Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Домашни животни

Go down 
+14
Saalik
Жана д`Арк
Crunch
Ange_Macabre
Анджи
CarpeDiem
Арлина
Магнолия
Ая
lisavegan.
ερsilonε
NanaSky
beeblebrox
Riddle
18 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Домашни животни   Домашни животни EmptyСъб 08 Яну 2011, 19:07

Имате ли домашно животно? Какво е, как се казва, на колко е години?
А преди имали ли сте?
Ако нямате - желаете ли да имате и какво?

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Домашни животни Unname11
Върнете се в началото Go down
beeblebrox
the big Z
beeblebrox


Брой мнения : 103
Registration date : 18.05.2010

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyСъб 08 Яну 2011, 22:37

имала съм риби, папагали и заек. (може и да порпускам нещо)
рибите не си ги спомням, освен как една сутрин ги намерих обърнали
коремчето, папагалчетата ми бяха прекрасни, но ги изяде една котка,
казваха се поли и коко. и бяха много красиви. и едното веднъж като
го пуснахме из стаята си разби носа в прозореца.
зайчето ми се казваше дон алфред елвис робърт корлеоне и беше
кръстник на заешката мафия. така и не разбрахме женско ли беше или
мъжко и е починало докато съм била в германия, за жалост. много го
обичах. беше сиво и красиво.
сега имам куче, казва се лиза и е помияр. на два месеца и половина
е и страшно ме изнервя, постоянно й се карам или я затварям в другата
стая за наказание, но я обожавам и не мога да си представя вече да вляза
вкъщи и да не чуя нейния лай. животът ми без нея просто би бил празен.
и е много, много красива.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyНед 09 Яну 2011, 17:44

Ами - имали сме две котки и куче, когато бях много малка. Спомням си, че когато баща ми изкарваше кучето, то бе по - високо от мен и си умирах от ужас и се качвах на дивана с примряло сърце. От двете котки имам един единствен спомен, как тичат надолу по стълбите и аз тичам заедно с тях. Знам само че са избягали. После имахме няколко хамстера подред, като първия живя най - дълго; после за кратко време бяхме взели един друг, който хапеше адски много; следващият умря по най - ужасния начин на света... След което баща ми ни купи още два хамстера ( в същия ден ) и на другия ден бяха мъртви, от отравяне с вода. Ии чак след години подариха на брат ми морско свинче. Но и то почина. Иначе на село сме имали два котарака. Първият беше огромен мъжкар и побойник (братовчед ми, без да знае, че е мъжки, го кръсти Амидала, за да си има дете Люк; после го прекръсти на Мацон), а вторият (Диего) много ухажваше всички котки. Но и двете избягаха... А сега край прозореца ВЕЧНО виси една супер умилкваща се котка - не съм виждала друга, която да се умилква толкова. Интересното е, че има същите шарки като на първия котарак, затова се шегуваме, че духът му се е преродил в нея и нещо го влече към къщата. Но едва ли, имайки предвид, че са двете крайни противоположности по поведение... Very Happy

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Домашни животни Unname11
Върнете се в началото Go down
NanaSky
positive spirit
NanaSky


Брой мнения : 1452
Age : 31
Localisation : on top of the world
Registration date : 07.04.2010

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyПон 17 Яну 2011, 17:17

Ох, вкъщи тегне някакво проклятие и всичките ни любимци измират.
Първото куче, което помня, беше Тара - пясъчен дог, уж щяхме да я разплождаме, тя пък взе, че умря.
После имахме пудел, Чипи, беше много грозен, но аз го харесвах.. всъщност го обичах.. И един ден избяга, после разбрахме, че е умрял и той.
После беше пумиара Топчо - наааай-лигавото куче EVER! Едно малко черно топче с крака и глава, което подарихме на едни злобари.. и те май го умориха от глад..
После беше Джина - кръстоска между боксер и далматинец.. Тя ни ядеше яйцата и беше огромна, затова я закарахме в Пловдив, където се надявам да е попаднала на добри стопани, които не харесват яйцата.. И дано не е умряла..
И после Берта - ротвайлерка, която ми подариха за рождения ден и няколко месеца по - късно махнаха.. и я блъснал тир, поне така чух..
И Рекси, малкото песче, което приличаше на българска овчарка с размерите на пекенез. Той беше най - умното, послушно и красиво куче, което съм виждала някога някъде /дори в блуткавите филми/. Самообеси се.
Веднъж намерих 3 малки далматинчета и 1 немска овчарка, изоставени.. взех ги, гледахме ги, те умряха.
2 дакела - и те умряха.
После взехме Тара - кръстоска между българска овчарка и вълк <333333 Беше великолепна и умря от гана. Много ревах.
Котки съм имала винаги.. и всичките измират.. Едната беше Лъки - рижо персийско коте, което се натрови с яйца.
Още много кучета и котки сме имали, не ми се изброяват сега..

Дядо ми веднъж намери папагал.. Гледахме го 2 дни и той избяга.. Ама имаше проблем с едното крило и една от котките ни го хвана и го изяде.
Всичките ми морски свинчета и хамстери измряха.. И не знам причината. Не беше от старост.

Имахме малко прасенце.. то порасна.. и нашите го заклаха. Така правят с всички прасенца, гъски, патици, кокошки и мисирки, които попаднат вкъщи.

Едно време сме имали кон, но той се разболял и откачил.. И умрял. Но бил много красив <3

Хм.. Сега имам 9 котки и 1 куче.. и се радвам, че още са живи..

Имахме рибки, бяха на батко.. той не се грижеше за тях.. После купи скалари, те изядоха останалите рибки.. и после умряха и те.

Веднъж си хванах папунка, но беше много красива и реших да я пусна, да не вземе да умре и тя..
И един гълъб, един сокол и няколко хиляди гущерчета..

Имахме и змия, но тя също умря.
Само таралежите си стоят. И охлювите.
Хм..
Върнете се в началото Go down
http://winter.ucoz.com/
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyПон 24 Яну 2011, 13:29

Riddle написа:
Имате ли домашно животно? Какво е, как се казва, на колко е години?
А преди имали ли сте?
Ако нямате - желаете ли да имате и какво?

при мен също мрат. така.

имахме папагал. Гошо. той избяга защото нали живееше на терасата и веднъж нещо не сме му затворили клетката и той си излетял. после като минавахме покрай един апартамент се чуваха същите звуци като от нашия папагал. и до ся си мисля, че някой човек(вероятно човека от оня ап.) го е прибрал.

имахме едно куче Балкан. ама той мноо лаеше по чуждите хора(добър пазач беше) и даже някой леко ги гризваше(не е като да им отхапал месо) та затуй някой го застреля и хвъри в реката.

после беше следващото ни куче-пак Балкан го кръстихме, защото беше немска овчарка. ама го оставихме на вилата да я пази и зе че изчезна. до нас имаше некви цигани дето уж да наглеждат една къща до нас и после като се махнаха намерили кучешки кости. :/

ааа забравих Моничка. тя беше котенциии. и доживя до 21 години. в смис... 21 години както аз ся съм на 15. (така и не ги схванах кучешките и котешките години...) и аз бях на ... 4-5? и бяхме на вилата и тя последните си дни излизаше много и накрая един ден не се върна. търсела си е подходящо място да умира. );

мда, това е. имахме и други ама кво да ги описвам. за мен не се водят домашни любимци. за едно лято ги зимахме и после не знам кво ставаше.

иначе май вече не щъ никви животинки. ше зема се привържа към тях. харесвам котенца. и кученца. ама се пак ... животни. ше зема ги заобичам прекалено мноо и после ше изпукясат и аз ше рева. неее, това не го искам. иначе много обичам да си гуша и играя с котета и кучета. а хъскита колко обичччааааамммм... <33333 и немски овчарки. Балкан и малкия Балкан бяха немски <3333

ооо бтв... мисля че предпочитам кучета. те не драскат поне.

нда. това е сичко.
Върнете се в началото Go down
lisavegan.
ab igne ignem.
lisavegan.


Брой мнения : 1580
Age : 31
Localisation : Nowheresville.
Registration date : 06.06.2007

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyПон 24 Яну 2011, 16:00

ИМАМ КОТЕНЦЕ
вече е на доста години всъщност. ;D


винаги съм искала да имам МНОГО животни. всякакви. просто... от риби през папагали и кучета до гущери. <3

но досега съм имала само котки.
навита съм да обучавам куче за "Очи на четири лапи" и ще го направя, но по-нататък (:
Върнете се в началото Go down
Ая

Ая


Брой мнения : 83
Age : 30
Localisation : стоя на пръсти...накрая на света
Registration date : 29.06.2010

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyСъб 05 Мар 2011, 12:48

Имам плъхче в моментаSmile

Обичам животни, брат ми също.. родителите ни не искат нещо мърдащо с пера или четири крака вкъщи, обаче. Въпреки това сме гледали коте(за малко, защото преследваше баща ми и му се нахвърляше върху лицето.. мисля, че ако беше човек, щеше да е сериенубиец), костенурки, едно жълто пиле(подарили го на мама, всяка вечер го приспивах с една стара лампа и ръкав от пуловер), жаби(нда. брат ми ходи на един лагер и си взел за спомен две дървесни жаби,обачеее бяха много по-сладки от представата ми за жаби). Имаше и един странен вид насекоми, приличащи на пръчки, май пръчки се се казваха амааа те бързо умряха, не знам кой ги беше довлякъл. Та... искам куе и всъщност винаги съм искала
Върнете се в началото Go down
Магнолия
Finite Incantatem
Магнолия


Брой мнения : 624
Registration date : 13.02.2011

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyПет 11 Мар 2011, 22:24

Имам малко лисицоподобно куче на име Foxy.
Ето ни
Домашни животни 31131_1298350944038_1388324044_30753674_2644415_n
Иначе имам и брат.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyНед 28 Авг 2011, 14:48

Цитат :
Иначе имам и брат.


Very Happy Very Happy Very Happy
яко кученце, бтв.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Домашни животни Unname11
Върнете се в началото Go down
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyНед 28 Авг 2011, 15:55

Домашни животни 150864_1660854810793_1519870040_1604327_1414289_n

котка. казва се Кали, индийската богиня на назиданието. Сега усещам колко ще ми липсва, като замина, тя е едно такова "сладичко пухче", както би казала Леля Ог. И е супер голяма.
Да, голяма. Всеки, който я види ме пита дали е бременна :Д
Може сама да си отваря вратите, естествено, макар че вече не и се налага толкова, скачала е 3 пъти през терасата, има ПАНИЧЕСКИ страх от ролери и много обича царевица.

Обичам я I love you

P.S. Фокси е супер сладка :д
Върнете се в началото Go down
CarpeDiem

CarpeDiem


Брой мнения : 7
Age : 29
Localisation : Пловдив
Registration date : 25.08.2011

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyПон 29 Авг 2011, 11:37

Като бях на 3-4 имах хамстери. Казваха се Ромео и Жулиета Very Happy Жулиета беше много злобна и всеки път мама като чистеше аквариума я хапаше и един път я захапа за пръста и продължи да държи и мама си тръсна пръста,хамстера падна чупи си гръбнака и умря. След 2-3 седмици Ромео понеже беше на тераста видя една котка и получи инфаркт. След това имах рибки,ама мама всеки път като чистеше аквариума и изпускаше по една в канала и те изчезнаха.После имах 4-5 сухоземни костенурки,но те всичките избягаха. После имах 3-водни,едната умря,другата избяха,третата я подарихме. После си купих морско свинче,най-хубавото нещо в живота ми за 4-те години който живя така и не му измислих име Very Happy Пишех си с него домашните,то се ми гризеше учебниците. И най-накрая преди една година ми взеха куче.През целия си живот съм искала куче,много ги обичам. Казва се Киара и е на година и 4 месеца. Най-ужасното нещо на света Very Happy Всичко вкъщи изяде и ми съсипа живота ;д Но много я обичам и немога да си представя живота без нея. Казва се Киара и е кокер.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyСря 31 Авг 2011, 00:57

Цитат :
Като бях на 3-4 имах хамстери. Казваха се Ромео и Жулиета Жулиета беше много злобна и всеки път мама като чистеше аквариума я хапаше и един път я захапа за пръста и продължи да държи и мама си тръсна пръста,хамстера падна чупи си гръбнака и умря.
Аз имам също толкова ужасно преживяване с хамстер... =/

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Домашни животни Unname11
Върнете се в началото Go down
Анджи
aladdin sane
Анджи


Брой мнения : 693
Age : 30
Localisation : scotland, uk
Registration date : 28.02.2009

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyЧет 08 Сеп 2011, 10:24

Домашни животни 252121_1756774881709_1309092676_31550127_5997270_n

казва се Заки и е малко глезена, но си я обичам. :Р
Върнете се в началото Go down
http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/
Ange_Macabre
Fresh from the Grave
Ange_Macabre


Брой мнения : 288
Age : 29
Localisation : Висящата градина
Registration date : 28.08.2010

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyПон 19 Сеп 2011, 00:13

Аууу. <3 Заки. Влюбена съм.

Като бях малка нашите в Студентски град имаха помияр, който се казваше Карузо. Майка ми пък си беше донесла папагала от моминските години в студентската квартира, който имаше същото име. Той можеше да говори и като не му обръщахме внимание почваше сам да си се гали с крилото и да си вика "Карузи... Каруууузи. Каааарууузи." И кучето полудяваше. Very Happy
После за известно време вече тук имах рибки.. Бях малка, не разбирах от такива неща, купувах всякакви от всякакви видове и те по едно време взеха да се ядат.. една оранжева роди сума ти малки рибки, през цялото време съм гледала. Най-гадно беше сома (Гошо, на съседа кръстен) като почина, всичките се бяха скупчили около него а пък той цял ден бра душа. Милия.
После взех Люси, жената на живота ми. Дебела е, мързелива е, саркастична е, и обожава мъже. На шест, шаренка и самовлюбена. Още си я имам и много си се обичаме.
В София пък майка ми има средно-азиатски овчарки - Майра и Артур (син на Майра)
Върнете се в началото Go down
Crunch
Cutie Mark Crusader
Crunch


Брой мнения : 384
Registration date : 28.02.2011

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyПон 19 Сеп 2011, 00:34

ТОВА причиняват на котката ми, когато съм извън страната...
Върнете се в началото Go down
Жана д`Арк

Жана д`Арк


Брой мнения : 89
Age : 28
Registration date : 25.08.2012

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyНед 26 Авг 2012, 01:02

Имам котка - Мара. Ще стане на две годинки скоро.
Върнете се в началото Go down
Saalik

Saalik


Брой мнения : 191
Age : 29
Localisation : In the land of the crimson moon.
Registration date : 10.11.2011

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyНед 26 Авг 2012, 20:52

Имам зайче. Казва се Уинки.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyНед 26 Авг 2012, 21:12

Искам да си взема морско свинче и майка ми ще се навие, но.. Не съм много сигурна. Сега ще съм 12 клас и едва ли ще ми е много до грижи. А и като умрат, е тъжно.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Домашни животни Unname11
Върнете се в началото Go down
NanaSky
positive spirit
NanaSky


Брой мнения : 1452
Age : 31
Localisation : on top of the world
Registration date : 07.04.2010

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyЧет 10 Апр 2014, 11:48

Аз имам морско свинче тук - Финчи :Д Сид, питай брат ти къв звяр е :Д
Голяма е колкото 2-3 морски свинчета, яде като разпрана, издава толкова различни звуци, че понякога имам чувството, че се намирам в зоопарк и е много интелигентна и своенравна.
Свиня  :Д :Д
Върнете се в началото Go down
http://winter.ucoz.com/
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyВто 29 Юли 2014, 02:45

Моят Свини ми липсва..... О, праси, беше най-сладкото свинче. Sad

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Домашни животни Unname11
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyВто 29 Юли 2014, 02:46

Nana in Wonderland написа:
Аз имам морско свинче тук - Финчи :Д Сид, питай брат ти къв звяр е :Д
Голяма е колкото 2-3 морски свинчета, яде като разпрана, издава толкова различни звуци, че понякога имам чувството, че се намирам в зоопарк и е много интелигентна и своенравна.
Свиня  :Д :Д
 cute rabbit cute rabbit cute rabbit cute rabbit  АУУУУУУУУУУУУУУУ <3 <3КОЛКО СЛАДИЧКО, МИЛИЧКО, АСАСФАФ flower flower 

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Домашни животни Unname11
Върнете се в началото Go down
Vanko




Брой мнения : 751
Age : 25
Registration date : 08.12.2015

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyПон 22 Авг 2016, 18:12

Имам котка. Казва се Шаро. Да знам, странно е, но пък е забавно Very Happy
Върнете се в началото Go down
PostMortem

PostMortem


Брой мнения : 298
Age : 30
Localisation : The Valley of Death
Registration date : 12.10.2010

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyВто 23 Авг 2016, 00:35

10-12-годишен свиреп и хищен папагал корела - Додо.
Върнете се в началото Go down
Анджи
aladdin sane
Анджи


Брой мнения : 693
Age : 30
Localisation : scotland, uk
Registration date : 28.02.2009

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyЧет 01 Сеп 2016, 15:42

mori написа:
Домашни животни 252121_1756774881709_1309092676_31550127_5997270_n

казва се Заки и е малко глезена, но си я обичам. :Р

Заки почина преди около месец - живя седем дълги заешки години, първо при мен, а после при най-добрата ми приятелка. беше щастлива докрай I love you

сега нямам никакъв домашен любимец, и хазяинът не дава, но много искам котка cat hug
Върнете се в началото Go down
http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни EmptyСря 07 Сеп 2016, 20:40

Оф, имаме куче, и много си го обичам, но не позволява свободен живот, мамка му... Сега не съм вкъщи, но както се очертава да се прибера след като баща ми замине за Испания, и както брат ми се дърпа, че 'щял да го гледа', което значи пак да се заробя към дома .........
Просто искам да се гръмна.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Домашни животни Unname11
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Домашни животни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашни животни   Домашни животни Empty

Върнете се в началото Go down
 
Домашни животни
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Домашни любимци
» Фантастични животни и как да ги намерите
» тестване върху животни при козметиката

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Общи приказки-
Идете на: