Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Препоръчай филм

Go down 
+23
Vanko
Quietly
Jane Undead
Crunch
Lirael
FragmentVSKC
Арлина
lisavegan.
xRainbowx
Words Mean Nothing
beeblebrox
life. love. regret.
Nitrogenium
Рая
NanaSky
Анджи
Иви.
kykyrqchka
ερsilonε
(r)evolution
Riddle
Усмих
Джо
27 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Джо
Чувствителен люляк™
Джо


Брой мнения : 1683
Age : 31
Registration date : 21.05.2007

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyСъб 23 Авг 2008, 12:25

(:

и ако може добавяйте към филма кратичко описание, какво точно ви е харесало, защо го препоръчвате и т.н.
Върнете се в началото Go down
http://lilaclovesdandelion.blogspot.com/
Усмих
*MelancholY Еvening staR*
Усмих


Брой мнения : 111
Registration date : 15.06.2007

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyСъб 23 Авг 2008, 17:28

Горещо препоръчвам филма Across the Universe. Мюзикъл от преди няколко години, със едни от най-хубавите песни на Бийтълс, както и много добра актьорска игра.
Действието се развива по време на войната във Виетнам, но няма военни сцени. Главните герои са младежи, които искат да живеят, да се забавляват, да обичат и да бъдат свободни. Засегнато е движението на хипитата и като цяло копнежът за любов и един свят без войни. Наистина много хубав и оригинален филм. Няма да съжалявате :=):
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyНед 24 Авг 2008, 17:01

Филмът C.R.A.Z.Y е издаден през 2005 година; името му, преведено на български, е "Порастване". Ролята на главният герой е изпълнявана от актьора Марк-Андре Грондин, за останалите - не знам.
Разказва се за живота на едно момче [Закари] по времето на порастването му. Филмът е сложен за разбиране. Изобщо няма да го схванеш, ако гледаш разсеяно.
Животът на момчето се развива добре, докато един ден баща му не го открива облечен с дрехите на майка му. Оттогава между тях двамата цари нещо като студена война - баща му е преубеден, че синът му е хомосексуален, а Зак през цялото време се моли да не е така наистина, да се отърве от това бреме. Още в ранните му години установяват, че има нещо като дарба да накара нещо да се случи, стига да си го помисли - естествено, говорим за простички неща, не като за колата да полети. Примерно, да накара пръста на някого да спре да кърви и прочие. Нищо чак толкова свръхестествено. Ще разберете какво имам предвид, като започнете да гледате филма. Обаче това никога не му помага, когато си пожелае да премахне хомосексуалността си. Баща му твърди, че е хомосексуален, тъй като е по-чувствителен, и до определен период в детството си продължава да се напикава, по-късно и заради това, че го сварва с дрехите на майка му. На един от рожденните му дни /който е на Коледа/ идва братовчдка му с гаджето си, и след това Закари не може да престане да мисли за него и доста често момчето изплува в ума му, и той се моли това да престане и прочие. Хваща си приятелка, но въпреки това продължава да си мисли за дадения човек, и нищо в него не се променя. През цялото време между Зак и един от братята му има огромна вражда, и доста често брат му го докачва за хомосексуалността му. Зак трябва да се бори срещу консервативния си баща, който е хомофоб, постоянните обиди от брат си и бремето, което носи в себе си. Има доста неща, които не казвам, но просто не мога да обясня целия замисъл на филма. Трябва да го гледаш, за да разбереш всичко. И да гледаш внимателно.
Филмът е на френски език, но е заснет във Канада, Квебек [там официален език е френския, междудругото].
Филмът е заснет без излишните глупости на блудкавите драми. Всичко става точно както би станало в истинския живот, и не е някоя лиготия.
Заслужава си да му отделиш внимание.
Лично, на мен това е един от любимите ми филми.
Върнете се в началото Go down
Джо
Чувствителен люляк™
Джо


Брой мнения : 1683
Age : 31
Registration date : 21.05.2007

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyВто 27 Окт 2009, 18:04

Sid Vicious написа:

Аз на Ива препоръчвам да види това:
https://www.youtube.com/watch?v=u9dzOXiQISU
Направено е от момче, т.е. е саморъчно правен филм (е, с помощ, разбира се) и е великолепен.
Върнете се в началото Go down
http://lilaclovesdandelion.blogspot.com/
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyПон 02 Ное 2009, 22:52

Eraserhead
на Ива.

Сюрреалистичен филм на Дейвид Лънч. И има песен на The Danse Society, вдъхновена от него (предполагам; просто няма как да не бъде!!! In heaven everything is fine..)
https://www.youtube.com/watch?v=2EtJtiSc_Kg - да видиш за какво иде реч..
Върнете се в началото Go down
(r)evolution
kozmic blues



Брой мнения : 446
Age : 30
Registration date : 20.01.2010

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyПет 22 Яну 2010, 18:51

life is beautiful
защото е. и защото наистина всеки трябва да гледа този филм, защото е много ох, прекрасен.
италиански, от 1997 година.
даже не знам имената на актьорите или нещо. просто плаках. и се смях. едновременно.
Върнете се в началото Go down
Джо
Чувствителен люляк™
Джо


Брой мнения : 1683
Age : 31
Registration date : 21.05.2007

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyПет 22 Яну 2010, 20:44

от много време му се каня и
седнах преди малко да го гледам, обаче наполовината вече не издържах,
ужасно ми е тежък и и не мога да издържа докрая. имам чувството, че ако го догледам после месеци ще сънувам концлагери
Върнете се в началото Go down
http://lilaclovesdandelion.blogspot.com/
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyПет 22 Яну 2010, 21:40

Цитат :
Филмът C.R.A.Z.Y е издаден през 2005 година; името му, преведено на български, е "Порастване".

Aм...да знаеш от къде да се изтегли защото не го намирам никъде, а напоследък ми се гледат такива филми?
Върнете се в началото Go down
kykyrqchka
raindrop
kykyrqchka


Брой мнения : 235
Age : 36
Registration date : 07.03.2010

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: (:   Препоръчай филм EmptyПон 15 Мар 2010, 20:36

Горещо ви препоръчвам Le Fabuleux destin d'Amelie Poulain / Невероятната съдба на Амели Пулен (2001)

Препоръчай филм Fabuleuxdestindameliepo

Не се подлъгвайте по леко странното и отблъскващо начало на филма.
Това е една невероятна история за красотата на малките неща в живота ни.
Това е един наистина страхотен филм, който бих (пък и съм) гледала многократно и всеки път му се наслаждавам.
Направо ми иде да си резна косата, да навлека груби обувки, да гушна джудже и... да се влюбя в света безвъзвратно (:

П.П. и да не пропуснете саундтрака! <3
Върнете се в началото Go down
http://dulgokoska.blogspot.com/
Иви.

Иви.


Брой мнения : 18
Age : 29
Localisation : Where the sky ends.
Registration date : 19.03.2010

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyСъб 20 Мар 2010, 00:53

Leon...


уникален филм...ще пусна описание от замунда-та
Матилда е 12 годишно момиче от Ню Йорк. Баща и продава наркотици, оплел е конците в една сделка и здраво е загазил. Леон е наемен убиец, който обича мляко, има цвете за приятел и живее до тях. Когато гангстерите идват и избиват семейството на Матилда, той е единствения на когото тя може да се опре.
Върнете се в началото Go down
Анджи
aladdin sane
Анджи


Брой мнения : 693
Age : 30
Localisation : scotland, uk
Registration date : 28.02.2009

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyСъб 20 Мар 2010, 09:17

Аз да кажа че Амели Пулен е със саундтрак на невероятния Ян Тиерсен който е ... невероятен Smile А Леон пък е с Гари Олдман, който е истински вълшебник. Та, и аз препоръчвам тези двата^^

аз препоръчвам orANGELove / Оранжевая любовь

Препоръчай филм Orange_love_b

Режисьор : Алан Бадоев
В ролите : Алексей Чадов (!!!!), Олга Макеева, Алексей Вертински
Държава : Украйна

Резюме : В края на октомври 2004г., в навечерието на "Оранжевата революция" в стар киевски трамвай, криейки се от дъжда скачат двама: мъж в окървавено сако и изящно червенокосо момиче с калъф за виолончело,също босо. Роман е известен фотограф, непрекъснато "ловуващ нови, истински емоции", а Катя е мечтателна виолончелистка, студентка в консерваторията.Любовта която избухва в такива случаи рядко е трайна. Но тази се оказва особена: всепоглъщаща и разрушителна.Двамата намират обширен празен апартамент. Късат телефонния кабел. Окачват на вратата табелка "Не ни безпокойте". И затварят вратата зад себе си...В този апартамент са само двамата. Две чинии. Две вилици. Два чифта чехли. Две рибки в аквариума. Два човека. Два мирогледа. Два темперамента. Два различни характера.Сблъсъка на навиците, битовете недоразумения пречат на любовните игри, като червей прояждат чувствата. Но това не е всичко, далеч не е...

Признавам, че филма си ме хвана за сърчицето още откакто видях постера. Моят Алексей, Алексей, Алексей, прекрасния Алексей. <3 А принципно не бях гледала унгарски филми дотогава, режисьора ми беше непознат, общо взето, нищо не знаех, освен че Чадов участва, което беше достатъчна причина да го гледам.
Какво да кажа - обсебих се. Не само Алексей, но и Олга, и Вербински, и, по дяволите, тази камера! Толкова много красота на едно място не бях виждала от много време. Не е за общата публика този филм. Не е безмозъчна холивудска сапунена история. Не е. Не трябва да се търси нещо в този филм, то ще ви намери само.
Какво да кажа, освен "гледайте го"
(а не намерих корейския постер. пу.)
Върнете се в началото Go down
http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/
NanaSky
positive spirit
NanaSky


Брой мнения : 1452
Age : 30
Localisation : on top of the world
Registration date : 07.04.2010

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyНед 25 Апр 2010, 20:14

Хаа ^^ Препоръчвам ви Хачи:

## Режисьор : Ласе Холмстрьом

## В ролите : Ричард Гиър, Сара Ремер, Джоан Ален, Кери-Хироюки Тагава, Джейсън Александър

## Държава : САЩ / Великобритания

## Година : 2009

## Времетраене : 93 минути

## Резюме : Филмът е направен по известна истинска история, която се е случила в Япония, през 20-те години. Куче, което всеки ден изпраща и посреща господаря си на гарата. Господарят му умира внезапно. Тогава кучето в течение на 9 години, всеки ден в 5 часа отива на гарата за да чака господаря си който пристигаше с последния влак. След това японци издигат паметник на мястото където кучето е чакало господаря си.

Линк към Замунда: http://zamunda.net/details.php?id=215504

Преди половин час го изгледах, грабна ме. Още не мога да се освестя =D Страхотен е, заслужава си. (:
Върнете се в началото Go down
http://winter.ucoz.com/
Рая
Алкарин
Рая


Брой мнения : 19
Age : 29
Registration date : 03.05.2010

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyПон 03 Май 2010, 19:56

Тристан и Изолда - мноооого як филм. Има го в замундата със супер добро качество.

Що-годе любовна история, но има и битки и тем подобни. Тоя филм го обичам години!
Повечето актьори не са известни, но са много красиви.
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000575918907
kykyrqchka
raindrop
kykyrqchka


Брой мнения : 235
Age : 36
Registration date : 07.03.2010

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyПон 26 Юли 2010, 10:40

NanaSky, бях свалила Хачи(ко) и след като го изгледах осъзнах колко много плаках, но и се усмихвах.
Заставам зад мнението ти. Гледайте го, хора! Надявам се да приличам повече на това куче вместо на някои от "човеците", които зная.
Върнете се в началото Go down
http://dulgokoska.blogspot.com/
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyСъб 21 Авг 2010, 20:56

-


Последната промяна е направена от faye на Сря 11 Май 2016, 22:25; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Nitrogenium
Last man standing
Nitrogenium


Брой мнения : 67
Age : 29
Localisation : Satan's dream
Registration date : 21.08.2010

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyСъб 21 Авг 2010, 21:09

Аз пък препоръчвам филма "Forrest Gump", който съм гледал около 5 пъти и все още не ми е омръзнал. Става въпрос за един бавноразвиващ се, който минава през по-важните етапи от историята на Щатите като Войната във Виетнам или Световното по тенис на маса . Идеята на филма е, че не е нужно да си интелигентен, за да си човек и да оставиш следа в историята; също така не е нужно и да си умен, за да обичаш някого истински.

Трейлър: https://www.youtube.com/watch?v=JdsMqRaz2WY
Върнете се в началото Go down
life. love. regret.

life. love. regret.


Брой мнения : 473
Registration date : 30.08.2010

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyПон 30 Авг 2010, 14:16

Всичките филми на корейския гений Ким Ки Дук.

Филмите с Монти Пайтън (Светия Граал, Животът на Брайън...)

"Бразилия" на Тери Гилиъм

Филмите на Вин Вендерс...
Върнете се в началото Go down
beeblebrox
the big Z
beeblebrox


Брой мнения : 103
Registration date : 18.05.2010

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyСря 01 Сеп 2010, 22:52

life. love. regret. написа:
Филмите на Вин Вендерс...


вим.
Върнете се в началото Go down
life. love. regret.

life. love. regret.


Брой мнения : 473
Registration date : 30.08.2010

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyСря 01 Сеп 2010, 23:15

Оф, да, знам. Просто от бързо писане е станал интернет лапсус. Very Happy

Сега да се поправя ще препоръчам и да прочетете страхотната му книга "Усещане за място", има я по всички книжарници.
http://www.book.store.bg/p14708/useshtane-za-miasto-vim-venders.html
Върнете се в началото Go down
Words Mean Nothing




Брой мнения : 115
Registration date : 15.09.2010

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyЧет 16 Сеп 2010, 00:02

Всичко на Gus Van Sant. Гениален е просто, който обича артхауса няма начин да не му хареса.
Върнете се в началото Go down
life. love. regret.

life. love. regret.


Брой мнения : 473
Registration date : 30.08.2010

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyЧет 16 Сеп 2010, 19:15

Стенли Кубрик - задължително всичко
Върнете се в началото Go down
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo
xRainbowx


Брой мнения : 2496
Age : 30
Localisation : In a cereal box, The Supermarket
Registration date : 25.05.2007

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyПон 27 Сеп 2010, 21:08

Препоръчай филм Tumblr_l99tzggFsg1qzcv3oo1_500
INTO THE WILD
KAY?
Върнете се в началото Go down
lisavegan.
ab igne ignem.
lisavegan.


Брой мнения : 1580
Age : 31
Localisation : Nowheresville.
Registration date : 06.06.2007

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyПон 27 Сеп 2010, 22:40

xRainbowx написа:
Препоръчай филм Tumblr_l99tzggFsg1qzcv3oo1_500
INTO THE WILD
KAY?


препоръчвам
Върнете се в началото Go down
Арлина
après moi le déluge
Арлина


Брой мнения : 2720
Age : 31
Localisation : /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Registration date : 10.02.2009

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyПон 27 Сеп 2010, 22:47

филма ли? че тя го е гледала. :Д

The Cocoon.

имаме толкова много стари касетки, пълни със стара фантастика...повечето не работят.
Върнете се в началото Go down
lisavegan.
ab igne ignem.
lisavegan.


Брой мнения : 1580
Age : 31
Localisation : Nowheresville.
Registration date : 06.06.2007

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм EmptyПон 27 Сеп 2010, 22:56

не, бе, в сми.. че И АЗ го препоръчвам =D ако вече не съм го направила де.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм Empty

Върнете се в началото Go down
 
Препоръчай филм
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Любими реплики от филм
» Цитат - филм
» филм, който сте гледали, но не помните името му?
» Любим герой от филм?
» Любимият ми филм - това съм аз.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Филми и телевизия-
Идете на: