Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Любим цитат от книга

Go down 
+27
ερsilonε
Lirael
Avalanche_Master
Cheryll-Sheryll
scaramouche
wabbit
lessls
NanaSky
Иви.
kykyrqchka
силует.
(S)aint
Арлина
lisavegan.
Nouvelle lune
koalka
Elysium
Riddle
xRainbowx
smilexxagain
Elizabeth Swann
Leen
oh, boy!
Марико
Brenna
Джо
Фъстък4ето
31 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
SatanicSlayer

SatanicSlayer


Брой мнения : 602
Age : 42
Localisation : Grind Line - Arabasta
Registration date : 26.01.2013

Любим цитат от книга - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 3 EmptyЧет 18 Сеп 2014, 19:51

- Най-лошото на остаряването Накор е, че докато умът ти не си отиде, си мислиш, че си вечно на... тринайсет? - Той се засмя. - Може да ти липсва част от младежкия отпимизъм и със сигурност знаеш много повече за жилото на пораженията, но в крайна сметка някъде тук все още се крие дете. - Той се почука по главата с пръст. - Ако можеше само да го оставиш да се развихри. - После се засмя. - Виж на кого го казвам! Ти винаги си позволяла на детето в теб да открива чудеса.
Боррик въздъхна.
Работата е там, че детето иска да тича, да скача, да плува, да обича, да се бие, да пее и всички други радости на младостта, произтичащи просто от това да съществуваш, да се чувстваш непобедим и вечен. - Усмихна се. - Само че тялото не може да му отговори. Опитваш се да рипнеш на крака, както, когато си бил млад, само че гърбът те боли, едното ти коляно трепери и до теб има някой с протегната ръка, който да те води. - На лицето му се изписа копнеж. Последната година обаче ми се случваше да говоря, а после... да се озова някъде другаде и да са минали часове. Случваше се да погледна лицата на стари приятели и... да не знам имената им. Децата ми... поняко ги бърках. - Изглеждаше изпълнен със съжаление. - Ти направи верният избор Накор, че не остаря.

Изповед на духа на Боррик към Накор от Краят на магьосника.
Върнете се в началото Go down
http://satanicslayer.blogspot.com/
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Любим цитат от книга - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 3 EmptyСъб 19 Дек 2015, 14:13

Когато дойде ред на единственото бледо и тъничко момиче, на чиято врата беше написано "Невянка", доктор Старирадев се спря пред стаята и го огледа. Момичето сведе очи.
- На колко си години?
- На осемнайсет.
- Не лъжеш ли?
- На толкова, господин докторе. Не лъжа.
- Здрава ли си?
- Ами здрава съм
- Легни на кревата да те прегледам!
Наистина беше здраво момиче с тънки кости, с матова кожа. Види се, не съзнаваше, че е по-хубаво от другите, тъй като го пренебрегваха, понеже не беше дебело.
Щом съставиха медицинския протокол, доктор Старирадев отпрати колегата си с фелдшера в болницата, а той се върна и влезе в стаята на момичето. Беше свикнал в Париж като всеки нормален мъж. Малката му се отдаде истински, понеже беше нежен с нея. Даде й съвети как да се пази и пусна в пазвата й половин наполеон.
Госпожа Зоя го посрещна в салончето ухилена. Не желае ли господин докторът чаша мастика или нещо друго? Той отказа. Чувстваше се опустошен и му се поиска да изпие чаша коняк в ресторанта на новия хотел.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Любим цитат от книга - Page 3 Unname11
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Любим цитат от книга - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 3 EmptyЧет 26 Май 2016, 02:37

Цитат :
Но безсилието на испанския капитан, дали органическо, или причинено от трудностите, било твърде явно, за да остане незабелязано. Жертва на постоянно униние, сякаш дълго мамен от надеждата, сега той вече не смеел да й се отдаде дори и когато вече не била измама и перспективата, че тази утрин или най-късно тази вечер ще бъде на котва и ще има изобилна вода за кораба си и брат капиан да го посъветва и помогне, като че ли никак не го окуражила. Умът му изглеждал разстроен, ако не по-сериозно засегнат. Затворен в тези дъбови стени, прикован към скучен кръг от команди, чиято безусловност го отвращавала, той се движел бавно наоколо като някой хипохондричен абат, понякога спирал внезапно, тръгвал пак, хапел устни, гризел нокти, изчервявал се, пребледнявал, подръпвал си брадата, като проявявал някои други признаци на разсеяност и унилост.

Цитат :
Такова великодушие не можеше да не въздействува дори на болния. Лицето му засия; в трескава възбуда той срещна честния поглед на своя гост. Изглеждаше просто поразен от чувството на блгодарност.
Когато дон Бенито се обърна, американецът с болка забеляза, че обнадеждеността му, както и внезапният пламък по бузите му е само плод на треска и е преходен.

Херман Мелвил, Омагьосаните острови.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Любим цитат от книга - Page 3 Unname11
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Любим цитат от книга - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 3 EmptyВто 14 Юни 2016, 22:50

Никоя душа ли не умира със съжаление?

Никоя душа не умира - никога.

разговори с бога, Нийл Доналд Уолш

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Любим цитат от книга - Page 3 Unname11
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8679
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

Любим цитат от книга - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 3 EmptyСъб 23 Юли 2016, 02:10

в моя дом не идва вече,
а защо не знам,
навсякъде отключено, а мен ме няма там.

екатерина йосифова, имена.

_________________
Nihil verum est licet omnia.

Любим цитат от книга - Page 3 Unname11
Върнете се в началото Go down
more




Брой мнения : 146
Age : 43
Registration date : 11.03.2017

Любим цитат от книга - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 3 EmptyВто 21 Мар 2017, 08:47

"...а в зъбите му скърцаше блудкава тебеширена прах. И повече не
се стараеше да мисли. Само отчаяно повтаряше наум едно и също като
молитва: "Аз съм животно, нали виждаш, животно съм. Дума не мога да
обеля, не ме научиха да приказвам, не умея да мисля, тези гадове не ми
дадоха да се науча да мисля. Но ако ти наистина всичко можеш и всичко
знаеш, и всичко разбираш… намери му цаката! Надникни в душата ми,
знам, че там е всичко, което ти трябва. Сигурен съм! Та нали никога и
на никого не съм продавал душата си! Тя си е моя, човешка! Ти, само
изцеди от мене каквото искам, нали е изключено да искам нещо ло-
шо!… Проклето да е дано, та аз нищо не мога да измисля освен тези не-
говите, детските думи: „Щастие за всички даром и нека никой да не бъ-
де пренебрегнат!“

"Пикник край пътя" на братя Стругацки
Върнете се в началото Go down
more




Брой мнения : 146
Age : 43
Registration date : 11.03.2017

Любим цитат от книга - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 3 EmptyНед 26 Мар 2017, 00:53

к


Последната промяна е направена от more на Нед 26 Мар 2017, 01:00; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
more




Брой мнения : 146
Age : 43
Registration date : 11.03.2017

Любим цитат от книга - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 3 EmptyНед 26 Мар 2017, 00:58

нищо не разбирам от обърканите им думи; в стаята на болния въздухът просто не може да се диша; непочистваната печка пуши; ще разтворя прозорците; най-напред обаче искам да видя болния. Мършаво, без температура, нито студено, нито топло, с празен поглед, без риза, момчето се надига изпод пухената завивка, увесва ми се на врата и ми шепне на ухото:

- Докторе, остави ме да си умра!

Оглеждам се; никой не е чул; родителите стоят, мълчаливо свели глави, и чакат присъдата ми; сестрата е донесла стол за пътната ми чанта. Отварям чантата и ровя из инструментите; момчето постоянно посяга от леглото към мен, за да ми напомни за молбата си; изваждам пинсета, проверявам я в светлината на свещта и пак я слагам в чантата. "Да - мисля си кощунски, - в такива случаи боговете помагат, пращат ти нужния кон, за бързина прибавят още един, а в излишък те даряват и с коняр..."
Върнете се в началото Go down
more




Брой мнения : 146
Age : 43
Registration date : 11.03.2017

Любим цитат от книга - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 3 EmptyСъб 15 Апр 2017, 23:09

В сутерена, откъдето според указанията къпещите се трябваше да взимат асансьора, някаква жена с цинкова мас на носа си влезе в асансьорната кабина заедно с младия мъж.
— Виждам, че се заглеждате в краката ми — каза той, когато асансьорът тръгна.
— Извинявайте, не ви чух — сепна се жената.
— Казах: виждам, че се заглеждате в краката ми.
— Извинявайте, но аз се бях загледала в пода! — каза жената и се обърна към вратата на кабината.
— Ако искате да ми видите краката, кажете си — рече младият мъж. — Стига с тия подлости, дявол да го вземе.
— Отворете ми да изляза — каза нетърпеливо жената на момичето от асансьора.
Вратите на кабината се отвориха и жената излезе, без да погледне назад.
— Имам съвсем нормални крака и не разбирам защо някой трябва да се вторачва в тях — каза младият мъж. — На петия, моля.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Любим цитат от книга - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любим цитат от книга   Любим цитат от книга - Page 3 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Любим цитат от книга
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Любим герой от книга?
» Вие да напишете книга?
» Любим разказ?
» Филм по книга
» Коя книга четете в момента?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Книги-
Идете на: