Лично Творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...
 
ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 "Храната=мироглед, начин на живот"

Go down 
+10
Ая
lisavegan.
FragmentVSKC
ερsilonε
kykyrqchka
Арлина
(r)evolution
Riddle
xRainbowx
NanaSky
14 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
life. love. regret.

life. love. regret.


Брой мнения : 473
Registration date : 30.08.2010

"Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Храната=мироглед, начин на живот"   "Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 EmptyСря 07 Май 2014, 13:49


Чичо Фрийгано също яде копривена каша с орехи. Very Happy

Аз толкова много почивни дни ядох само супер вкусни неща. Разбрах и къде има веган пица по 1 евро парчето в Солун!
Върнете се в началото Go down
NanaSky
positive spirit
NanaSky


Брой мнения : 1452
Age : 30
Localisation : on top of the world
Registration date : 07.04.2010

"Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Храната=мироглед, начин на живот"   "Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 EmptyСря 07 Май 2014, 14:55

дори ТАТКО каза,  че копривата е невероятна Very Happyоще не съм опитвала, понеже тия дни експериментирах много с други храни.
Купих си соеви хапки  в понеделник и ги опитах първо сухи, бяха като сухар с подсладител wtf.. Дадох и на Финчи, тя умря за тях Very Happy 
залях със зеленчуков бульон и добиха вкус на пуешко месо, т'ва нормално ли е?
Повече ми харесват сухи :д
Върнете се в началото Go down
http://winter.ucoz.com/
life. love. regret.

life. love. regret.


Брой мнения : 473
Registration date : 30.08.2010

"Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Храната=мироглед, начин на живот"   "Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 EmptyСря 07 Май 2014, 18:36

Соевите хапки не трябва да се ядат сухи, най-важното нещо е да се сварят и изцедят преди да се правят на каквото и да е. После може да се приготвят супер вкусни неща с тях. Хубавото на соевите неща като соеви хапки, тофу, темпе и т.н. е, че абсорбират всякакви аромати и вкусове, могат да придобият всякакъв вкус в зависимост от това в каква марината ги накиснеш.
Върнете се в началото Go down
NanaSky
positive spirit
NanaSky


Брой мнения : 1452
Age : 30
Localisation : on top of the world
Registration date : 07.04.2010

"Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Храната=мироглед, начин на живот"   "Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 EmptyЧет 08 Май 2014, 09:25

Нямаше от къде да попият вкуса на пуйка... whatever, може да съм си внушила, а защо не трябва да се ядат сухи?

А вие ядете ли годжи бери?
Върнете се в началото Go down
http://winter.ucoz.com/
life. love. regret.

life. love. regret.


Брой мнения : 473
Registration date : 30.08.2010

"Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Храната=мироглед, начин на живот"   "Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 EmptyЧет 08 Май 2014, 12:38

Суровата соя съдържа много голямо количество и 5 различни вида трипсинови инхибитори, които не се разграждат в човешкия организъм и пречат на усвояването на протеина и витамините в храната. Функцията на инхибиторите в природата е да защитават растенията от вредители. При ядките е достатъчно да ги накиснеш за няколко часа във вода, за да премахнеш инхибиторите, но при бобовите култури като соята трябва да се подложат на термична обработка. Затова е задължително да свариш соевите хапки и чак след това да си ги направиш както искаш във фурна, тиган или скара. Като страничен ефект от ненакисване на сурови ядки във вода или несваряване на соята може да се получат алергични реакции като обриви, хрема или изпускане на газове по-силно от това на белия боб. Very Happy

С годжи берито трябва да се внимава да се ядат не повече от 20 плодчета на ден, защото е прекалено силно. Само хора с отслабена имунна система или които много спортуват може да приемат по 30-40 плодчета на ден. Аз си имам две растения годжи бери на терасата и си правя също чай от листата им.
Върнете се в началото Go down
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo
xRainbowx


Брой мнения : 2496
Age : 30
Localisation : In a cereal box, The Supermarket
Registration date : 25.05.2007

"Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Храната=мироглед, начин на живот"   "Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 EmptyЧет 08 Май 2014, 14:18

М, аз не ям годжи бери. Ям обикновени червени боровинки заради шибания ми хроничен цистит. Иначе аз си правих точно много яки соеви хапки със "темпурата" за зеленчуците(вода, брашно, бакпулвер и яко подправки). Кисна ги във вряла вода 2 пъти, после ги мия и изцеждам пак 2 пъти да им се махне вкуса на сурова соя. А иначе аз все още нямам идея как се прави темпе, нито сейтан, още повече че една приятелка беше писала че сейтан от обикновено брашно било ненормално трудно за правене, което още повече ме отказа. Но има време.
Върнете се в началото Go down
life. love. regret.

life. love. regret.


Брой мнения : 473
Registration date : 30.08.2010

"Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Храната=мироглед, начин на живот"   "Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 EmptyЧет 08 Май 2014, 15:11

Темпето ми е любимия соев продукт и е една от най-великите храни на света. Не може обаче да си го ферментираш вкъщи без да имаш starter kit и трябва да се спазва специална температура. Зреенето е около 5 дни и лесно може да го прецакаш. http://www.culturesforhealth.com/tempeh-starter.html
Доста сложна работа, така че направо си поръчвам готово от Кринг.

Сейтанът е супер лесно да си го направиш вкъщи, но отнема много време. Проблемът е, че е чист глутен и няма нищо полезно в него. Той е от тези храни, които са супер вкусни, но изобщо не са здравословни. Правя го само по разни празници или за някакви хора, които обичат да ядат месо. Последно направих мусака със сейтан на рождения ден на баща ми и стана брутално яка, най-вкусната мусака евър. Мога да те науча да си правиш, наистина е елементарно, обаче се прави около 3 часа и е много скучно, трябва да слушаш доста музика докато го правиш или да си с приятели, с които да се сменяте като ти писне. А след като е готов ръцете ти са жабясали и те болят китките, хаха. Very HappyВсе пак плюсовете са, че може да ядеш здравословно, но веднъж в месеца да се поглезиш със сейтан, нищо няма да ти стане. Плюс, че ти излиза много евтино, струва стотинки да си направиш вкъщи. И като се научиш да си правиш ще си смениш подписа на Hail Seitan.
Върнете се в началото Go down
ερsilonε

ερsilonε


Брой мнения : 3203
Age : 28
Registration date : 12.10.2009

"Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Храната=мироглед, начин на живот"   "Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 EmptyПон 02 Май 2016, 21:47

well, не вярвах, че ще ми се случи, но и аз спрях да ям почти всякакво месо (ям риба).
проблема е, че не мога да си изясня дали яденето на риба е вегитарианство... или не е.
интересното е, че не ми липсва, отвращава ме дори, и след като веднъж пробвах, три дена се чувствах така сякаш организъмът ми е отровен.
лично на мен ми влияе добре, но все пак риба хапвам.
Върнете се в началото Go down
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

"Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Храната=мироглед, начин на живот"   "Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 EmptyПет 06 Май 2016, 02:19

любимо ми е, когато успявам да се храня здравословно известно време.
леки храни, предимно зеленчуци и плодове ~маруля, ягоди, портокали, мандарини, праскови, домати, краставици са ми любимите~, яйца, чисто пилешко, задушени зеленчуци.
когато бях на гости на деси в плевен преди две години, към пет-шест дни ядохме дори без сол и подправки.
организмът ми се чувстваше прекрасно....
но точно сега зове начос.
много
НАЧОС.
Върнете се в началото Go down
Анджи
aladdin sane
Анджи


Брой мнения : 693
Age : 30
Localisation : scotland, uk
Registration date : 28.02.2009

"Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Храната=мироглед, начин на живот"   "Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 EmptyПет 06 Май 2016, 02:22

току що изядох едно страшно вкусно вегетарианско къри и се чувствам толкова надута, а беше толкова вкусно Sad
Върнете се в началото Go down
http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/
Riddle
Nessuno
Riddle


Брой мнения : 8678
Age : 29
Localisation : Plovdiv
Registration date : 04.01.2008

"Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Храната=мироглед, начин на живот"   "Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 EmptyПет 06 Май 2016, 02:54

е, подуването е най-коварното нещо на света.
искаш да отслабнеш?
ще ядеш нискокалорични и полезни храни?
надяваш се тялото ти да се почувства комфорно и леко?
...............
НА ТИ ПОДУВАНЕ!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





"Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Храната=мироглед, начин на живот"   "Храната=мироглед, начин на живот" - Page 3 Empty

Върнете се в началото Go down
 
"Храната=мироглед, начин на живот"
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» здравословен начин на живот

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Лично Творчество :: Свободна зона :: Общи приказки-
Идете на: