Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Любим цитат от книга

Go down 
+27
ερsilonε
Lirael
Avalanche_Master
Cheryll-Sheryll
scaramouche
wabbit
lessls
NanaSky
Иви.
kykyrqchka
силует.
(S)aint
Арлина
lisavegan.
Nouvelle lune
koalka
Elysium
Riddle
xRainbowx
smilexxagain
Elizabeth Swann
Leen
oh, boy!
Марико
Brenna
Джо
Фъстък4ето
31 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyПон 04 Яну 2010, 16:49

Стивън Кинг; "Кристин".

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Любим цитат от книга - Page 2 Unname11
Върнете се в началото Go down
Leen
lifelong prisoner of Ka.
Leen


Брой мнения : 361
Registration date : 21.06.2007

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyВто 26 Яну 2010, 12:22

Понеже аз прочетох Кулата на английски ще дам цитатите на английски, на български никога няма да ми изглеждат толкова красиви и смислени..

Even if the torture stops, I'll die. And you'll die too, for when love leaves the world, all hearts are still. Tell them of my love and tell them of my pain and tell them of my hope, which still lives. For this is all I have and all I am and all I ask.
~ Лъчът. (The Dark Tower VII)

“Well,” Eddie said, “What was behind Door Number One wasn’t so hot, and what was behind Door Number Two was even worse, so now, instead of quitting like sane people, we’re going to go right ahead and check out Door Number Three. The way things have been going, I think it’s likely to be something like Godzilla or Ghidra the Three-Headed Monster, but I’m an optimist. I’m still hoping for the stainless steel cookware.”
~ Еди ;d (The Dark Tower II: The drawing of the three)

There are people who need people to need them. The reason you don’t understand is because you’re not one of those people. You’d use me and then toss me away like a paper bag if that’s what it came down to. God fucked you, my friend. You’re just smart enough so it would hurt you to do that, and just hard enough so you’d go ahead and do it anyway. You wouldn’t be able to help yourself. If I was lying on the beach there and screaming for help, you’d walk over me as if I was between you and your goddamn Tower.
~ Еди, отново. (The Dark Tower II: The drawing of the three)

Върнете се в началото Go down
силует.

силует.


Брой мнения : 53
Age : 29
Localisation : София
Registration date : 12.11.2009

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyНед 07 Мар 2010, 17:26


    "Тялото"
    Стивън Кинг


"Най-важните неща се определят най-трудно. Това са неща, от които се срамуваш, защото другите ги принизяват; думите смаляват онова, което в главата ти е безгранично, и когато ги произнесеш, те представят нещата с обикновени житейски размери. Но има и нещо друго, нали? Най-важните неща се крият до мястото, на което принадлежи сърцето ти, те са като ориентири към съкровище, което твоите неприятели искат да ограбят. Можеш да направиш открития, които карат хората да те гледат странно, без да разбират какво точно си казал, или пък си казват толкова ли е важно това, което мислиш, че ти иде да плачеш, когато говориш за него. Това е най-лошото, мисля: когато тайната остава заключена не по желание на разказвача, а по желание на човека, който би трябвало да те разбере."

"Ванаги познаваш истината, защото като се сблъскаш или някой друг се сблъска с нея, винаги става кърваво зрелище."

"Дори да знаех какво да кажа, сигурно нямаше да му го кажа. Думите унищожават обичта; един писател може да каже сума ти неща, но мисля, че това е така. Ако кажеш "сърна", не й желаеш зло, но тя изчезва с едно мятане на опашката. Думата уврежда. Обичта не е това, което някои задници, поети като Маккуин, искат да мислиш, че е. Обичта има зъб, те хапят, раните не зарастват никога. Нито думи, нито съчетания от думи могат да затворят тези рани на обичта. Точно обратното - там е работата. Ако раните заздравеят, думите умират с тях. Запомни го от мен. Изградих живота си от думи и зная, че е така."

"Приятелите идват и си отиват от твоя живот като помощник-келнери от ресторант, забелязал ли си? Ала когато мисля за оня сън, за телата под водата, които ме дърпат неумолимо за краката, станалото ми изглежда нормално. Някои потъват, това е. Не е честно, но се случва. Някои потъват."
Върнете се в началото Go down
kykyrqchka
raindrop
kykyrqchka


Брой мнения : 235
Age : 36
Registration date : 07.03.2010

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: (:   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyПон 15 Мар 2010, 20:19

- ...Междувременно ми предложиха длъжността министър
на магията, и то не веднъж, а многократно. Аз, естествено,
отказах. Бях разбрал, че не бива да ми се поверява власт.
- Но вие щяхте да се справите по-добре, много по-добре
от Фъдж и Скримджър! - избухна Хари.
- Дали? - попита угрижен Дъмбълдов. - Аз не съм толкова
сигурен. Като съвсем млад бях доказал, че властта е
моя слабост и изкушение. Странно, Хари, за властта са
най-достойни онези, които изобщо не ламтят за нея. Онези,
на които като на теб се възлага водачеството и които взимат
жезъла, защото трябва, а после за своя изненада установяват,
че го носят добре.
В "Хогуортс" беше по-безопасно. Мисля,
че бях добър учител...

* * * * *

- Недей да съжаляваш мъртвите, Хари. Съжалявай
живите, и най-вече онези, които живеят без любов.
Като се
върнеш там, можеш да направиш така, че по-малко души да
бъдат осакатени и по-малко семейства да бъдат разделени.
Ако това ти се струва достойна цел, засега ще си кажем
довиждане.

* * * * *

- Накрая ми кажете... - рече Хари - това тук истинско
ли е? Или се случва вътре в главата ми?
Дъмбълдор го озари с усмивка и гласът му прозвуча в
ушите на Хари силен и ясен, макар че ярката мъгла отново
се спусна и замъгли силуета му.
- Разбира се, че се случва вътре в главата ти, Хари, но
защо, да му се не види, това да означава, че не е истинско?


из "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Дж. К. Роулинг
Върнете се в началото Go down
http://dulgokoska.blogspot.com/
Иви.

Иви.


Брой мнения : 18
Age : 30
Localisation : Where the sky ends.
Registration date : 19.03.2010

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyСъб 20 Мар 2010, 00:56

много са..но за два се сещам в момента
- Кой път да поема от тук? - попита Алиса.
- Зависи къде искаш да стигнеш - отговори Усмихващият се котарак.
- Няма значение - отвърна Алиса.
- Товага няма значение и кой път ще поемеш - усмихна се загадъчно Котаракът.
- ...стига да стигна някъде - допълни Алиса.
- О, това със сигурност ще се случи, каза Котаракът, стига да вървиш достатъчно дълго. (Алиса в страната на чудесата)


Въпреки че целта ми е да разбера какво е любовта и въпреки че страдах заради мъжете, на които отдадох сърцето си, установих, че тези, които докоснаха душата ми, не успяха да пробудят тялото ми, а онези, които докоснаха тялото ми, не успяха да достигнат до душата ми…”- Единадесет минути
Върнете се в началото Go down
NanaSky
positive spirit
NanaSky


Брой мнения : 1452
Age : 30
Localisation : on top of the world
Registration date : 07.04.2010

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyСря 07 Апр 2010, 15:12

"В истината има повече красота, дори когато истината е отвратителна. Разказвачите на приказки пред градските порти изопъчават живота така, че на мързеливите , глупавите и слабите да им се вижда прекрасен, а това само задълбочава техните недъзи , без да ги учи на нищо , без да ги лекува , без да извисява душите им....-Джон Стайнбек - "На изток от Рая"


"Не му пукаше къде отиваме, стига да беше нависоко и да хващахме Каролайн или Лондон или каквото е там станция. И на мене не ми пукаше къде отивахме, стига да отивахме" - Пратчет, Грамофон на нощта.

Да, точно така. И за мен не е важно къде се отива, а просто, че се отива някъде.
Върнете се в началото Go down
http://winter.ucoz.com/
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyСъб 21 Авг 2010, 22:43

"Това огледало не ни дава знания или истина, затова то ще бъде преместено и те моля да не го търсиш никога вече. Много хора са се изгубвали в него и са полудявали. Не бива да се реем в мечтите, Хари, и да забравяме да живеем! "

Из "Хари Потър и философския камък"

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Любим цитат от книга - Page 2 Unname11
Върнете се в началото Go down
lessls

lessls


Брой мнения : 7
Registration date : 17.09.2010

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyСъб 18 Сеп 2010, 00:21

Всеки, който загуби нещо, което е мислил за свое, вижда, че нищо не му принадлежи.
- 11 минути. Пауло Коелю.


“Не може да не уважаваш някой, който може да напише Вторник, дори и да е с правописни грешки. Но правописът не е всичко. Има дни, когато да напишеш Вторник — просто не е нужно.”
- Мечо Пух. Алън Милн.

- Ще бъдем ли приятели завинаги? - попита Прасчо.
- Дори и за по-дълго! - отговори Мечо Пух...
- Мечо Пух. Алън Милн.

Любовта е като въздуха - не можеш да я видиш, но можеш да я усетиш.
- Незабравима разходка. Никълъс Спаркс.
Върнете се в началото Go down
wabbit
bionic



Брой мнения : 162
Registration date : 26.08.2007

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyПет 01 Окт 2010, 00:02

"Подкарвай колата и се старай да запазиш усмивката си. Пусни по радиото рокендрол и карай напред към всичкия живот на света с всичката храброст и всичката вяра, която откриваш в сърцето си. Бъди верен, бъди храбър, бори се!"

Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyЧет 07 Окт 2010, 19:42

„През мен в града печални се отива,

де в мъки вечни стене и скърби

на грешните тълпата нечестива.



Бог мъдри, мощни мене сътвори

ведно със вековечните предмети,

Бог праведни лиши ме от зари.



Ще трая, дорде траят вековете.

О вий, кои престъпяте тоз праг,

надежда всяка тука оставете.“

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Любим цитат от книга - Page 2 Unname11
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyВто 16 Ное 2010, 17:17

— Според Пътеводителя има чалъм в летенето — обясни Форд, — или по-скоро се иска умение. Умението се състои в това, да се научиш да се хвърляш на земята и да я пропускаш. — Той леко се усмихна. Показа колената на панталоните си и вдигна ръце, за да покаже лактите си. Бяха целите изподрани и протрити.

"Пътеводител на галактическия стопаджия"

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Любим цитат от книга - Page 2 Unname11
Върнете се в началото Go down
scaramouche

scaramouche


Брой мнения : 63
Age : 29
Registration date : 27.01.2011

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyСъб 29 Яну 2011, 01:00

"Какво е да си учител? Аз сам ще дам отговора - не е онзи, който ни учи на нещо, а онзи, който вдъхновява ученика да даде най-доброто от себе си, за да открие какво знае сам." - Вещицата от Портобело, П.Коелю
Върнете се в началото Go down
Cheryll-Sheryll
The Red Rose
Cheryll-Sheryll


Брой мнения : 43
Localisation : в аниме световете...
Registration date : 10.03.2011

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyСъб 16 Апр 2011, 12:16

Много са... Но първият, който ми прави впечатление е сонет на Шекспир, който го помня наизуст. Правех някаква тема за "Хамлет", а споменаването на сонета бе просто препратка към основната идея, която исках да изкажа. Ако има някаква грешка се извинявам, но го цитирам по памет:

"Зова смъртта. На този свят съм сит.
Достойнства - родено лицемерие,
нищожества, придаващи си вид
и гаврата с човешкото доверие,
и с чест удостоени подлеци,
и с девственост търгуваща нечестност,
и силата в ръцете на скопци,
и съвършенство в мрак и неизвестност,
и с вид на вещ, на сведущ глупостта,
и в глупост, обвинена прямотата,
и творчеството с вързана уста,
и истината в служба на лъжата...
Отдавна бих напуснал тази кал,
но, друже мой, за тебе ми е жал..."

Споменавам, че превода е на Валери Петров, понеже различните автори го превеждат различно. Друг цитат е на Тери Пратчет.

Цитат :
— Тъй, тъй. Таквиз са хората. Но пък ако аз го бях видяла наистина да е там, на живо, все едно да съм пламнала от треска. Ако аз знаех, че има някой бог, дето поне мъничко му пука за хората, наглежда ги бащински и се грижи за тях майчински… От мене нямаше да чуеш приказки като „Всяко нещо си има две страни“ и „Длъжни сме да зачитаме вярванията на другите“. И нямаше да ме видиш да се държа кротичко с надеждата, че всичко ще се подреди добре накрая. Не и ако у мен пламтеше такъв огън като безмилостен меч. А щеше да пламти, господин Овес, повярвай. Казваш, че вие вече не горите хора и не ги принасяте в жертва, ама тъкмо туй означава истинската вяра, увря ли ти главата? Да жертваш своя живот ден след ден, да храниш с него пламъка, за да разнасяш истината, да работиш, да дишаш за нея. Ето какво е религията. Всичко останало е… добри обноски. И начин да се срещаш със съседите.
— Тя се поукроти и продължи по-тихо:
— Както и да е, но аз щях да бъда такваз, ако вярвах от душа. А туй май вече не е на мода, щото като видите зло, почвате да кършите ръце и да се вайкате: „Ох, ами сега, трябва да го обсъдим.“ Ей туй мисля, господин Овес. Бъди доволен, че нещата са, каквито са. И недей да тичаш след вярата, що-то нивгаш няма да я догониш.

Книгата е "Захапи за врата" wink
Върнете се в началото Go down
lisavegan.
ab igne ignem.
lisavegan.


Брой мнения : 1580
Age : 31
Localisation : Nowheresville.
Registration date : 06.06.2007

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyВто 26 Апр 2011, 23:29

Твъъърде много са.
Ще слагам периодично =D


"На този свят няма нито щастие, нито нещастие, има само сравняване между едно състояние и друго. Нищо повече. Само който е изпитал безгранична злочестина, може да изпита безгранично щастие. Човек трябва да е пожелал да умре, за да разбере колко хубав е животът."
~ "Граф Монте Кристо", Александър Дюма.

***
~"451 градуса по Фаренхайт", Рей Бредбъри:
"- Все още съм луда. Толкова е приятно под дъжда. Страшно обичам да се разхождам, когато вали.
- Не мисля, че на мен би ми харесало - каза той.
- Може да ти хареса, ако опиташ.
- Никога не съм опитвал.
Тя облиза устните си.
- Дъждът дори има приятен вкус.
- Какво, искаш да опиташ всичко поне веднъж, така ли? - попита той
- Понякога и два пъти."

"Казват, че съм била необщителна. Не съм се разбирала с хората. А това е толкова странно. Аз всъщност съм много общителна. Но всичко зависи от това какво разбираш под общуване, нали? Според мен общуването е да мога да говоря за ей такива неща - тя подхвърли в ръка няколко кестена, които бяха паднали от дървото в предния двор. - Или пък да приказваме за това колко странен е светът. Приятно е да бъдеш сред хора. Но не мисля, че общуване значи да събереш няколко души и след това да не им позволиш да кажат нито дума."

"Не може точно да се определи моментът, в който се поражда приятелството. Както, когато пълниш капка по капка някакъв съд с вода, най-сетне идва една капка, която го препълва, така и в поредицата от приятелство идва една, която грабва сърцето ти."

***

"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго."
~ "На изток от Рая", Джон Стайнбек.
Върнете се в началото Go down
Avalanche_Master
Ликантроп
Avalanche_Master


Брой мнения : 409
Age : 31
Localisation : в Мадригалът на Нощта
Registration date : 18.04.2011

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyСря 27 Апр 2011, 00:06

"НА КАКВО МОЖЕ ДА СЕ НАДЯВА ЖИТОТО, АКО НЕ НА ГРИЖИТЕ НА ЖЪТВАРЯ?"

СМЪРТ, "Жътварят", Тери Пратчет

***

"Нищо в тази книга не е истина"

Подзаглавието на "Котешка Люлка", Кърт Вонегът

***

"...думата "фалшиво" не значеше нищо откакто и "автентично" не значеше нищо."

"Човекът във Високия замък", Филип К. Дик
Върнете се в началото Go down
Lirael
Grig's God
Lirael


Брой мнения : 701
Age : 30
Localisation : Моя малък свят
Registration date : 21.12.2009

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyСря 27 Апр 2011, 16:46

Винаги зима и никога Коледа.

Да си разказваме приказки е наш дълг, просто като хора, а не като баща и дъщеря.

Загадките са жизненонеобходими за здравия разум на човечеството.

В крайна сметка има толкова много чупливи неща. Хората се чупят лесно, както и мечтите, и сърцата.

Някъде в съзнанието ми винаги вали тихо и монотонно.

Чупливи неща на Нийл Геймън. - от там са всички цитати

и едно от Пратчет, но не зная от коя книга беше. не си спомням.

Времето е средство и възможност.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyСъб 04 Юни 2011, 17:20

"Понякога просто се носим по течението, нали? И се озоваваме на места, където изборът ни вече не е лесен, а последствията от погрешното ни решение са застрашителни. Застрашителни за живота ни, за разсъдъка ни или и за двете едновременно.
Ами.. ако изобщо не сме изправени пред избор? Ако само ни се струва, че имаме избор?"

– Н., Стивън Кинг.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Любим цитат от книга - Page 2 Unname11
Върнете се в началото Go down
lisavegan.
ab igne ignem.
lisavegan.


Брой мнения : 1580
Age : 31
Localisation : Nowheresville.
Registration date : 06.06.2007

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyНед 17 Юли 2011, 10:43

"... единствените хора за мен са лудите, онези, които са луди за живот,
луди за разговори, луди за спасение, онези, които пожелават всичко
наведнъж, които никога не се прозяват, нито дрънкат баналности,
а горят, горят, горят като приказни жълти фойерверки, разпукват се сред небето,
същински звездни паяци, а отвътре блясва синкавата светлина на сърцевината им
и тогава всички се стъписват: "Аууууу!"

~ "По пътя", Джак Керуак.

Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyПет 09 Сеп 2011, 15:19

Цитат :
Заради опасността от злополуки при летенето на разни предмети из стаята професор Флитуик бе снабдил всеки ученик с по един куп възглавници, с които да се упражняват, тъй като те не можеха да наранят никого. Като теория беше добре, но на практика се получаваше друго. Невил се прицелваше толкова неточно, че в края на краищата запращаше прекалено тежки неща през стаята, като например самия професор Флитуик.

— Престани за малко да ме занимаваш с това яйце, чу ли? — процеди Хари тъкмо когато професор Флитуик смирено прелиташе покрай тях, за да кацне върху един голям скрин.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Любим цитат от книга - Page 2 Unname11
Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyВто 01 Ное 2011, 14:34

I wish she tell them the truth:
Half of you have gone as far in life as you're ever going to. Look around. It's all downhill from here. The rest of us will go a bit further, a steady job, a trip to Hawaii, or move to Phoenix, Arizona, but out of fifteen hundred how many will do anything truly worthwhile, write a play, paint a painting that will hang in a gallery, find cure for herpes? Two of us, maybe three? And how many will find true love? About the same. An enlightenment? Maybe one. The rest of us will make compromises, find excuses, someone or something to blame, and hold that over our hearts like a pedant on a chain.
I was crying. I knew I could have done better, I could have made arrangements, I could have followed up, found someone to help me. How did I get so lost?
Върнете се в началото Go down
SatanicSlayer

SatanicSlayer


Брой мнения : 602
Age : 42
Localisation : Grind Line - Arabasta
Registration date : 26.01.2013

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyСъб 26 Яну 2013, 22:15

— Обясни ми какво означава това „магия няма“?

Накор присви очи съсредоточено, после каза:

— Спри.

Тримата спряха и Накор бръкна в торбата си и извади три портокала.

— Можеш ли да жонглираш?

— Слабо — отвърна Джеймс.

Накор му подхвърли трите портокала.

— Давай.

Джеймс, който винаги бе притежавал ловкост, граничеща със свръхестественото, улови трите портокала, подхвърли ги нагоре и бързо започна да жонглира с тях, придържайки в същото време коня неподвижно — само по себе си сериозно постижение.

— А можеш ли да го направиш със затворени очи? — каза Накор.

Джеймс се постара да придаде на трите премятащи се във въздуха плода колкото може по-равен ритъм и затвори очи. Трябваше да се насилва, за да не ги отвори, защото непрекъснато имаше чувството, че следващият портокал няма да падне в лявата му длан.

— А сега го направи с едната ръка.

Очите на Джеймс се отвориха и портокалите нападаха на земята.

— Какво?

— Казах, че трябва да жонглираш с едната ръка.

— Защо?

— Това е номер. Разбираш ли?

— Не съм сигурен — отвърна Джеймс.

— Жонглирането е номер. Не е магия. Но ако не знаеш как се прави, ти прилича на магия. Затова хората подхвърлят монети на жонгльорите по панаирите. Когато започнеш да го правиш с едната ръка, ще си научил нещо. — После пришпори коня си и добави: — А когато започнеш да го правиш, без да си използваш ръцете, ще разбереш какво е имал предвид Пъг.

Реймънд Фийст - Принц на кръвта
Върнете се в началото Go down
http://satanicslayer.blogspot.com/
rainbow.

rainbow.


Брой мнения : 10
Registration date : 25.10.2012

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyНед 07 Апр 2013, 14:32

Той влезе в стаята. Лампата блесна в очите ми.
Той седна на стола срещу мен. Извърнах лице.
- Страхуваш се от мен.
Кимнах.
- Ще говориш ли?
- Да.
- Защо се страхуваш?
- Не знам.
- Аз знам.
- Тогава защо питаш?
- Искам да говориш.
- Аз не искам. А защо се страхувам?
- Защото съм по-добър от теб...
Изсмях се и с отвращение се взрях в лицето му.
- ... защото съм по-забавен.
- Лъжеш се.
- Ти се лъжеш... Значи ме мразиш?
- Мразя те.
- Лъжеш се.
- Не...
- Хората ме обичат. Ти си човек.
- Лъжеш се.
- Че си човек?!
- Че те обичам.
- Не ме обичаш?! Защо?
- Обичам реалности.
- Реален съм.
- Измислен си. Маска.
- Това е реалността ми.
- Ти си гротеска. Не си забавен.
- Забавен съм!
- Лъжеш се.
- Защо се лъжа?
- Не си забавен. Не те обичам. Никой не те обича.
- Хората ме обичат.
- Аз не. Ти обичаш ли се?
- Аз не съм човек, за да се обичам.
- А какво си?
- Клоун.
- Лъжеш се, клоуните са хора. Ти си повече. Ти си страх.
Столът изскърца, когато той стана.
- Тръгваш си - отбелязах.
Той затвори вратата от външната страна.
- Лъжеш се.

(HighHanged)
Върнете се в началото Go down
bella_3p
Mad to live
bella_3p


Брой мнения : 239
Age : 25
Localisation : Highway to hell
Registration date : 29.12.2012

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyСря 01 Май 2013, 15:26

"Единствените хора за мен са лудите, онези, които са луди за живот, луди за разговори, луди за спасение, онези, които пожелават всичко наведнъж, които никога не се прозяват, нито дрънкат баналности, а горят, горят, горят като приказни жълти фойерверки, разпукват се сред небето, същински звездни паяци..."

Джак Керуак, Из "По пътя"
Върнете се в началото Go down
bella_3p
Mad to live
bella_3p


Брой мнения : 239
Age : 25
Localisation : Highway to hell
Registration date : 29.12.2012

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyЧет 02 Май 2013, 08:44

Музиката, комбинирана с приятна идея, е поезия; идеята без музика е проза заради самата си окончателност. — "Писма до г-н Б", Едгар Алан По
Върнете се в началото Go down
lisavegan.
ab igne ignem.
lisavegan.


Брой мнения : 1580
Age : 31
Localisation : Nowheresville.
Registration date : 06.06.2007

Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 EmptyЧет 30 Май 2013, 04:15

    "She had to protect herself from herself, from that little girl inside still looking for a happy ending." - Marilyn Griffith, Pink
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Любим цитат от книга - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Любим цитат от книга
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Любим герой от книга?
» Вие да напишете книга?
» Любим разказ?
» Филм по книга
» Коя книга четете в момента?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Книги-
Идете на: