Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 III световна война?

Go down 
+2
Магнолия
Riddle
6 posters
АвторСъобщение
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

III световна война? Empty
ПисанеЗаглавие: III световна война?   III световна война? EmptyВто 04 Окт 2011, 23:08

Да погадаем малко. :д
Според вас ще има ли Трета световна война, кога ще настъпи и по какви причини?
Съответно ще се използват ли ядрени оръжия и какви ще бъдат последствията?
Какво мислите?

_________________
Nihil verum est licet omnia.

III световна война? Unname11
Върнете се в началото Go down
Магнолия
Finite Incantatem
Магнолия


Брой мнения : 624
Registration date : 13.02.2011

III световна война? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: III световна война?   III световна война? EmptyСря 05 Окт 2011, 00:23

"Не зная с какви оръжия ще се води Третата световна война, но знам, че Четвъртата ще се води с тояги и камъни."—Алберт Айнщайн
Дай Боже никога не се стига до трета световна война!
Студената война (наричана от някои именно "трета световна война") е била на косъм да разруши планетата, не искам да мисля просто по тая тема.
Какъв смисъл има Русия, САЩ и още Нам-Коя-Си-Държава да се надпреварват коя ще създаде повече ядрени/атомни/водородни оръжия, при положение, че 2 са достатъчни да унищожат човечеството, да му се невиди?!
Не разбирам от политика.
Не знам дали Ирак, Иран или Америка биха били евентуалните виновници за такъв конфликт, но ако такъв просъществува, то той ще е фатален.
Знам само, че искам аз, децата ми, внуците ми и правнуците ми да се радват на чиста вода и зелена природа някой ден.
Върнете се в началото Go down
Jane Undead
A Strange Kind of Woman
Jane Undead


Брой мнения : 366
Registration date : 07.05.2011

III световна война? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: III световна война?   III световна война? EmptyСря 05 Окт 2011, 00:48

Ако има Трета Световна, вероятно ще е между развиващите се и развитите държави. Т.е. Китай и Индия срещу САЩ, Русия и т.н. Ние е по-вероятно да сме в един кюп с развитите, нищо че сме им на опашката.
Като гледам как развитите държави експлоатират Китай и Индия, нищо чудно да решат да ни бият някой ден.
И, Рени, не си съвсем права, че две ядрени ракети са достатъчни да се унищожи човечеството. Две ракети са ти два унищожени града, а по Земята има доста градове. Ще трябва да ги целиш един по един, за да унищожиш цялото човечество. Виж, цивилизацията може да си отиде доста по-лесно.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

III световна война? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: III световна война?   III световна война? EmptyСря 05 Окт 2011, 15:31

Интересното е, че обаче хората първо трябва да се опарят, преди да почнат да действат разумно. : ? Смисъл, ще унищожат планетата и чак тогава ще се завайкат...

_________________
Nihil verum est licet omnia.

III световна война? Unname11
Върнете се в началото Go down
Avalanche_Master
Ликантроп
Avalanche_Master


Брой мнения : 409
Age : 31
Localisation : в Мадригалът на Нощта
Registration date : 18.04.2011

III световна война? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: III световна война?   III световна война? EmptyСря 05 Окт 2011, 18:18

Ахахаха, никой вече не експлоатира Китай. Китай управлява американския долар, true story.

Ако не бяха машинациите на Китай, сега САЩ щеше да е най-бедната държава. На всичкото отгоре САЩ им дължат доста парички, доста, доста парички.

Третата световна война е сега, и се води с оръжия като инфлация, обезценяване, разпространяване на консуматорска култура, а на някои (арабско-африкански) фронтове - с бунтовници.

Това, че ние не сме голяма част от нея, не значи, че тя не съществува.
Това, че в над няма жертви, не значи, че по света не умират милиони хора заради нея.

Най-лошото е, че в нея примирие няма.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

III световна война? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: III световна война?   III световна война? EmptyПет 06 Май 2016, 22:48

Някой мнения?

_________________
Nihil verum est licet omnia.

III световна война? Unname11
Върнете се в началото Go down
odd soul
like she's nothing and water is all



Брой мнения : 821
Registration date : 01.01.2013

III световна война? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: III световна война?   III световна война? EmptyНед 17 Юли 2016, 08:39

хах, моята тема Very Happy не знам как не съм я забелязала Very Happy

доста ми харесва мнението на Avalanche_Master. пет години по-късно, мисля, че това мнение е право в десятката. какво точно разбираме под война? защо да не кажем, че в момента живеем във военна обстановка? 9/11, войната в ирак, терористични атаки всеки ден, je suis paris, ксенофобия и расизъм, капитализъм и консуматорска култура, социални мрежи, които като че ли правят повече лошо отколкото добро, гмо храни, пропаганда, има теории, че се използва химично и климатично оръжие, разработват идеята за трансхуманизма в момента, великобритания напуска евросъюза и така застрашава световната икономика, само вчера имаше опит за военен преврат в турция. еми, това не ви ли звучи като трета световна Very Happy

личното ми мнение като фен на конспирациите и човек, който се интересува от политика/история и в свободното си време си играе на политически анализатор Very Happy е, че такъв конфликт е... неизбежен. и ще бъде запада срещу изтока, ще се води пропаганда, че става въпрос за тероризъм, за радикалност в религиозните виждания, а както винаги ще бъде за пари и ресурси Very Happy боли ме, че го казвам, но щом сащ прибегнаха до ядрено оръжие в iiww, какво би ги спряло, ако има и iiiww? дано да бъркам... между другото, много ми е интересно, ако наистина се стигне до военни действия, коя страна ще спечели? дано никога не узнаем Smile

за финал, прилагам един от любимите си цитати Smile

Цитат :
“Are you preparing for another war, Plutarch?" I ask.
"Oh, not now. Now we're in a sweet period where everyone agrees that our recent horrors should never be repeated," he says. "But collective thinking is usually short-lived. We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self-destruction."



пс: не съм съгласна за студената война, тъй като е имало точно един конфликт, в който е можело да се стигне до ядрена война, и дори тогава не е имало начин как да стане (исторически дребнава съм Very Happy )
пс2: да си кажа правичката, повече ми е интересно дали и кога ще дойде края на сащ, тия в червата ги мразя (а преди ги боготворях хаха) Very Happy
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

III световна война? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: III световна война?   III световна война? EmptyСря 20 Сеп 2017, 19:58

Какво мислите за последнити опити на Северна Корея? Аз нищо не разбирам от знаците на политиката.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

III световна война? Unname11
Върнете се в началото Go down
PostMortem

PostMortem


Брой мнения : 298
Age : 30
Localisation : The Valley of Death
Registration date : 12.10.2010

III световна война? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: III световна война?   III световна война? EmptyСря 20 Сеп 2017, 21:54

Неизбежно е да се стигне до Трета световна война, според мен.

Северна Корея е достатъчно фанатизирана и непоколебими, за да направи всичко по силите си, стремейки се да отстояват своята позиция и да правят това, което искат, докато американците са достатъчно тъпи и недалновидни, за да искат да диктуват те какво ще се случва. Ако корейците пуснат една бомба някъде в САЩ, то неминуемо след това ще последва отговор, а оттам нататък работата става дебела. Китай ще бъдат на страната на Корея, предполагам, Русия евентуално ще бъдат на тяхна страна също, щото не ми се вярва да се съюзят с капиталистическата империя. Европейският съюз ще подкрепи САЩ, с което са и готови двата лагера.
Разбира се, никак не ми се иска да се случва подобен сценарии, но е съвсем реалистичен за сбъдване в близките години, по моему. Никой не помни грешките на историята, все пак. Естествено, не бива да се забравя и факторът с числеността на човешкия род, която продължава да расте прекомерно и има "нужда" от масови войни през определен период от време, за да се контролира.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





III световна война? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: III световна война?   III световна война? Empty

Върнете се в началото Go down
 
III световна война?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Възможно ли е човечеството да съществува без война?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Общи приказки-
Идете на: