Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Защо да стана веган?

Go down 
+14
Words Mean Nothing
Ange_Macabre
Avalanche_Master
Анджи
mindlock
Crunch
Saalik
SunShine
xRainbowx
Арлина
Lobotomy
Riddle
NanaSky
life. love. regret.
18 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Words Mean Nothing




Брой мнения : 115
Registration date : 15.09.2010

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyПон 28 Ное 2011, 18:50

Хахаха. Човекът мисли за доброто на животните, за това ги слага в клетка. Гениално! При симбиозата видовете не си вредат. Ако ти счупя ноктите, за да не дереш едва ли ще е симбиоза. Нито ако реша да те запаля, опърля, отрежа ти главата и те изям. Не можеш да ме убедиш, че си нещо повече от прасето, така де, къде е разликата? Даже по-добре теб да изям, ти поне имаш някакъв шанс да се защитиш. Естествено, че ще се хващаме, и вие се имате за по-нормални от изнасилвачите и убийците, нали? Е, яденето на месо е същото, видовизма е най-страшната форма на фашизъм.
Върнете се в началото Go down
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo
xRainbowx


Брой мнения : 2496
Age : 30
Localisation : In a cereal box, The Supermarket
Registration date : 25.05.2007

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyПон 28 Ное 2011, 20:37

съм тъпа и малоумна и да се гръмна.
I feel you bro (hug)


Последната промяна е направена от xRainbowx на Нед 04 Май 2014, 13:34; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Words Mean Nothing




Брой мнения : 115
Registration date : 15.09.2010

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyПон 28 Ное 2011, 22:02

На животните им е инстинкт и нужда, освен това чрез хищниците се установява екоравновесието. Ние само го нарушаваме.
Върнете се в началото Go down
Avalanche_Master
Ликантроп
Avalanche_Master


Брой мнения : 409
Age : 31
Localisation : в Мадригалът на Нощта
Registration date : 18.04.2011

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyПон 28 Ное 2011, 23:11

Направо ме накарахте със сто литра тъпотия да стана вегетарианец.
Върнете се в началото Go down
Crunch
Cutie Mark Crusader
Crunch


Брой мнения : 384
Registration date : 28.02.2011

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyВто 29 Ное 2011, 09:16

Words Mean Nothing написа:
Хахаха. Човекът мисли за доброто на животните, за това ги слага в клетка. Гениално! При симбиозата видовете не си вредат. Ако ти счупя ноктите, за да не дереш едва ли ще е симбиоза. Нито ако реша да те запаля, опърля, отрежа ти главата и те изям. Не можеш да ме убедиш, че си нещо повече от прасето, така де, къде е разликата? Даже по-добре теб да изям, ти поне имаш някакъв шанс да се защитиш. Естествено, че ще се хващаме, и вие се имате за по-нормални от изнасилвачите и убийците, нали? Е, яденето на месо е същото, видовизма е най-страшната форма на фашизъм.
Фашизъм = политическа система, която издига в култ националността и се прилага под авторитарна форма.
Няма нищо общо с фашизъм.
Твоето предложение е да оставим кокошките да изчезнат като вид? Ако ще си играем с политически термини, това е изолационизъм.
Истината е, че не знаеш доколко ние нарушаваме баланса и доколко, ако спрем да ядем месо, нещата няма да отидат по дяволите и доколко сегашните екосистеми не зависят от нашата намеса. Аз съм по-добра от прасето, защото домашните прасета няма да оцелеят в дивата природа. Те имат нужда от мен. Аз им давам шанса да съществуват.
Не ти ли е жал за прасенцата и пиленцата, които дори няма да получат шанса да съществуват, защото ти се правиш на интересна?
И е симбиоза винаги когато двете страни получават нещо. Те получават живот. Ние получаваме вкусно, полезно месо. Поне тези от нас, чието его не е излязло от релси.

Отговори ми само на един единствен въпрос. Предлагаш да спрем да отглеждаме цели видове и да ги оставим да измрат, така ли?
Върнете се в началото Go down
Ange_Macabre
Fresh from the Grave
Ange_Macabre


Брой мнения : 288
Age : 29
Localisation : Висящата градина
Registration date : 28.08.2010

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyВто 29 Ное 2011, 21:25

Приеми го - ние ядем мъртва фауна, ти ядеш мъртва флора. Smile
Върнете се в началото Go down
Darkmind

Darkmind


Брой мнения : 86
Registration date : 23.11.2011

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyНед 11 Дек 2011, 13:26

Лелеее. Страхотен спор сте си спретнали Very Happy Браво! Мноу е яко. Само лоботоми липсва. Как така е пропуснал да се намеси? Да каже нещо като ''вие сте нисши създания, a аз съм вашият господар!'' или ''Впрочем единственото нещо, което ме отвращава повече от млад вегетарианец е дърт алкохолик Защо да стана веган? - Page 2 4035286y като интереснотоипридветегрупиотхораечесапочтиеднаквивсъщинатаси тоестживеятвдоброволназаблуда, но поне алкохолика осъзнава че си вреди?
Върнете се в началото Go down
Crunch
Cutie Mark Crusader
Crunch


Брой мнения : 384
Registration date : 28.02.2011

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyВто 13 Дек 2011, 22:36

Не знам какво си написал, но това бебе ме разсейва доста сполучливо от поста ти.
Върнете се в началото Go down
Darkmind

Darkmind


Брой мнения : 86
Registration date : 23.11.2011

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyВто 13 Дек 2011, 23:27

ако изобщо може да се нарече пост? Прочети го пак. Моля те Very Happy
Върнете се в началото Go down
(r)evolution
kozmic blues



Брой мнения : 446
Age : 30
Registration date : 20.01.2010

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyВто 03 Яну 2012, 02:58

хора, мноо се палите Very Happy
аз съм вегетарианка, защото никога не съм обичала чак толкова много месо на принципа омг, не мога да живея без него, даже никога не ми е било любима храна и защото ми е някво гадно като си представя, че това е било някво живо същество и защото се чувствам яко, като си мисля, че не ядейки месо правя няква добрина, била тя в спасяването на животи или спестяването на ресурси Very Happy .
относно веганството съм обмисляла, обаче не истински сериозно и ще трябва да го обмисля доста внимателно ако реша да пристъпвам към някаква такава крачка, в смисъл, че ще се наложи да си балансирам яденето супер добре, за да не се разболея или нещо от рода. ии даже да го направя, ще е някво до голяма степен от любопитство Very Happy .
а относно другите - всеки има право да си яде каквото иска. в смисъл, аз не ям месо, защото така съм преценила, който яде месо, го прави, защото така е преценил (май в тва изречение има супер много запетайки, нвм). и както съм изпитала на свой гръб хората, да критикуват начина, по който се храня и да ми обясняват колко си вредя (което, за момента и надявам се за в бъдеще, не е така), никога не бих карала някой друг да се откаже от месото, ако сам не го иска.
Върнете се в началото Go down
Words Mean Nothing




Брой мнения : 115
Registration date : 15.09.2010

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyСъб 07 Яну 2012, 14:03

Crunch написа:
блаблабла
Поколебах се дали да ти отговарям, драга, точка по точка, но начинанието е абсолютно безсмислено. За пейоративния смисъл на думите ще те оставя сама да прочетеш, но когато нямаш какво смислено да кажеш недей да се хващаш за глупости. И кокошките не сме ги измислили ние, ние сме виновни за това, че не могат да оцелеят в естествена среда (за което също силно се съмнявам). Пък нима и дивите прасета имат проблеми с оцеляването? Отричате неща, които са милиони години преди вас, пък се имате за сравнително интелигентни. Ама на мен двете неща не ми се връзват. Спирам да пиша пиша по тая тема и отивам да правя жертвоприношения на броколи с life. love. regret. в храма Smile
Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyВто 10 Яну 2012, 22:18

лол не съм писала в тази тема О.О е ся ще се изкажа.

обичам:
риба тон, копърка, пилешко, не помня името на онази риба, свинско и ... мдаа...
не смятам че бих могла да се откажа. прекалено вкусно ми е. опитах се и не се получи.
хм...то темата е за веганството. амиии... нямам определено мнение, но надали някога ще стана.
прекалено много обичам храната.

а иначе... не ми пука кой какво яде.
за мен е безсмислено да спорим по тази тема.
Върнете се в началото Go down
Crunch
Cutie Mark Crusader
Crunch


Брой мнения : 384
Registration date : 28.02.2011

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyПет 13 Яну 2012, 01:54

Words Mean Nothing написа:
Crunch написа:
Изключително плътен дедуктивен гений
Поколебах се дали да ти отговарям, драга, точка по точка, но начинанието е абсолютно безсмислено. За пейоративния смисъл на думите ще те оставя сама да прочетеш, но когато нямаш какво смислено да кажеш недей да се хващаш за глупости. И кокошките не сме ги измислили ние, ние сме виновни за това, че не могат да оцелеят в естествена среда (за което също силно се съмнявам). Пък нима и дивите прасета имат проблеми с оцеляването? Отричате неща, които са милиони години преди вас, пък се имате за сравнително интелигентни. Ама на мен двете неща не ми се връзват. Спирам да пиша пиша по тая тема и отивам да правя жертвоприношения на броколи с life. love. regret. в храма Smile



Не ми отговори точка по точка, защото изчерпа всичко, което можеше да кажеш в горния пост (и нещата, дето каза, не са верни).
1во, беше очевидно, че туй с фашизма беше неповторимото ми чувство за хумор (забавно е когато не си тъп).

Кокошките не сме ги измислили ние, но дивите кокошки са изключително по-малко и в момента (домашните не биха имали никакъв шанс да оцелеят в дивата природа).
Колкото до прасетата, това, което сме направили, е че сме разширили биоразнообразието.
Изумявам се, че е възможно някой да не е съгласен с мен по-въпроса.
Ако не сте достатъчно умни да схванете свръхестествено логичните ми аргументи, просто можете да се уповете на това, че съм драматично по-интелигентна от вас и да се откажете от мнението си.

Ако бе оставила брилянтния ми аргумент над поста си, даже нямаше да посмееш да го пуснеш. Тревопасно.


Устата ти не е храм. И това, че я използваш като генератор за агресивен снобизъм, не я прави храм.
Върнете се в началото Go down
Жана д`Арк

Жана д`Арк


Брой мнения : 89
Age : 28
Registration date : 25.08.2012

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyНед 26 Авг 2012, 00:33

От години не ям месо и абсолютно нищо ми няма. Сигурно наистина има хора, които не могат да живеят без него, но по-голямата част просто се лигавят и мрънкат. При мен нещата стояха така: исках по някакъв начин да защитя животните и не можех да си позволя да лицемернича. Ако те е грижа за животните, не ги яж. Няма средно положение.
Върнете се в началото Go down
Saalik

Saalik


Брой мнения : 191
Age : 29
Localisation : In the land of the crimson moon.
Registration date : 10.11.2011

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyНед 26 Авг 2012, 20:41

Цитат :
Устата ти не е храм. И това, че я използваш като генератор за агресивен снобизъм, не я прави храм.

Това много ме изкефи.
Върнете се в началото Go down
Жана д`Арк

Жана д`Арк


Брой мнения : 89
Age : 28
Registration date : 25.08.2012

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyВто 28 Авг 2012, 20:45

еличка написа:
за мен е безсмислено да спорим по тази тема.

Наистина е безсмислено. Някои вегетарианци и вегани много се палят по въпроса и започват да "проповядват" своя хранителен режим така фанатично, сякаш е църковна догма. Е, на мен не ми пука кой какво яде. Това, което ме ядосва обаче, са хората, които твърдят, че ги е грижа за животните, искат да ги "спасяват", "предпазват" и какво ли не, а в същото време ядат месо. Лицемерно е. Обичаш животните? Не ги печи на фурна.
Върнете се в началото Go down
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo
xRainbowx


Брой мнения : 2496
Age : 30
Localisation : In a cereal box, The Supermarket
Registration date : 25.05.2007

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyСря 29 Авг 2012, 17:07

СТРАХОТНА логика, дори не мога. Не, наистина не ми се спори на тая тема, просто мисля че тва е много тъпо. Всички хора, които ядат месо мразят/не харесват/ не им пука за животните. Тва изключително елементарно и плоско мнение, не ви ли писна да разсъждавате само отгоре, отгоре, бахти.
Върнете се в началото Go down
Жана д`Арк

Жана д`Арк


Брой мнения : 89
Age : 28
Registration date : 25.08.2012

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyСря 29 Авг 2012, 20:39

Vegas написа:
СТРАХОТНА логика, дори не мога. Не, наистина не ми се спори на тая тема, просто мисля че тва е много тъпо. Всички хора, които ядат месо мразят/не харесват/ не им пука за животните. Тва изключително елементарно и плоско мнение, не ви ли писна да разсъждавате само отгоре, отгоре, бахти.

Да, аз съм елементарна и плоска. Но си имам принципи, които защитавам по изключително елементарен и плосък начин като не изяждам съществата, на които твърдя, че искам да помогна.
Ако си част от организация, която се стреми да защити и да помогне на жени, жертви на домашно насилие, а в същото време биеш жена си, това как се нарича?
Върнете се в началото Go down
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyСря 29 Авг 2012, 21:28

я се стягайте. ;з
Да, купувам си убити животни ( всъщност, не особено често). Нека си представим, че не си купя даден телешки крак и го оставя да си виси в магазина. В този случай ще дойде съседката от долния етаж, ще си го купи тя и ще го запече на фурна. Това е ясно на всички.
Така, от друга страна ако минавам край поле с люцерна и видя теле да пасе и през ум няма да ми мине да го убия и да го изям/ да накарам някой да го убие и да ми го сготви. Същото важи и за кокошките.
Не изпитвам вина, когато ям пилешко филе, и същевременно нямам нищо против въпросните суетни птици. Според мен това никак не е парадоксално. Човешката съвест винаги намира начин да си измие ръцете, когато не е пряко виновна- а моята, каквото и да си говорим, не е.
И все пак аз тегля ясна черта между нараняването/гаврите с животни и яденето на трупове, убити от някой, когото даже не познаваш. Звучи гнусно, но факт. Организмите ни работят по много различни начини- някои живеят без месо лесно, други не могат, трети, като мен, са някъде по средата и всичко това е ясно и твърде безинтересно за спорене
Просто яжте каквото искате. Не вярвам, че тук става въпрос за лицемерие, лицемерието е винаги съзнателно. Това е въпрос на обикновен човешки избор, който, така или иначе, не променя много
Върнете се в началото Go down
Saalik

Saalik


Брой мнения : 191
Age : 29
Localisation : In the land of the crimson moon.
Registration date : 10.11.2011

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyСря 29 Авг 2012, 21:43

Ние сме част от кръговрата на живота.
Осъзнайте го най-после.
Ако ние не отглеждаме кравата, ще я изяде диво животно.
Грешно е да се убиват котки от садизъм.
Грешно е да се избиват норки за палта.
Но не е грешно да произвеждаш месо от вид, който не е застрашен от изчезване, защото хората, като всички други животни СЪЩО се хранят с месо. И не всеки може без. Ако престане да се продава месо, ще има много лоши последствия - първо, самите видове като крави, кокошки и прасета ще са по-застрашени от изчезване, ако не се отглеждат от хората, второ - икономиките ще рухнат, и трето - МНОГО хора ще страдат от МНОГО здравословни проблеми, защото не всеки може без месо.
Върнете се в началото Go down
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyСря 29 Авг 2012, 21:45

затова е погрешна тема за спорене, една от най-безсмислените
трябва да си измислим друга
:sunflower:
Върнете се в началото Go down
Saalik

Saalik


Брой мнения : 191
Age : 29
Localisation : In the land of the crimson moon.
Registration date : 10.11.2011

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyСря 29 Авг 2012, 21:48

е,да,ама тъкмо тя потръгна
Върнете се в началото Go down
Жана д`Арк

Жана д`Арк


Брой мнения : 89
Age : 28
Registration date : 25.08.2012

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyСря 29 Авг 2012, 21:57

Съгласна съм, че е тъпо да се спори на тази тема и честно казано наистина не ме вълнува кой какво яде. Аз съм направила своя избор и не мога да го налагам на другите по какъвто и да е начин.
Възмущението ми предизвикват едни конкретни хора в една конкретна организация, които се бият в гърдите какви защитници на животните са, докато си режат свинската пържола.
И съжалявам, ако не е станало ясно, но целта ми не е да намекна, че ако си способен да ядеш кокошки, значи си способен да убиеш котка по особено жесток начин. Защото това очевидно не е така.
В крайна сметка, всеки си има своите принципи и живее според тях. Аз вече казах какви са моите.
Върнете се в началото Go down
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo
xRainbowx


Брой мнения : 2496
Age : 30
Localisation : In a cereal box, The Supermarket
Registration date : 25.05.2007

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyЧет 30 Авг 2012, 00:14

mmm


Последната промяна е направена от xRainbowx на Чет 26 Сеп 2013, 11:56; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 EmptyЧет 30 Авг 2012, 06:58

Цитат :
трети, като мен, са някъде по средата и всичко това е ясно и твърде безинтересно за спорене

а да и тая тема отдавна беше приключена и не виждам дори смисъл да я обсъждаме...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Защо да стана веган? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо да стана веган?   Защо да стана веган? - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Защо да стана веган?
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Първото нещо, което ще направя, когато стана на 18
» Важен ли е бракът за едно семейство?Защо хората все по-(...)
» Като колко свободен човек можеш да се определиш? Защо?
» Какво смяташ, че заслужаваш? Защо?
» защо хората сами си усложняват живота?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Общи приказки-
Идете на: