Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 да сме родители?

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Анджи
aladdin sane
Анджи


Брой мнения : 693
Age : 30
Localisation : scotland, uk
Registration date : 28.02.2009

да сме родители? Empty
ПисанеЗаглавие: да сме родители?   да сме родители? EmptyПон 10 Окт 2016, 20:14

винаги ми е било интересно какво мислят хората по тая тема Smile

обвс някои от нас все още не им е приоритет това, но ми е интересно: какви са ви отношенията към децата? искате ли да имате свои? виждате ли се някога като родител?
Върнете се в началото Go down
http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/
Vanko




Брой мнения : 751
Age : 25
Registration date : 08.12.2015

да сме родители? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: да сме родители?   да сме родители? EmptyПон 10 Окт 2016, 22:06

Лично аз в момента не се виждам като родител..но честно казано никога не съм искал да бъда. Мисля, че това няма да се промени скоро време, ако изобщо се промени. Не знам защо, но си мисля, че няма да съм добър родител.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

да сме родители? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: да сме родители?   да сме родители? EmptyПон 10 Окт 2016, 22:55

НЕ, НИКОГА.
Аз едва изагонизирам 21-вата си година, дете ще правя. С тая моя психика и травми от миналото не мога да създам стабилно и щастливо дете. Да не говорим, че то би ни направило зависими от мъж... не искам да бъда задушена робиня, не. Колкото до връзките с мъжете, че след 5 години хората могат да се променят за лошо или да разкриеш неподозирано ужасни черти. Не бих се обвързала ТОЛКОВА с мъж. А и .. трябва да се обезпечи с пари, то е живо, може да се разболее, да умре.. да го тормозят деца, да страда. Защо да раждам нещо и да го обричам да страда, да има детски мечти и всяка една от тях да се счупи, когато то расте? Не е за мен това.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

да сме родители? Unname11
Върнете се в началото Go down
Анджи
aladdin sane
Анджи


Брой мнения : 693
Age : 30
Localisation : scotland, uk
Registration date : 28.02.2009

да сме родители? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: да сме родители?   да сме родители? EmptyПон 10 Окт 2016, 23:39

мен първоначално напълно ме ужасява мисълта за бременност и раждане. да предам тялото си за цели 9 месеца и да приключа всичко в агонизиращи болки след процес, който ще ме промени физически завинаги...треперя като си го представя. ужасявам се от мисълта нещо да живее в мен, идеята ми е направо извънземна и страшна.

освен това просто не харесвам деца особено. разбирам се с тях когато трябва, понякога и те с мен, но да отглеждам едно, особено в сегашната нестабилна социална реалност за мен е абсурд.

за съжаление, когато си в дълга връзка с човек от противоположния пол, родителите ти очакват едва ли не веднага да ви се пръкне едно отроче Evil or Very Mad

твърде голям егоист съм да предам амбициите и мечтите си и да се отдам изцяло толкова на друг човек. за мен всичко може да почака. решила съм, че когато съм готова, ако изобщо съм, ще погледна към осиновяването първо.

както пише в една моя любима книга, да имаш дете е като да си направиш татуировка на лицето - трябва да си абсолютно сигурен, че го искаш. в момента знам, че няма нищо на света, което да искам по-малко от това.
Върнете се в началото Go down
http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

да сме родители? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: да сме родители?   да сме родители? EmptyВто 11 Окт 2016, 12:50

единствено аз ли съм на 100 процента сигурна, че искам?

ужасяващо е, да, ужасява ме факта, че трябва в един момент да загубя личния си живот и номер едно да стане някой друг.

ужасява ме факта, че трудно се разбирам с деца, че съм леко нервна и искам всички да се държат като възрастни, макар самата аз понякога да съм толкова лигава и несериозна.

ужасява ме, че може би дори няма да има кой да ми помага с отглеждането(като баби и прочие или недай си боже нещо се случи с бащата...)

че трябва да го науча на всичко, на което аз не успях да се науча и съответно да приема факта, че ще го деформирам и травматизирам по някакъв начин, защото няма идеални родители. защото и нашите родители са допускали грешки, когато са ни отглеждали.

ужасена съм, че ще трябва да се боря с тийн годините и лъжите, които ще ми говорят.

но съм сигурна. не на 100, а на 200 процента, че искам.

кога... не зная, вярвам, че животът сам ще ми покаже кога е моментът. аз лично винаги съм виждала някаква зависимост в събитията в живота ми, дори да е имало изненади, те пак по своему са били на мястото си.

знам, че ще има в дни, в които ще ми се иска да го няма това дете, да си взема чукалата и да правя каквото ми се иска... но не може човек да е вечно на 20 и да преследва вятърни мелници, нали?

П.С. моля да не ме осъждате, ценя мнението по темата на всеки, всеки има право да бъде или не бъде родител.
и смятам, че ако човек не мисли, че би могъл да се справи, то по-добре изобщо дори да не се опитва.
има прекалено много нещастни и наранени деца, така или иначе.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

да сме родители? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: да сме родители?   да сме родители? EmptyВто 11 Окт 2016, 17:40

Защо да те съдим? Прекрасно е, че искаш дете. Това значи, че си в достатъчно стабилно психическо състояние и че имаш надежда и мечти за съвместен живот с друг човек. Супер е, че битовизмите не са те накарали да престанеш да мечтаеш за дете.
А и по-скоро обществото да съди нас, отколкото обратното, хахаха. Още някоя друга годинка и ще почнат бъзиците, че ни е минало времето. wtfffffffffff

_________________
Nihil verum est licet omnia.

да сме родители? Unname11
Върнете се в началото Go down
Vanko




Брой мнения : 751
Age : 25
Registration date : 08.12.2015

да сме родители? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: да сме родители?   да сме родители? EmptyВто 11 Окт 2016, 18:49

ℛiddℓℯ написа:
Защо да те съдим? Прекрасно е, че искаш дете. Това значи, че си в достатъчно стабилно психическо състояние и че имаш надежда и мечти за съвместен живот с друг човек. Супер е, че битовизмите не са те накарали да престанеш да мечтаеш за дете.
А и по-скоро обществото да съди нас, отколкото обратното, хахаха. Още някоя друга годинка и ще почнат бъзиците, че ни е минало времето. wtfffffffffff

Тоя коментар ми е много познат, да не е от друга тема?
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

да сме родители? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: да сме родители?   да сме родители? EmptyВто 11 Окт 2016, 18:53

ъх, не, в смисъл?

_________________
Nihil verum est licet omnia.

да сме родители? Unname11
Върнете се в началото Go down
Vanko




Брой мнения : 751
Age : 25
Registration date : 08.12.2015

да сме родители? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: да сме родители?   да сме родители? EmptyВто 11 Окт 2016, 19:52

Еми понеже имаше още една тема по тоя въпрос и помислих, че е от там...
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

да сме родители? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: да сме родители?   да сме родители? EmptyВто 11 Окт 2016, 21:39

имаше тема 'семейство'.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

да сме родители? Unname11
Върнете се в началото Go down
PianoGirl
mélancolie
PianoGirl


Брой мнения : 62
Registration date : 27.05.2015

да сме родители? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: да сме родители?   да сме родители? EmptyСря 12 Окт 2016, 01:04

Аз искам да имам деца някой ден. Но първо искам да поживея поне две години с приятеля ми, за да науча внимателно какви са 'малките черти' на характера му и съвместния ни живот.
Върнете се в началото Go down
Анджи
aladdin sane
Анджи


Брой мнения : 693
Age : 30
Localisation : scotland, uk
Registration date : 28.02.2009

да сме родители? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: да сме родители?   да сме родители? EmptyСря 12 Окт 2016, 02:17

ερsilonε написа:

П.С. моля да не ме осъждате, ценя мнението по темата на всеки, всеки има право да бъде или не бъде родител.
и смятам, че ако човек не мисли, че би могъл да се справи, то по-добре изобщо дори да не се опитва.
има прекалено много нещастни и наранени деца, така или иначе.

защо някой да те осъжда и защо остана с такова впечатление? Smile

аз се възхищавам искрено на хората, които искат да имат деца. те имат смелост, която аз нямам.
Върнете се в началото Go down
http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

да сме родители? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: да сме родители?   да сме родители? EmptyСря 12 Окт 2016, 14:44

еми щото имам супер много познати, които само като кажа думата "деца" почват да хулят иии...

останала съм с впечатление, че всички искат да си живеят живота, ако могат до 40, така както го живеят сега и да не се налага да си жертват "живота" и времето за някое "отроче", което да им яде храната и да им пили нервите.

е... имам и колеги, които ме шашкат с въпроси от рода на "Ели, според теб, кога е добре човек да се ожени?" и то рано сутрин преди да съм им казала здрасти.

а наскоро получих две предложения за брак, и двете с мотив: "ако имаме деца, ще са със сини очи" Laughing Laughing Laughing

което ме кара да си мисля, че всъщност мъжете искат семейство... at some point of their lives.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





да сме родители? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: да сме родители?   да сме родители? Empty

Върнете се в началото Go down
 
да сме родители?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Общи приказки-
Идете на: