Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Twilight

Go down 
+22
life. love. regret.
Ange_Macabre
FragmentVSKC
Lirael
NanaSky
Riddle
Арлина
Атрофия
Chocolate
ερsilonε
~Fanatic~
xRainbowx
Twilight_Bella
Sladkutuu_Babyy
Purple.
джинджър
Джо
Field of Innocence
blizzardy
lisavegan.
smilexxagain
wabbit
26 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
wabbit
bionic



Брой мнения : 162
Registration date : 26.08.2007

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Twilight   Twilight EmptyПон 08 Сеп 2008, 21:26

Twilight (или Здрач) е поредица от четири книги - Twilight, New Moon, Eclipse, Breaking Dawn (Здрач, Новолуние, Затъмнение, Зазоряване), написана от Стефани Мейър. Книгата разказва за момиче на име Бела Суон, която се мести да живее при баща си в мрачното градче Форкс, за да не се пречка на майка си и новия й съпруг. Първоначално се чувства като в изгнание и обстановката я подтиска.. докато не среща мистериозните си съученици от семейство Калън и не научава тайната им..

Личното ми мнение е, че книгата действа пристрастяващо. За първи път любовна история ми харесва толкова много. Сигурна съм, че повечето от вас са чували за Здрач, но все пак да дам малко инфо ако желаете да я прочетете (:
Книгата все още не е преведена на български, но е в процес. Около 12ти декември излиза първата книга, а останалите ще излизат през около 4 месеца. Междувременно едно момиче се е наело с фен-превод и в момента превежда третата книга. Ако някой желае да го прочете - лс (;
Филмът по първата книга измести премиерата на Хари Потър и сега излиза на негово място - 21ви ноември 08 Very Happy

Ами тук който е чел книгата може да изкаже мнението си за нея, а който не да пита каквото го интересува Wink
Върнете се в началото Go down
smilexxagain
la tua cantante.
smilexxagain


Брой мнения : 238
Registration date : 20.06.2007

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyВто 09 Сеп 2008, 13:41

Lyra Belacqua написа:
Личното ми мнение е, че книгата действа пристрастяващо. За първи път любовна история ми харесва толкова много.
Точно го каза. Напоследък всички се бяха запалили по Здрач и накрая реших и аз да ги прочета xD Първата и втората книга ги четох на БГ от превода, а останалите две - на английски. Просто... нямам думи :=D: Никога не съм си мислела, че ще има книга, която да ми харесва повече от Хари Потър, но все пак - ето я. Просто нямам търпение за филма и преводите на български :hearts :
Върнете се в началото Go down
lisavegan.
ab igne ignem.
lisavegan.


Брой мнения : 1580
Age : 31
Localisation : Nowheresville.
Registration date : 06.06.2007

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyНед 14 Сеп 2008, 02:41

smilexxagain написа:
Просто... нямам думи :=D: Никога не съм си мислела, че ще има книга, която да ми харесва повече от Хари Потър, но все пак - ето я.

+1
Върнете се в началото Go down
blizzardy




Брой мнения : 1
Registration date : 29.09.2008

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyПон 29 Сеп 2008, 23:36

има ли eclipse ве4е преведена?
Върнете се в началото Go down
Field of Innocence
Autumnal Melancholy
Field of Innocence


Брой мнения : 237
Registration date : 31.01.2008

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyВто 30 Сеп 2008, 06:39

blizzardy написа:
има ли eclipse ве4е преведена?
Все още не (:
Върнете се в началото Go down
Джо
Чувствителен люляк™
Джо


Брой мнения : 1683
Age : 31
Registration date : 21.05.2007

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyПет 30 Яну 2009, 20:34

успях да си подредя противоречивите мисли Very Happy

[5:17:06 PM] буба Кърк! [люляк™️] каза: държа да кажа, че здрача е голяма боза (sun)
[5:17:25 PM] буба Кърк! [люляк™️] каза: и тая бела много ме дразни, всичко, което прави е да се спъва
[5:17:46 PM] буба Кърк! [люляк™️] каза: и едуард и той, само се оплаква колко му било трудно и такива глупости
[5:17:48 PM] буба Кърк! [люляк™️] каза: (puke)


ужасно ме дразнят на моменти, все пак как такова нещо измествало хари потър?!! ъ.
иначе е много пристрастяващо и даже не знам защо.
може би беше грешка, че я чета чак сега, когато в главата ми вече напълно са се запечатали образите от многобройните трейлъри и такива работи, та сега не мога да си изградя някакъв друг образ.
филмът е направен гадно, само сцената с бейзбола <333 [и все пак muse, пък да не говорим Алис колко яко си вдига крака, Джаспър как си върти бухалката или пък как Емет скача XD]
актьорите са идеални, само дето бела е прекалено безлична. красива е, обаче въобще не може да си изразява емоциите тая актриса. като статуя е. и това отново е гадно, понеже като чета си представям беземоционалното й лице и даже аз не мога да усетя емоцията, която се предполага, че трябва да усетя.
и да, също дразнещо е, че стефани започва ужасно да се повтаря. извинявай, ама тия хора[и вампири в случая] само по един и същи начин ли реагират на всичко? бела все се спъва, припада и сърцето й спира, оня само я докосва, след това се отдалечава, след време решава, че не, всъщност няма да й изпие кръвта. хах. даже е смешно вече.
и мисля, че прекалеено много се шумеше около тая книга, всички много я overestimate-наха.
изобщо имам много противоречиво мнение, но..

пфф. това никога няма да бъде хари потър, колкото и изненадващо-пристрастяващо да е

Twilight Twilight_by_skillyaslig

но междувременно

Twilight Twilight_Stamp__Jasper_by_WeirdoGal

и все пак:

Twilight 007ba019045b97bbf3e4b4921f17750e
Twilight Twilight__Harry_Does_it_Better_by_Persnicketese



_________________

    you better know that in the end it's better to say too much
    than never to say what you need to say.
Върнете се в началото Go down
http://lilaclovesdandelion.blogspot.com/
джинджър
Coccinella septempunctata
джинджър


Брой мнения : 95
Age : 31
Localisation : Sub dio
Registration date : 05.04.2008

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyПон 23 Фев 2009, 23:09

Дразня се безкрайно много от това постоянно дрънкане как Стефани Майер е новата Роулинг. Но разбирам защо го казват. Защото има някаква магия в Twilight - не онази, която имаше в Хари Потър, но има магия. Личи си само по факта колко обичана и съответно мразена е книгата.
Не съм чела всички части. Чела съм първите две. Като любовна история - добре, имаше силни моменти. Имаше съсипващи моменти. И, естествено, да, имаше магия.
Третата част я прочетох донякъде и реших да спра, преди тотално да си разваля впечатлението от някои хубави неща в предните две.
След това безкрайното появяване на надписи и реклами на Twilight навсякъде ме вбеси безумно. Изнервящо си е, каквото и да си говорим.
Та, факт е според мен, че ако в началото книгите са писани от сърце, то нататък те са писани заради джоб.
Какво да се прави.
Но едно ще ви кажа - глупаво е да не четете книгите само защото всички ги четат. Има неща в нея, които си заслужават четенето - както и в много, много други книги, наистина. И все пак си заслужават. Дори и само заради онази малка магия в тях - но си заслужават.
Върнете се в началото Go down
http://my-imbrium.blogspot.com
Purple.
castle in the air
Purple.


Брой мнения : 178
Age : 28
Registration date : 09.09.2008

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyСъб 28 Фев 2009, 11:29

(Предупреждавам: не съм чела нагоре и не знам кой какво мисли, така че без цупене, нали?)

Единственото нещо, което може да ме дразни, е че стана "модерну" да си "фен" на "Здрач".
93% от "фенувете" не могат да схванат и 25/1000 от написаното в книгата. Да не говорим, че почти никой от тях не е чел толкова, че да схване колко прекрасно е написана всъщност. Всяка една усмивка и всеки един поглед са дълбоко анализирани и осмислени по страшно красив начин. Е, може да не е на нивото на Джоан Харис примерно, но усещането за кадифе е някак странно преобразувано в коприна.

Единственото, което видях от мненията, е че се сравнява с "Хари Потър". Аз не смятам, че е възможно такова сравнение. Не можеш да кажеш, че едната е по-добра от другата. Те сякаш са в различни измерения. Единственото общо нещо е, че и в двете сюжета се разминава с реалността, която ние познаваме (защото е страшно тъпо да говорим за реалност в общия смисъл, такава просто не съществува).
Ако говорим за завладяващо писане - на мен и двете ми действат еднакво, но за разлика от "Здрач", "Хари Потър" не съм я препрочитала.
Както и да е, далеч съм от мисълта, че обичам едната повече, просто смятам, че не можем да сравняваме.


Относно филмът:

Е, не. Не е честно. Той не е и на 1/70 от книгата. Поредната проваленапохоливудски история. Сякаш не им стигаше "Титаник".
Актьорите са общо взето добри, но зависи от критериите.

Ии млъквам, защото се ядосвам като говоря за филма.


Та, ако трябва да обобщим: обожавам книгата и съм склонна да кажа, че промени нещо в мен, но не съм убедена какво.
Върнете се в началото Go down
Sladkutuu_Babyy

Sladkutuu_Babyy


Брой мнения : 19
Age : 32
Registration date : 09.03.2009

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyПон 09 Мар 2009, 23:22

Много ми харесва книгата филма можеше къде къде по добре да го направят.

Книгата е найстина много завладяваща аз попринцип не чета книга ако не задължителни за училище.

Но Здрач още от първата си глава ме завладя просто е невероятна история и се жалявам много че са само четери книга петата също съм я чела до часта в която я има.

Бих каза,че тази книга си залужава да се прочете в момента вече я препрочитам и съм на втора книга имам чувството,че никога няма да ми омъръзне начина по който е написана и самата история ми харесва и мога да кажа,че обожавам книгата.
Върнете се в началото Go down
Purple.
castle in the air
Purple.


Брой мнения : 178
Age : 28
Registration date : 09.09.2008

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyВто 10 Мар 2009, 22:43

Офтопик:
Боже, убий ме. *тряс главата някъде*

Онтопик:
Ъъ, нищо в момента. albino


ПП: Да, това можете да го изтриете, просто изблик на емоции. (;
Върнете се в началото Go down
Twilight_Bella

Twilight_Bella


Брой мнения : 7
Registration date : 11.03.2009

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyСря 11 Мар 2009, 15:56

Twilight e любимата ми книга просто е страхотна мн по яка е от Хари Потър и ми писна да слушам тъпи и повърхностни коментари на когото не му харесва книгата да не пише нищо за нея никой не го кара.Всяка част от книгата е невероятна и завладяваща.Просто досега не съм си мислела че ще се запаля по някоя книга до такава степен.
Върнете се в началото Go down
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo
xRainbowx


Брой мнения : 2496
Age : 30
Localisation : In a cereal box, The Supermarket
Registration date : 25.05.2007

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyЧет 12 Мар 2009, 10:26

Twilight_Bella написа:
Twilight e любимата ми книга просто е страхотна мн по яка е от Хари Потър и ми писна да слушам тъпи и повърхностни коментари на когото не му харесва книгата да не пише нищо за нея никой не го кара.Всяка част от книгата е невероятна и завладяваща.Просто досега не съм си мислела че ще се запаля по някоя книга до такава степен.
Ем, щот нищо друго не си чела през живота си.
Върнете се в началото Go down
Джо
Чувствителен люляк™
Джо


Брой мнения : 1683
Age : 31
Registration date : 21.05.2007

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyСъб 21 Мар 2009, 21:25

о
джейкъб е толкова по-по от едуард <333
и ню муун е по-готина от туйлайт, ама сигурно заради многото джейкъб и малкото префърцунени ситуации ала-едуард

_________________

    you better know that in the end it's better to say too much
    than never to say what you need to say.
Върнете се в началото Go down
http://lilaclovesdandelion.blogspot.com/
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo
xRainbowx


Брой мнения : 2496
Age : 30
Localisation : In a cereal box, The Supermarket
Registration date : 25.05.2007

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyНед 22 Мар 2009, 15:59

Джейкъб sux dicks.
Почна да ме дразни кат стана върколак. Има се за teh big deal или нещо такова. Пък и загорели мъже.. иък. ;D
Върнете се в началото Go down
Twilight_Bella

Twilight_Bella


Брой мнения : 7
Registration date : 11.03.2009

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyПон 23 Мар 2009, 16:46

Twilight_Bella написа:
Twilight e любимата ми книга просто е страхотна мн по яка е от Хари Потър и ми писна да слушам тъпи и повърхностни коментари на когото не му харесва книгата да не пише нищо за нея никой не го кара.Всяка част от книгата е невероятна и завладяваща.Просто досега не съм си мислела че ще се запаля по някоя книга до такава степен.

Ем, щот нищо друго не си чела през живота си.

чела съм доста литература и книги просто никоя не ме е завладявала до такава степен че да си налепя цялата стена със плакати.Здрач е просто N1
Върнете се в началото Go down
Джо
Чувствителен люляк™
Джо


Брой мнения : 1683
Age : 31
Registration date : 21.05.2007

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyВто 24 Мар 2009, 14:07

Twilight_Bella написа:
Twilight_Bella написа:
Twilight e любимата ми книга просто е страхотна мн по яка е от Хари Потър и ми писна да слушам тъпи и повърхностни коментари на когото не му харесва книгата да не пише нищо за нея никой не го кара.Всяка част от книгата е невероятна и завладяваща.Просто досега не съм си мислела че ще се запаля по някоя книга до такава степен.

Ем, щот нищо друго не си чела през живота си.

чела съм доста литература и книги просто никоя не ме е завладявала до такава степен че да си налепя цялата стена със плакати.Здрач е просто N1
абе не вярвам да си чела 'доста литература', след като имаш такъв ужасяващ правопис Very Happy
no offence

_________________

    you better know that in the end it's better to say too much
    than never to say what you need to say.
Върнете се в началото Go down
http://lilaclovesdandelion.blogspot.com/
Purple.
castle in the air
Purple.


Брой мнения : 178
Age : 28
Registration date : 09.09.2008

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyСря 25 Мар 2009, 17:54

Аз не оценявам качествената литература...на стената ми няма плакати. Тц-тц.
Върнете се в началото Go down
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo
xRainbowx


Брой мнения : 2496
Age : 30
Localisation : In a cereal box, The Supermarket
Registration date : 25.05.2007

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyСря 25 Мар 2009, 20:15

Twilight_Bella написа:


чела съм доста литература и книги просто никоя не ме е завладявала до такава степен че да си налепя цялата стена със плакати.Здрач е просто N1
Ми ти ако оценяваш едно произведение по тва дали си залепила 10 плаката на стената или не, начи съвсем бъркаш категорията. Ем пак казвам, чела си малкото пони или няква друга детска книжка - ей такива работи. Щото има още доста и много по-завладяващи книги от тая. Тва, че си чела малко книги или много некачествени няма значение.
Върнете се в началото Go down
Twilight_Bella

Twilight_Bella


Брой мнения : 7
Registration date : 11.03.2009

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyСъб 28 Мар 2009, 18:10

Не става въпрос само за плакатите просто книгата е толкова интересна и невероятна за мен тя е N1 както казах и преди.Лзбовна история представена по такъв реален начин че ти се иска да си част от него.Сега на вас ако не ви допада не е нужно да пишете коментари от сорта на ''мн е тъпа'' всеки има различен вкус и на вас няма да ви е приятно да напишат за лзбимата ви книга 4е е тъпа или нещо от сорта :=o: :=o:
Върнете се в началото Go down
Purple.
castle in the air
Purple.


Брой мнения : 178
Age : 28
Registration date : 09.09.2008

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyНед 29 Мар 2009, 01:16

Twilight_Bella написа:
''мн е тъпа''
Съмнявам се, че някой, който пише тук, ъъ, ще го домързи дотолкова да си включи мозъка и да натисне още три клавиша на клавиатурата, за да се получи дума. Иии повечето хора, които наистина оценяват литературата като цяло или поне са минали начален курс в училище, знаят как се поставят запетайки или поне точки, ебаси.
Жал ми е, че иначе наистина красиво написаната книга е опетнявана от хора като теб. Сега, вярно не е най-най-великата книга на света, но е много красива. Зависи от критериите, пак казвам. Хауевър, не е честно нещо, за кото е бил положен толкова труд и внимание, независимо дали е хубаво или не, да се е превърнало в сляпа мода и недоразбрана, погледната от грешен ъгъл мания. Пак не разбирам защо откривате в тая книга само любовната история, ама както и да е.
Пф, ядосах се.
Върнете се в началото Go down
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo
xRainbowx


Брой мнения : 2496
Age : 30
Localisation : In a cereal box, The Supermarket
Registration date : 25.05.2007

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyНед 29 Мар 2009, 11:46

Twilight_Bella написа:
Не става въпрос само за плакатите просто книгата е толкова интересна и невероятна за мен тя е N1 както казах и преди.Лзбовна история представена по такъв реален начин че ти се иска да си част от него.Сега на вас ако не ви допада не е нужно да пишете коментари от сорта на ''мн е тъпа'' всеки има различен вкус и на вас няма да ви е приятно да напишат за лзбимата ви книга 4е е тъпа или нещо от сорта :=o: :=o:
Eм, хуу ве. Аз за яката ти книга нещо да съм казала? Къде пише "много е тъпа книгата". Да, искам да видя, щот не си спомням да съм писала такова нещо. Казах, че явно си нямаш хал хабер от литература и си чела доста малко, за да смяташ тва за едва ли не най-великото произведение на литературата.
Ок, книгата е яка, като да я прочета за една вечер и толкоз. Супер лесно се чете, супер предсказуема е и не е вложена няква велика мисъл в нея. Не е нов шедьовър на литературата. А пък за комерсиалността просто.. щото за някви 90% от българската младеж това е първата книга, която са чели извън училище. И масата от тия въобще не разбират книгата и даже повечето я четат заради филма, а не обратното. Жалка работа.
Очевидно не си чела Шекспир, примерно. За други автори да не говорим, щото сигурно и не си ги чувала. (:
Върнете се в началото Go down
~Fanatic~

~Fanatic~


Брой мнения : 6
Age : 27
Registration date : 11.06.2009

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyЧет 11 Юни 2009, 21:37

Книгите от поредицата Здрач са ми любимите. Прочетох ги на компютара за 3 дена. После очите ми бяха в плачебно състояние, но това е друг въпрос. Та стила на писане на Стефани ми харесва. Идеята за невъзможната любов между човек и вампир е много добра. Предпочитам Едуард пред Джейкъб. Незнам защо. Може би защото може да усигури повече за Бела.
Любимата ми книга е Затъмнение. Страхотна книга. О Б О Ж А В А М Я !
И нея незнам защо (:
Върнете се в началото Go down
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo
xRainbowx


Брой мнения : 2496
Age : 30
Localisation : In a cereal box, The Supermarket
Registration date : 25.05.2007

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyЧет 11 Юни 2009, 23:05

Стила й на писане е като за седемгодшни. Сериозно.
Върнете се в началото Go down
~Fanatic~

~Fanatic~


Брой мнения : 6
Age : 27
Registration date : 11.06.2009

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyЧет 11 Юни 2009, 23:06

Е, аз съм на 12. Близо е (:
Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight EmptyПон 02 Ное 2009, 11:00

Уф, тая книжка хич не я харесвам и съм на мнението на xRainbowx. Никаква заложена идея няма, само комерсиална цел. И като се замисля само какъв идеал. Ставаш на 17 срещаш някакакво момче и веднага решаваш, че той е мъжът на живота ти без въобще да си имала други гаджета. Това за мене си е недоизживян живот. И после още по-големият идеал:да забременееш на 17. Е то просто нямам думи. Само лигави тинейджърки, които понятие си нямат от литература може да я превъзнасят тая книга. Радвам се че не сте някакви запалени фенчета на книгата, че щях да издивея Shocked
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Twilight Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Twilight   Twilight Empty

Върнете се в началото Go down
 
Twilight
Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Книги-
Идете на: