Апр 2011, 19:45

аз като стана акртиса, всичко ще се оправи

и ще се гордеете с българското кино (8


обещано
Върнете се в началото Go down
http://winter.ucoz.com/
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyЧет 14 Апр 2011, 19:53

Актриса моя, а ти видя ли какво съм ти писала в темата? Д:
Върнете се в началото Go down
Crims

Crims


Брой мнения : 16
Registration date : 25.05.2011

Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? EmptyСря 25 Май 2011, 23:59

мм, за жалост мнението ми далеч не е положително. българското кино трябва да бъде забранено със закон. не може сценариите на бг филмите да се пишат все от едни и същи лица, които вече се чудят какво да напишат. не може всичките актьори да са от курса на стефан данаилов, а останалите наистина талантливи да се гърчат по театрите и да не взимат никакви пари за това, което обожават и наистина могат да правят..

тъжно е положението доста.. освен това съм забелязала, че българите колкото и да се опитват да правят кино.. имат два много сериозни проблема, единия произтичащ пряко от другия - осветлението и от там атмосферата. не знаят как се прави атмосфера на декора. пример: сцените в "мисия лондон", които се развиват в барове или нощни заведения.. ами, аз лично.. толкова светли барове не съм виждала през живота си, първото което е, освен това в бар няма как да видиш събеседника си от цигарения ден.

my point is.. българите, според мен, нямат и понятие как се прави модерно кино.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Ново българско кино? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ново българско кино?   Ново българско кино? Empty

Върнете се в началото Go down
 
Ново българско кино?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Еманципирани ли са жените в съвременното българско общество?
» Какво ново се случва с вас?
» Какво ново си имате от скоро?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Филми и телевизия-
Идете на: